-

Narty i zakwaterowanie Arlberg

Zakwaterowanie w Arlberg - gdzie wybrać nocleg?

Flirsch am Arlberg

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Flirsch am Arlberg (Arlberg, Austria)

St. Anton am Arlberg

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego St. Anton am Arlberg w Arlberg w Austrii i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Narciarstwo Arlberg - dokąd na narty?

Elbigenalp

Náhled skimapy areálu Elbigenalp

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Elbigenalp (Arlberg, Austria)

Lech - Zürs am Arlberg

Náhled skimapy areálu Lech - Zürs am Arlberg

Alpejski ośrodek narciarski Lech - Zürs am Arlberg obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

Pettneu

Náhled skimapy areálu Pettneu

W obszarze narciarskim Pettneu w Arlberg, Austria czekają starannie przygotowane trasy i nowoczesne wyciągi dla najlepszych doświadczeń na nartach i snowboardzie

St. Anton, St. Christoph, Stuben

Náhled skimapy areálu St. Anton, St. Christoph, Stuben

Wyrusz na narty do ośrodka narciarskiego St. Anton, St. Christoph, Stuben (Arlberg, Austria) i ciesz się mnóstwem przygotowanych nartostrad o wszystkich stopniach trudności, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy

Arlberg - informacje dodatkowe o narciarstwie

Arlberg jest jednym z tych ośrodków narciarskich w Austrii, które gwarantują śnieg przez cały sezon zimowy. Mimo, że teren jest podzielony na dwie części, narciarze korzystają tylko z jednego skipasu. Południową cześć Arlbergu tworzą St. Anton w Tyrolu z okolicznymi wioskami St. Jakob i St. Christoph . Północnozachodnia część skupia miejscowości Zürs oraz Lech i sięga do Vorarlberg. Wszystkie wyżej wymienione miejscowości dysponują mnóstwem możliwości noclegowych. Skipas jest ważny na 276 km nartostrad i oferuje całą gamę różnych nartostrad i terenów z głębokim śniegiem. Niestety nie funkcjonuje jeszcze bezpośrednie połączenie nartostrad między obiema częściami.

Lyžařská oblast Arlberg - fotografie

Od roku 2001, kiedy w St. Anton odbył się pierwszy Puchar Świata w narciarstwie alpejskim, miejscowość bardzo się zmieniła. Wybudowany został nowy kryty basen, centrum wellness, interesująca architektonicznie hala wielofunkcyjna. Od grudnia 2006 działa też kolejka linowa z 28 gondolami, każda mieści do 24 osób. W tej części Arlberg posiada również bogatą ofertę zakwaterowania. Zależnie od Państwa życzeń może to być pensjonat ze śniadaniem, apartament lub pokój prywatny. W St. Christoph oraz Stuben znaleźć można bardzo dobre zakwaterowanie za rozsądną cenę. Jeszcze tańszą lokalizacją jest dolina Stanzertal. Tu ceny są bardziej przyjazne niż w St. Anton, a również stąd działa połączenie darmowymi skibusami.

Cały obszar można podzielić na 4 ośrodki. Nartostrady Albona proponują przeważnie średnio trudny teren i niewielką ilość narciarzy na stokach. Rendl charakteryzują niezalesione i umiarkowane stoki dla początkujących oraz rodzin z dziećmi. Tereny z wysokim śniegiem dla snowboardzistów prowadzą przez Riffelscharte do Hintere Rendlkar. Stąd można pod koniec dnia bez problemów powrócić do głównej stacji.

Lyžařská oblast Arlberg - fotografie

Galzig i Gampen / Kapall spodobają się początkującym narciarzom alpejskim. Miłośnicy carvingu na pewno będą zadowoleni z kilku niebieskich i jednej czerwonej nartostrady. W Arlberg można się też ścigać na sankach. Zakwaterowanie w St. Anton zapewni bliskość najbardziej znanej trasy dla saneczkarzy. Trasa prowadzi z wierzchołka Gampen do niedaleko położonego Nasserein.

Doświadczonych narciarzy przyciągają znane nartostrady Schindlerkar i Mattun. Najdłuższa trasa w tym ośrodku ma 10 km. Rozpoczyna się w górnej części Vallugabahn i prowadzi przez chatę górską aż do St. Anton. Osoby uwielbiające jazdę głębokim śniegiem powinny najpierw pozyskać informacje o aktualnych warunkach śniegowych, żeby zapobiec ewentualnym nieprzyjemnościom.

Lyžařská oblast Arlberg - fotografie

Niezależnie, w której części jest się zakwaterowanym, można skorzystać w Arlberg z bogatej oferty après-ski. Przyjemne chwile można spędzić np.w Senn Hütte – Heustadl, Krazy Kanguru czy legendarnym Mooserwirt. Przy dolnej stacji kolejki Galzigbahn znajduje się kawiarnia St. Anton – Cafe . Spacer strefą dla pieszych zapewni nam wiele możliwości przyjemnego spędzenia dnia, a przede wszystkim wieczoru. Najbardziej ekskluzywnym miejscem jest Hospiz - Alm w St.Christoph.

Porady dla Arlberg

Region ten położony jest nieco głębiej w Austrii. Mimo to znajduje wielu fanów ze względu na swoje atuty. Skipas ważny jest też w obszarze Vorarlberg w ośrodkach Lech i Zürs. Dla biegaczy na nartach nie są to może wymarzone tereny, natomiast narciarze alpejscy od początkujących aż po mistrzów znajdą tu trasy dla siebie.

Obszar Vorarlberg - Lech i Zürs gwarantuje narciarstwo na piątkę (według skali ADAC), zaliczając przy tym jazdę w głębokim śniegu.

Arlberg - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Arlberg: ***

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: ****
 • Nartostrady: ****
 • Kolejki / wyciągi: ****
 • Gwarancja śniegu: *****
 • Przygotowanie tras: *****
 • Narciarze początkujący: *****
 • Narciarze zaawansowani: *****
 • Snowpark / funpark: ****
 • Narciarstwo biegowe: ****
 • Urlop rodzinny: *****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 2.811 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 1.040 m n.p.m.

Nartostrady w Arlberg

 • Lekkie: 269 km
 • Umiarkowane: 251 km
 • Trudne: 103 km

Na 84% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Arlberg

 • Gondole: 10
 • Kolejki linowe: 18
 • Wyciągi krzesełkowe: 90
 • Wyciągi: 47

Całkowita liczba wyciągów w Arlberg to 194 o łącznej długości 172.6 km i przepustowości 294.414 osób na godzinę.

Lokalizacja Arlberg

Współrzędne GPS: 47.1285, 10.2633 (47°7'43'', 10°15'48'')