-

Narciarstwo Szwajcaria

Adelboden - Lenk

Ciesz się doskonale utrzymanymi stokami, jazdą w otwartym terenie, nowoczesnymi wyciągami o dużej pojemności i wysokiej klasy zakwaterowaniem w Adelboden i Lenk.

Aletsch

Jeśli planujesz w czasie zimy podróż z rodziną do jednego z kurortów alpejskich, warto rozważyć możliwość zakwaterowania w Aletsch w Szwajcarii. Ośrodek nadaje się zarówno dla początkujących jak i doświadczonych narciarzy.

Arosa

Poczuj przyjemność i niesamowite wrażenie wolności podczas jazdy na jednych z najlepszych nartostrad w Alpach, w Arosa. Przekonaj się na własnej skórze, dlaczego Szwajcaria jest wśród miłośników nart zjazdowych tak popularna.

Crans Montana

Zapraszamy na wspaniałe narciarstwo alpejskie na starannie przygotowanych nartostradach oraz aktywny zimowy wypoczynek w regionie Crans Montana, który z perspektywy narciarskiej w Szwajcarii ma swoje pewne miejsce w czołówce.

Davos - Klosters

Ciesz się doskonałymi warunkami do uprawiania narciarstwa biegowego i zjazdowego w pięknej okolicy Davos i Klosters.

Engelberg Titlis

Korzystaj ze wspaniałej jazdy na nartach na starannie przygotowanych trasach narciarskich na tle zachwycającej górskiej scenerii w regionie Engelberg i Titlis.

Flims Laax Falera

Ciesz się doskonale utrzymanymi stokami, jazdą w otwartym terenie, nowoczesnymi wyciągami o dużej pojemności i wysokiej klasy zakwaterowaniem w Flims, Laax i Falera.

Goms

Jeśli planujesz w czasie zimy podróż z rodziną do jednego z kurortów alpejskich, warto rozważyć możliwość zakwaterowania w Goms, w Szwajcarii. Ośrodek nadaje się zarówno dla początkujących jak i doświadczonych narciarzy.

Grächen

Poczuj przyjemność i niesamowite wrażenie wolności podczas jazdy na jednych z najlepszych nartostrad w Alpach, w Grächen. Przekonaj się na własnej skórze, dlaczego Szwajcaria jest wśród miłośników nart zjazdowych tak popularna.

Gstaad i okolica

Zapraszamy na wspaniałe narciarstwo alpejskie na starannie przygotowanych nartostradach oraz aktywny zimowy wypoczynek w regionie Gstaad, który z perspektywy narciarskiej w Szwajcarii ma swoje pewne miejsce w czołówce.

Jungfrau, Eiger, Mönch Region

Ciesz się doskonałymi warunkami do uprawiania narciarstwa biegowego i zjazdowego w pięknej okolicy Jungfrau, Eiger i Mönch.

Klewenalp - Stockhütte

Korzystaj ze wspaniałej jazdy na nartach na starannie przygotowanych trasach narciarskich na tle zachwycającej górskiej scenerii w regionie Klewenalp i Stockhütte.

Lenzerheide - Valbella

Ciesz się doskonale utrzymanymi stokami, jazdą w otwartym terenie, nowoczesnymi wyciągami o dużej pojemności i wysokiej klasy zakwaterowaniem w Lenzerheide i Valbella.

Les Portes du Soleil

Jeśli planujesz w czasie zimy podróż z rodziną do jednego z kurortów alpejskich, warto rozważyć możliwość zakwaterowania w Les Portes du Soleil w Szwajcarii. Ośrodek nadaje się zarówno dla początkujących jak i doświadczonych narciarzy.

Leukerbad

Poczuj przyjemność i niesamowite wrażenie wolności podczas jazdy na jednych z najlepszych nartostrad w Alpach, w Leukerbad. Przekonaj się na własnej skórze, dlaczego Szwajcaria jest wśród miłośników nart zjazdowych tak popularna.

Meiringen - Hasliberg

Zapraszamy na wspaniałe narciarstwo alpejskie na starannie przygotowanych nartostradach oraz aktywny zimowy wypoczynek w regionie Meiringen - Hasliberg, który z perspektywy narciarskiej w Szwajcarii ma swoje pewne miejsce w czołówce.

Saas Fee / Saastal

Ciesz się doskonałymi warunkami do uprawiania narciarstwa biegowego i zjazdowego w pięknej okolicy Saas Fee i Saastal.

Samnaun

Korzystaj ze wspaniałej jazdy na nartach na starannie przygotowanych trasach narciarskich na tle zachwycającej górskiej scenerii w regionie Samnaun.

Savognin

Ciesz się doskonale utrzymanymi stokami, jazdą w otwartym terenie, nowoczesnymi wyciągami o dużej pojemności i wysokiej klasy zakwaterowaniem w Savognin.

Scuol

Jeśli planujesz w czasie zimy podróż z rodziną do jednego z kurortów alpejskich, warto rozważyć możliwość zakwaterowania w Scuolu w Szwajcarii. Ośrodek nadaje się zarówno dla początkujących jak i doświadczonych narciarzy.

Sedrun - Andermatt

Poczuj przyjemność i niesamowite wrażenie wolności podczas jazdy na jednych z najlepszych nartostrad w Alpach, w Sedrun i Andermatt. Przekonaj się na własnej skórze, dlaczego Szwajcaria jest wśród miłośników nart zjazdowych tak popularna.

St. Moritz / Engadin

Zapraszamy na wspaniałe narciarstwo alpejskie na starannie przygotowanych nartostradach oraz aktywny zimowy wypoczynek w regionie St. Moritz / Engadin, który z perspektywy narciarskiej w Szwajcarii ma swoje pewne miejsce w czołówce.

Val d'Anniviers

Ciesz się doskonałymi warunkami do uprawiania narciarstwa biegowego i zjazdowego w pięknej okolicy Val d'Anniviers.

Villars, Les Diablerets

Korzystaj ze wspaniałej jazdy na nartach na starannie przygotowanych trasach narciarskich na tle zachwycającej górskiej scenerii w regionie Les Diablerets.

Zermatt Matterhorn

Ciesz się doskonale utrzymanymi stokami, jazdą w otwartym terenie, nowoczesnymi wyciągami o dużej pojemności i wysokiej klasy zakwaterowaniem w Zermatt.

4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz

Ilustrační foto

Jeśli planujesz w czasie zimy podróż z rodziną do jednego z kurortów alpejskich, warto rozważyć możliwość zakwaterowania w 4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz w Szwajcarii. Ośrodek nadaje się zarówno dla początkujących jak i doświadczonych narciarzy.

Narciarstwo w Szwajcarii - informacje

Szwajcaria uważana jest za kraj pełen gór, czasami nawet nazywana jest dachem Europy co dla miłośników sportów zimowych oznacza świetne warunki narciarskie. Jeśli nawet chciałbyś jeździć na nartach latem, Alpy Szwajcarskie na to pozwalają. Wiele ośrodków narciarskich znajduje się na dużych wysokościach, zatem naturalny śnieg dostępny jest tam nawet w miesiącach letnich.

Lyžařská oblast Szwajcaria - fotografie

Każdy, kto kiedykolwiek jeździł na nartach w Szwajcarii, na pewno zgodzi się z faktem, że najbardziej popularnym miejscem jest 4 Vallés. Te 4 Doliny tworzą ośrodki narciarskie Veysonnaz, Nendaz i Verbier.

Na stokach Walliskich Alp znajdziemy obszar Aletsch Arena. Jego osobliwością nie tylko ze względu na idealne warunki do jazdy na nartach, jest lodowiec Aletsch Gletscher, dzięki któremu Szwajcaria trafiła na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Lyžařská oblast Szwajcaria - fotografie

Częściowo we Włoszech a częściowo w Szwajcarii jeździ się na nartach na stokach Cervinia – Zermatt. Do lokalnych atrakcji należy długi na 22 kilometry zjazd z Małego Matterhornu do włoskiego Valtournenche. Jedyną wadą kurortu Zermatt jest to, że nie można do niego wjechać samochodem, ale tylko pociągiem. Najmniejszym narciarzom najbardziej spodoba się ośrodek Scuol. Nie należy on do najbardziej popularnych, dlatego oferuje komfortową jazdę na stokach bez tłumów turystów.

Wyjazdy na narty do Szwajcarii spodobają się narciarzom z wszystkich grup wiekowych. Zbocza są tam zawsze doskonale przygotowane z dużą ilością śniegu. Narciarzy wspiera nowoczesny sprzęt transportowy zapewniający brak długich kolejek.

Lyžařská oblast Szwajcaria - fotografie

Oprócz sportów zimowych Szwajcaria oferuje również spektakularne widoki na malowniczy krajobraz. Wszystkich zmęczonym po całym dniu spędzonym na nartach, polecamy przejażdżkę kuligiem aby zaczerpnąć na nich odrobinę szwajcarskiej magii.