-

Narty i zakwaterowanie Alpbachtal / Wildschönau

Zakwaterowanie w Alpbachtal / Wildschönau - gdzie wybrać nocleg?

Alpbach

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Alpbach (Alpbachtal / Wildschönau, Austria)

Breitenbach

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Breitenbach w Alpbachtal / Wildschönau w Austrii i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Niederau

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Austria i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku Niederau (Alpbachtal / Wildschönau)

Reith im Alpbachtal

Świetne tereny narciarskie w zasięgu ręki czekają w ośrodku narciarskim Reith im Alpbachtal w Alpbachtal / Wildschönau w Austrii

Wildschönau - Oberau

Zakwateruj się w miejscowości Wildschönau - Oberau lub w Alpbachtal / Wildschönau w Austrii niedaleko perfekcyjnie przygotowanych nartostrad i wysokiej jakości tras biegowych

Narciarstwo Alpbachtal / Wildschönau - dokąd na narty?

Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau

Náhled skimapy areálu Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau (Alpbachtal / Wildschönau, Austria)

Alpbachtal / Wildschönau - informacje dodatkowe o narciarstwie

W regionie Alpbachtal znajduje się dziewięć ośrodków narciarskich, z których głównym jest Alpbach. Jest on od kilku lat zaliczany w poczet najładniejszych górskich wiosek Tyrolu, a urokliwy charakter tego miejsca jest zasługą głównie Alfonsa Mose. W latach pięćdziesiątych, będąc wójtem, wydal rozporządzenie według którego każdy nowopowstający dom nie mógł mieć więcej niż dwa pietra, musiał posiadać fundament kamienny, a głównym materiałem elewacji musiało być drewno. Tym sposobem, piękno Alpbach zachowało się do dzisiaj, a zakwaterowanie wiąże się z niezapomnianą magią tego miejsca.

Lyžařská oblast Alpbachtal / Wildschönau - fotografie

W ośrodku Alpbachtal znajduje sie wiele miejsc nadających się nie tylko do narciarstwa. Na przykład Brandenberg albo dziewiczy Hochtal. Emanują spokojem i głównie zimą działają kojąco. Korzystając z wielu pensjonatów miejscowości Kramsach inaczej zwanej też Seendorf, można cieszyć się niesamowitym widokiem na przepiękny krajobraz aż z sześcioma jeziorami. Jeżeli narciarstwo nie jest jeszcze Państwa mocną stroną albo na narty do Austrii wybieracie się z małymi dziećmi, to rekomendujemy stoki na Reither Kogelu. Jest to idealne miejsce dla narciarzy początkujących, którzy na lekkich stokach chcą udoskonalić swoje umiejętności. Dla dzieci i początkujących przeznaczony jest stok umiejscowiony bezpośrednio przy dolnej stacji kolejki linowej, która znajduje się 3 minuty pieszo od miejscowości Reith, tuż obok klubu dziecięcego Kinderclub und Hort.

Największym ośrodkiem Alpbachtal jest Wiedersberger Horn. Tu znajdują się nartostrady o zróżnicowanym stopniu trudności. Można np. zjechać trasą Baumgarten Route, będzie to wymagający zjazd wolnym terenem aż do miejscowości Inneralpbach. Dużego urozmaicenia zapewni nartostrada o długości 5km z przeznaczeniem dla bardziej doświadczonych narciarzy, którzy w czasie zjazdu maja do pokonania około 1 kilometra różnicy wysokości zarówno szerokimi jak i wąskimi i stromymi partiami.

Lyžařská oblast Alpbachtal / Wildschönau - fotografie

Inneralpbach jest świetnym miejscem noclegu dla narciarzy, którzy chcą mieszkać jak najbliżej nartostrad. Oprócz tego miejsce to jest latem idealnym punktem startowym dla wielu lżejszych tras górskich. Kolejka linowa Pöglbahn wywozi narciarzy szybko aż do samego ośrodka narciarskiego. W licznych chatach górskich można przyjemnie zakończyć dzień i spędzić udany wieczór.

Fanów narciarstwa biegowego zaskoczą bardzo dobrze przygotowane trasy biegowe w całym obszarze, wśród których wyróżniają się Luegergraben i Greitergraben, trasy rozpoczynające się w miejscowości Inneralpbach. Na biegówki można udać się też na jedną z czterech tras biegowych na górskiej polanie Brandenberg. Oprócz zabawy na nartach region ten oferuje wiele innych aktywności, jak np. jazdę na sankach, „szachy na lodzie” (curling), turystykę zimową oraz jazdę na łyżwach.

Lyžařská oblast Alpbachtal / Wildschönau - fotografie

Niederau jest pierwszą z czterech wiosek tworzących rozległy obszar narciarski Wildschönau i rozpoznać ją można po ostro zawężającej się wieży kościelnej. Typowy dla Niederau jest również widok na szczyt Markbachjoch tuż za wioską. Trzy kilometry dalej znajduje się administracyjne centrum doliny Oberau. Miasto słynie z zabytkowego 250- letniego barokowego kościoła farnego oraz stylowo dopasowanych kamienic i gościńców. Jeżeli za miejsce noclegu wybierzecie Państwo jedną z tych miejscowości na pewno usłyszycie dźwięk dzwonów z obydwóch kościołów. Droga prowadzi dalej przez Mühlbach aż do Thierbachu i obramowana jest pięcioma tyrolskimi gospodarstwami.

Przytulny Auffach z bogatymi możliwościami zakwaterowań jest w pewnym sensie centrum narciarskim całego Wildschönau z ośrodkiem Schatzberg. Wysokość dostępna dla narciarzy na Schatzberg wynosi 1.900 m n.p.m. Jest to teren z lekkimi i średnio trudnymi stokami dla całej rodziny i wszystkich miłośników narciarstwa alpejskiego. Świetny carving można wypróbować na nartostradzie Schatzbergabfahrt, która zaczyna się przy górnej stacji kolejki.

Kto chciałby skorzystać ze zjazdu z Schatzberg do samej doliny powinien być w dobrej kondycji fizycznej. Trzeba przygotować się na długą na 7 km trasę o przewyższeniu ponad 1.000 metrów, a jazda odbywa się przeważnie na średnio wymagających stokach. Skibus łączący 4 wioski z okolicznymi ośrodkami narciarskimi jest darmowy.

Mimo, że szczyt Markbachjoch sięga tylko do wysokości 1.500 m n.p.m., a leżący tuż obok niego Lanerköpfl sięga 1.600 metrów, czekają tu na narciarzy doskonałe warunki śniegowe zapewnione przez ułożenie stoków w kierunku północnym. Nartostrady są tu szybkie i strome, ale i początkujący znajdą tu stoki dla siebie, głównie niedaleko stacji kolejek. Atrakcyjnym zjazdem jest na pewno czarna nartostrada Hochbergabfahrt i Race'n'Boarder Arena u stóp Markbachjoch. Chodzi o stok z partią wyścigową (slalom, slalom gigant, pomiar prędkości), strefą dla carvingu i trasą dla snowboardu.

Szerokie i słoneczne doliny miedzy Niederau a Oberau oraz miedzy Mühltal i Auffach są doskonałym miejscem noclegowym, a cały obszar można zwiedzić też na nartach biegowych. Zapewniamy, że odległość tras biegowych od restauracji i chat nigdy nie jest duża. Do bogatej oferty sportów zimowych w Alpbachtal trzeba zaliczyć również jazdę konną, paragliding oraz turystykę na rakietach śnieżnych.

Porady dla Alpbachtal / Wildschönau

Region ten oferuje zróżnicowane tereny narciarskie nadające się dla wymagających oraz rekreacyjnych narciarzy. Przyjazne warunki znajdą tu również miłośnicy snowboardu i carvingu. Rodziny z dziećmi docenią nartostradę Reither Kogel, ale są tu też inne trasy dla początkujących. Inneralpbach z kolejką Pöglbahn jest miejscem zapewniającym zakwaterowanie najbliżej nartostrad.

Alpbachtal / Wildschönau - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Alpbachtal / Wildschönau: ****

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: ****
 • Nartostrady: ****
 • Kolejki / wyciągi: ****
 • Gwarancja śniegu: ****
 • Przygotowanie tras: *****
 • Narciarze początkujący: ****
 • Narciarze zaawansowani: ****
 • Snowpark / funpark: ****
 • Narciarstwo biegowe: ****
 • Urlop rodzinny: *****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 2.025 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 830 m n.p.m.

Nartostrady w Alpbachtal / Wildschönau

 • Lekkie: 25 km
 • Umiarkowane: 53 km
 • Trudne: 13 km

Na 85% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Alpbachtal / Wildschönau

 • Gondole: 0
 • Kolejki linowe: 8
 • Wyciągi krzesełkowe: 7
 • Wyciągi: 23

Całkowita liczba wyciągów w Alpbachtal / Wildschönau to 45 o łącznej długości 35.5 km i przepustowości 52.789 osób na godzinę.

Lokalizacja Alpbachtal / Wildschönau

Współrzędne GPS: 47.4405, 12.0414 (47°26'26'', 12°2'29'')