-

Narty i zakwaterowanie Bregenzerwald / Damüls / Mellau

Zakwaterowanie w Bregenzerwald / Damüls / Mellau - gdzie wybrać nocleg?

Au

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Au (Bregenzerwald / Damüls / Mellau, Austria)

Bezau

Ilustrační foto

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Bezau w Bregenzerwald / Damüls / Mellau w Austrii i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Damüls

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Austria i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku Damüls (Bregenzerwald / Damüls / Mellau)

Narciarstwo Bregenzerwald / Damüls / Mellau - dokąd na narty?

Alberschwende / Brüggelekopf - Dresslerberg - Tannerberg

Náhled skimapy areálu Alberschwende / Brüggelekopf - Dresslerberg - Tannerberg

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Alberschwende / Brüggelekopf - Dresslerberg - Tannerberg (Bregenzerwald / Damüls / Mellau, Austria)

Alpenarena Hochhäderich Hittisau

Náhled skimapy areálu Alpenarena Hochhäderich Hittisau

Alpejski ośrodek narciarski Alpenarena Hochhäderich Hittisau obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

Andelsbuch - Bezau

Náhled skimapy areálu Andelsbuch - Bezau

W obszarze narciarskim Andelsbuch - Bezau w Bregenzerwald / Damüls / Mellau, Austria czekają starannie przygotowane trasy i nowoczesne wyciągi dla najlepszych doświadczeń na nartach i snowboardzie

Bach Jöchelspitze

Náhled skimapy areálu Bach Jöchelspitze

Wyrusz na narty do ośrodka narciarskiego Bach Jöchelspitze (Bregenzerwald / Damüls / Mellau, Austria) i ciesz się mnóstwem przygotowanych nartostrad o wszystkich stopniach trudności, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy

Bödele

Náhled skimapy areálu Bödele

Ciesz się przestronnymi stokami i kolejkami linowymi o dużej pojemności w ośrodku narciarskim Bödele (Bregenzerwald / Damüls / Mellau, Austria) którego sława wykracza daleko poza granice tego kraju

Damüls Mellau Faschina

Náhled skimapy areálu Damüls Mellau Faschina

W ośrodku narciarskim Damüls Mellau Faschina (Bregenzerwald / Damüls / Mellau, Austria) Ty i twoi bliscy, będą mogli się cieszyć świetną jazdą na nartach, snowboardzie i biegówkach

Diedamskopf

Náhled skimapy areálu Diedamskopf

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Diedamskopf (Bregenzerwald / Damüls / Mellau, Austria)

Faschina - Fontanella

Náhled skimapy areálu Faschina - Fontanella

Alpejski ośrodek narciarski Faschina - Fontanella obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

Hochlitten - Riefensberg

Náhled skimapy areálu Hochlitten - Riefensberg

W obszarze narciarskim Hochlitten - Riefensberg w Bregenzerwald / Damüls / Mellau, Austria czekają starannie przygotowane trasy i nowoczesne wyciągi dla najlepszych doświadczeń na nartach i snowboardzie

Holzgau

Náhled skimapy areálu Holzgau

Wyrusz na narty do ośrodka narciarskiego Holzgau (Bregenzerwald / Damüls / Mellau, Austria) i ciesz się mnóstwem przygotowanych nartostrad o wszystkich stopniach trudności, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy

Pfänderbahn - Bregenz am Pfänder

Náhled skimapy areálu Pfänderbahn - Bregenz am Pfänder

Ciesz się przestronnymi stokami i kolejkami linowymi o dużej pojemności w ośrodku narciarskim Pfänderbahn - Bregenz am Pfänder (Bregenzerwald / Damüls / Mellau, Austria) którego sława wykracza daleko poza granice tego kraju

Schetteregg

Náhled skimapy areálu Schetteregg

W ośrodku narciarskim Schetteregg (Bregenzerwald / Damüls / Mellau, Austria) Ty i twoi bliscy, będą mogli się cieszyć świetną jazdą na nartach, snowboardzie i biegówkach

Sonntag

Náhled skimapy areálu Sonntag

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Sonntag (Bregenzerwald / Damüls / Mellau, Austria)

Warth - Schröcken

Náhled skimapy areálu Warth - Schröcken

Alpejski ośrodek narciarski Warth - Schröcken obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

Bregenzerwald / Damüls / Mellau - informacje dodatkowe o narciarstwie

Niektórzy nazywają ten region po prostu Wald. Jego mieszkańców wobec siebie łączy pewien rodzaj współzależności. Są dumni ze swojej tradycji. Rolnictwo ciągle odgrywa w tym regionie bardzo ważną rolę. Najwyższą renomą cieszy się przede wszystkim produkcja mleka i serów. Zakwaterowanie, jak zwykle na nartach w Austrii, jest na wysokim poziomie i cenowo dostępne. Kulinarne specjalności regionu można zamówić we wszystkich restauracjach. Pod kątem klimatu Bregenzerwald gwarantuje połączenie śniegu z błękitnym niebem. Kiedy w Bregenzerwald świeci słonce, sąsiedni region Bodensee zanurzony jest we mgle.

Lyžařská oblast Bregenzerwald / Damüls / Mellau - fotografie

Sporty zimowe a przede wszystkim narciarstwo alpejskie są w regionie Bregenzerwald tradycją. To tu, w 1907 roku została wybudowana pierwsza kolejka linowa w Alpach. Najczęściej odwiedzanymi ośrodkami są Bödele, Niedere, Schetteregg i Diedamskopf, które są ciekawe nie tylko dla fanów narciarstwa alpejskiego. Spotykają się tu miłośnicy paraglidingu i turystyki górskiej. Dla snowboardzistów jest tu utworzony bardzo dobrze wyposażony funpark. Odpoczywać można na zalanych słońcem przestronnych tarasach. Wszystkie ośrodki Bregenzerwald mają jeden wspólny skipas 3 - TälerSkipass, w ramach którego oczywiście można korzystać z darmowego skibusu.

Zakwaterowanie w Bregenzerwald odpowiada też miłośnikom biegu na nartach. Na nich czekają utrzymane trasy biegowe, prowadzące wyjątkowo pięknym zimowym krajobrazem. Szczególnie piękne są trasy wzdłuż Bregenzer Ache i Argenskiego potoku. W sezonie zimowym bardzo ulubione są też trasy dookoła Sulzberg oraz trasy przy Hittisau w kierunku do Balderschwang.

Lyžařská oblast Bregenzerwald / Damüls / Mellau - fotografie

Tylna część Bregenzerwald i szczyt Mittagsspitze oddziela od siebie oba vorarlbergskie obszary narciarskie. Mała miejscowość Damüls oferująca liczne możliwości zakwaterowania leży po słonecznej stronie pasma górskiego. Wyżej położony kościół i zaśnieżone kamienice sugerują gościom, którzy tu się zakwaterują, iż znaleźli się w prawdziwej zimowej bajce. Miejsce, ze średnią warstwą świeżego śniegu wynoszącą 9 metrów na rok, nosi tytuł Najbardziej zaśnieżonej wioski na świecie.

Odległość od zakwaterowania do wyciągów jest krótka, hotele i pensjonaty leżą bezpośrednio przy nartostradach. Ulubionymi między narciarzami są łagodne nartostrady przy kolejce Furka lub Oberdamüls. Dla bardziej wymagających są nartostrady przy wyciągu Hasenbühel, szczególnie jeżeli zjeżdżamy nartostradą Hohes Licht zamiast czerwoną trasą Zilla. Często odwiedzane przez narciarzy są zacienione północne stoki przy kolejce Sunnegg.

Lyžařská oblast Bregenzerwald / Damüls / Mellau - fotografie

W niedalekiej przyszłości damülskie słoneczne stoki zostaną połączone z ośrodkiem Mellau, który również oferuje wielorakie możliwości zakwaterowań. W roku 1976 otwarto tam pierwszą jednolinową kolejkę w Voralberg, ktora funkcjonuje do dnia dzisiejszego! W porównaniu z nowoczesnymi wyciągami na stokach Austrii, wjazd tą tradycyjną kolejka trwa niestety trochę dłużej. Na stoku, po wjeździe wyciągiem Rossstelle, można w bardzo wygodny sposób przesiąść się do kolejnych wyciągów Wildgunten oraz Suttis. Nartostrady tam dostępne są o różnorakim poziomie trudności, od łatwych po średnio trudne. Szczególnie ładnymi są stoki przy wyciągu Suttisbahn.

Kilka tras biegowych, jak np. Stofel przy Oberdamülser Alpe prowadzi magicznym zimowym krajobrazem. Oferta tras biegowych jest uzupełniona trasami w Unterdamüls i trasą wzdłuż rzeki Bregenzer Ach. Pierwszym krokiem w połączeniu Damüls - Mellau w jedno centrum narciarskie jest budowa kolejki krzesełkowej Elsenkopf, która poszerza obszar narciarski Damüls przy górnej stacji kolejki Uga w kierunku północnym.

Porady dla Bregenzerwald / Damüls / Mellau

Zadowalająca ilość nartostrad o poziomie trudności od łatwych do średnio trudnych. Dobre warunki śniegowe. Tereny dla snowboardingu, trasy dla biegaczy na nartach. Szeroka oferta zakwaterowania. Tak można krótko opisać ten region narciarski.

Bregenzerwald / Damüls / Mellau - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Bregenzerwald / Damüls / Mellau: **

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: **
 • Nartostrady: **
 • Kolejki / wyciągi: **
 • Gwarancja śniegu: ****
 • Przygotowanie tras: *****
 • Narciarze początkujący: ****
 • Narciarze zaawansowani: ****
 • Snowpark / funpark: ****
 • Narciarstwo biegowe: ***
 • Urlop rodzinny: *****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 2.811 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 421 m n.p.m.

Nartostrady w Bregenzerwald / Damüls / Mellau

 • Lekkie: 216 km
 • Umiarkowane: 234 km
 • Trudne: 65 km

Na 65% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Bregenzerwald / Damüls / Mellau

 • Gondole: 8
 • Kolejki linowe: 13
 • Wyciągi krzesełkowe: 69
 • Wyciągi: 66

Całkowita liczba wyciągów w Bregenzerwald / Damüls / Mellau to 168 o łącznej długości 149.3 km i przepustowości 246.286 osób na godzinę.

Lokalizacja Bregenzerwald / Damüls / Mellau

Współrzędne GPS: 47.3512, 9.88409 (47°21'4'', 9°53'3'')