-

Narty i zakwaterowanie Bad Kleinkirchheim

Zakwaterowanie w Bad Kleinkirchheim - gdzie wybrać nocleg?

Bad Kleinkirchheim

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Bad Kleinkirchheim (Bad Kleinkirchheim, Austria)

Döbriach

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Döbriach w Bad Kleinkirchheim w Austrii i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Millstatt in Kärnten

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Austria i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku Millstatt in Kärnten (Bad Kleinkirchheim)

Narciarstwo Bad Kleinkirchheim - dokąd na narty?

Bad Kleinkirchheim - St. Oswald

Náhled skimapy areálu Bad Kleinkirchheim - St. Oswald

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Bad Kleinkirchheim - St. Oswald (Bad Kleinkirchheim, Austria)

Bad Kleinkirchheim - informacje dodatkowe o narciarstwie

Po nasłonecznionej stronie Alp, w południowej Austrii, około 30 km od granicy ze Słowenią, wśród korutańskich wzgórz Nockberge, leży uzdrowisko Bad Kleinkirchheim. Jego wyjątkowość wśród austriackich ośrodków polega na udanej kombinacji nowoczesnego uzdrowiska z rozległym obszarem narciarskim o bogatej ofercie nartostrad wszystkich trudności.

Lyžařská oblast Bad Kleinkirchheim - fotografie

Miejsce urodzenia mistrza olimpijskiego Franza Klammera stało się często wyszukiwanym kierunkiem nie tylko ze względu na popularne w Austrii narciarstwo alpejskie, ale także ze względu na możliwość spędzenia przyjemnie czasu odpoczywając i relaksując się. Znajduje się tu uzdrowisko, które wykorzystuje już od XII wieku wzbogaconą radonem wodę mineralną do celów leczniczych. Nie zdziwi wiec motto ośrodka Bad Kleinkirchheim „Z nartostrady wprost do uzdrowiska“, a większość zakwaterowań oferuje przynajmniej po kilka usług wellnes. Z tego względu Bad Kleinkirchheim wybierany jest głównie przez „hedonistów“ , którzy po dniu na nartach wieczorem relaksują się w trakcie licznych uzdrowiskowych zabiegów.

Malownicze korutańskie drewniane domki leżą wysoko nad jeziorem Millstätter See lub też bezpośrednio w miejscowościach Millstatt in Kärnten i Döbriach, które znajdują się w odległości 10 km na zachód od miasteczka Kleinkirchheim. Wiele z nich proponuje odwiedzającym przytulne zakwaterowanie, stylem pięknie harmonizujące z okolicznym krajobrazem.

Lyžařská oblast Bad Kleinkirchheim - fotografie

Najwięcej odwiedzających zmierza do Kleinkirchheim zimą, aby poszusować na średnio wymagających nartostradach lub zwiedzić okolicę na biegówkach. Większość stoków miedzy szczytami Kaiserburg (2.055 m n.p.m.), Nockalm (1.870 m n.p.m.) i Brunnach (1.901 m n.p.m.) są idealnym miejscem dla zaawansowanych i doświadczonych narciarzy. Jest to jeden z niewielu obszarów w Austrii, w którym przeważają (ponad 4/5 wszystkich nartostrad) czerwone lub czarne trasy. Całkowita długość nartostrad w Kleinkirchheim wynosi ponad 100 km, a o transport narciarzy dba ponad 20 kolejek i wyciągów.

Nartostrady w Kleinkirchheim są zróżnicowane i nadają się dla narciarzy, snowboardzistów i funriderów. Tradycyjną starą austriacką zabudowę zobaczymy na łąkach w dolinie, gdzie slalomem można jeździć miedzy jabłoniami i gruszami, mijając krowy obserwujące wszystko z wybiegów tuż obok wyciągów i nartostrad. Doświadczeni narciarze na wymagające stoki wjadą śladami legendarnego Franza Klammera, którego ciągle jeszcze można spotkać podczas uprawiania swojego ulubionego sportu.

Lyžařská oblast Bad Kleinkirchheim - fotografie

Szczyt Priedröf (1.963 m n.p.m.) i Wieser Nock (1.974 m n.p.m.) wznoszą się od najwyższego w regionie wzniesienia Kaiserbrug w kierunku Strohsack (1.904 m n.p.m. ) i Maibrunn (1.760 m n.p.m.). Znajdują się tam ulubione przez narciarzy płaskie, dobrze przygotowane trasy po jednej stronie i stromą nartostradą dla wybitnych narciarzy po drugiej stronie. Cały obszar zamyka na północnym zachodzie Spitzegg (1.913 m n.p.m.) i Brunnach (1.901 m n.p.m.).

W odległości 15 km znajduje się kolejny, tym razem mniejszy, ośrodek narciarski Turracher Höhe nadający się dla rodzin z dziećmi. Różnorodność terenu rekompensuje mniejszą ilość nartostrad.

Jeżeli preferujecie Państwo biegi narciarskie znajdziecie tu 3 różne trasy. Perfekcyjnie przygotowana jest trasa biegowa o długości 5 kilometrów Nockalm – Höhenloipe. Przy miejscowości St. Oswald, w której można znaleźć niedrogie, a mimo to przytulne zakwaterowanie, prowadzi trasa Talrunde. Bardziej ambitni miłośnicy biegu na nartach znajdą trasy bezpośrednio w Bad Kleinkirchheim , a jeżeli okażą się one niewystarczające, to na pewno zadowolą się Römer – Loipe - trasą o długości 42 kilometrów.

Porady dla Bad Kleinkirchheim

Niemieckie słowo Bad oznacza uzdrowisko i sugeruje charakter tutejszego ośrodka. Z nartostrady wprost do uzdrowiska – to hasło rzeczywiście funkcjonuje. W pobliżu jeziora Millstätter See znajduje się kilka ośrodków dla narciarzy i snowboardzistów.

Bad Kleinkirchheim - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Bad Kleinkirchheim: ***

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: ****
 • Nartostrady: ****
 • Kolejki / wyciągi: ***
 • Gwarancja śniegu: ****
 • Przygotowanie tras: ****
 • Narciarze początkujący: ***
 • Narciarze zaawansowani: ****
 • Snowpark / funpark: ***
 • Narciarstwo biegowe: ***
 • Urlop rodzinny: *****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 2.055 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 1.087 m n.p.m.

Nartostrady w Bad Kleinkirchheim

 • Lekkie: 18 km
 • Umiarkowane: 77 km
 • Trudne: 8 km

Na 97% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Bad Kleinkirchheim

 • Gondole: 0
 • Kolejki linowe: 4
 • Wyciągi krzesełkowe: 7
 • Wyciągi: 10

Całkowita liczba wyciągów w Bad Kleinkirchheim to 24 o łącznej długości 22.9 km i przepustowości 31.186 osób na godzinę.

Lokalizacja Bad Kleinkirchheim

Współrzędne GPS: 46.8126, 13.7795 (46°48'45'', 13°46'46'')