-

Narciarstwo Niemcy

Bad Hindelang a Mittelberg

Ciesz się doskonale utrzymanymi stokami, jazdą w otwartym terenie, nowoczesnymi wyciągami o dużej pojemności i wysokiej klasy zakwaterowaniem w Bad Hindelang i Mittelberg.

Berchtesgadener Land

Jeśli planujeszw czasie zimy podróż z rodziną do jednego z kurortów alpejskich, warto rozważyć możliwość zakwaterowania w Berchtesgaden. Ośrodek nadaje się zarówno dla początkujących jak i doświadczonych narciarzy.

Garmisch - Partenkirchen / Zugspitze

Poczuj przyjemność i niesamowite wrażenie wolności podczas jazdy na jednych z najlepszych nartostrad w Alpach, w Garmisch - Partenkirchen / Zugspitze. Przekonaj się na własnej skórze, dlaczego ten ośrodek jest wśród miłośników nart zjazdowych tak popularny w Niemczech.

Grünten a Mittag

Zapraszamy na wspaniałe narciarstwo alpejskie na starannie przygotowanych nartostradach oraz aktywny zimowy wypoczynek w regionie Grünten i Mittag, który z perspektywy narciarskiej w Niemczech ma swoje pewne miejsce w czołówce.

Lenggries

Ciesz się doskonałymi warunkami do uprawiania narciarstwa biegowego i zjazdowego w pięknej okolicy Lenggries.

Oberammergau

Korzystaj ze wspaniałej jazdy na nartach na starannie przygotowanych trasach narciarskich na tle zachwycającej górskiej scenerii w regionie Oberammergau.

Oberaudorf

Ciesz się doskonale utrzymanymi stokami, jazdą w otwartym terenie otwartym, nowoczesnymi wyciągami o dużej pojemności i wysokiej klasy zakwaterowaniem w Oberaudorf.

Oberstdorf

Jeśli planujeszw czasie zimy podróż z rodziną do jednego z kurortów alpejskich, warto rozważyć możliwość zakwaterowania w Oberstdorf. Ośrodek nadaje się zarówno dla początkujących jak i doświadczonych narciarzy.

Ostallgäu

Poczuj przyjemność i niesamowite wrażenie wolności podczas jazdy na jednych z najlepszych nartostrad w Alpach, w Ostallgäu. Przekonaj się na własnej skórze, że narciarstwo w Niemczech jest wśród miłośników nart zjazdowych też popularne.

Reit im Winkl

Zapraszamy na wspaniałe narciarstwo alpejskie na starannie przygotowanych nartostradach oraz aktywny zimowy wypoczynek w regionie Reit im Winkl, który z perspektywy narciarskiej w Niemczech ma swoje pewne miejsce w czołówce.

Westallgäu

Ciesz się doskonałymi warunkami do uprawiania narciarstwa biegowego i zjazdowego w pięknej okolicy Westallgäu.

Narciarstwo w Niemczech - informacje

Niemcy nie są zaliczane do trzech najbardziej popularnych kierunków narciarskich w Europie, ale mimo to, znajdą się chętni, którzy wybierają Alpy Niemieckie ze względu na niewielką odległości od Polski. Ośrodki narciarskie są zróżnicowane i oferują dla każdego coś odpowiedniego.

Lyžařská oblast Niemcy - fotografie

Najbardziej znanym ośrodkiem narciarskim jest Berchtesgaden. Tu zmierzają przede wszystkim miłośnicy nart biegowych i rodziny z małymi dziećmi, dla których nartostrady w Hochschwarzeck dostosowane są akurat do ich pierwszych kroczków narciarskich.

Jedyny lodowiec Niemiec znajduje się na górze Zugspitze. Jest szczególnie znany z nartostrady Kandahar, na której odbywa się Puchar Świata. Przy tej samej górze również znajdziemy Garmisch – Partenkirchen. Ten ośrodek narciarski powstał poprzez połączenie dwóch sąsiadujących ze sobą miast. W 1936 roku odbyły się tu 4. Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

Lyžařská oblast Niemcy - fotografie

Kolejnym bardziej znanym ośrodkiem narciarskim w Niemczech jest Oberstdorf. To tu co roku rozpoczyna się słynny Turniej Czterech Skoczni a także odbywają się wyścigi Tour de Ski. Oberstdorf jest miastem uzdrowiskowym, dlatego po dniu spędzonym na nartach odpocząć i zrelaksować można się w tamtejszych uzdrowiskach.

Niemcy mają niewielki udział w Alpach, ale jego ośrodki jakością często są w stanie dorównać ośrodkom w Austrii. Jeśli nie są Państwo gotowi, aby podróży za nartami pokonywać tysiące kilometrów, jesteśmy przekonani, że będzie to właściwe miejsce wypoczynku zimowego, które w pamięci pozostanie na całe życie.