-

Narty i zakwaterowanie Dachstein West / Lammertal

Zakwaterowanie w Dachstein West / Lammertal - gdzie wybrać nocleg?

Abtenau

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Abtenau (Dachstein West / Lammertal, Austria)

Annaberg

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Annaberg w Dachstein West / Lammertal w Austrii i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Bad Goisern

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Austria i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku Bad Goisern (Dachstein West / Lammertal)

Golling

Świetne tereny narciarskie w zasięgu ręki czekają w ośrodku narciarskim Golling w Dachstein West / Lammertal w Austrii

Gosau

Zakwateruj się w miejscowości Gosau lub w Dachstein West / Lammertal w Austrii niedaleko perfekcyjnie przygotowanych nartostrad i wysokiej jakości tras biegowych

St. Martin am Tennengebirge

Znajdź przyjemny i komfortowy nocleg w miejscowości St. Martin am Tennengebirge lub w Dachstein West / Lammertal w Austrii i pokonuj kilometry na zadbanych nartostradach w okolicy

Narciarstwo Dachstein West / Lammertal - dokąd na narty?

Abtenau / Karkogel

Náhled skimapy areálu Abtenau / Karkogel

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Abtenau / Karkogel (Dachstein West / Lammertal, Austria)

Annaberg - Lungötz

Náhled skimapy areálu Annaberg - Lungötz

Alpejski ośrodek narciarski Annaberg - Lungötz obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

Dachstein West

Náhled skimapy areálu Dachstein West

W obszarze narciarskim Dachstein West w Dachstein West / Lammertal, Austria czekają starannie przygotowane trasy i nowoczesne wyciągi dla najlepszych doświadczeń na nartach i snowboardzie

Freesports Arena Krippenstein

Náhled skimapy areálu Freesports Arena Krippenstein

Wyrusz na narty do ośrodka narciarskiego Freesports Arena Krippenstein (Dachstein West / Lammertal, Austria) i ciesz się mnóstwem przygotowanych nartostrad o wszystkich stopniach trudności, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy

St. Martin

Náhled skimapy areálu St. Martin

Ciesz się przestronnymi stokami i kolejkami linowymi o dużej pojemności w ośrodku narciarskim St. Martin (Dachstein West / Lammertal, Austria) którego sława wykracza daleko poza granice tego kraju

Dachstein West / Lammertal - informacje dodatkowe o narciarstwie

Nazwa doliny Lammertal o długości ponad 40km pochodzi od górskiej rzeczki, która tu tylko bulgocze i dopiero w Lammeröfen, około 7 kilometrów na zachód od Abtenau, staje się z niej dziki górski potok. Ten kto przyjedzie do Lammertal, aby pojeździć na nartach i chce spędzić tutaj urlop zimowy, ma do wyboru kilka ośrodków narciarskich z dobrze przygotowanymi nartostradami. W zależności od tego, gdzie znajduje się zakwaterowanie, trasy mogą prowadzić bezpośrednio przy drzwiach hotelu czy pensjonatu. Ośrodki Russbach i Annaberg (razem z mniejszym ośrodkiem Lungötz i St. Martin) w dolinie Lammertal połączyły się z ośrodkami Gosau w Górnej Austrii, tworząc prawdziwe eldorado dla narciarzy o nazwie Dachstein - West.

Lyžařská oblast Dachstein West / Lammertal - fotografie

Mnóstwo małych ośrodków w Lammertal ukierunkowanych jest przede wszystkim na zakwaterowanie i zimowy urlop w Austrii dla rodzin z dziećmi. Często można się tu jeszcze spotkać z prawdziwymi austriackimi tradycjami i obyczajami. Po przeciwnej stronie regionu Dachstein West, w Górnej Austrii, w dolinie o długości ponad 10km, u podnóża grzebienia górskiego Gosau leży miejscowość Gosau. Dzieli się ona na trzy części: Vordertal, Mittertal i Hintertal. Na fanów narciarstwa alpejskiego czekają tu trasy łatwe i średnio trudne nartostrady. Posiadacze skipasów mogą korzystać z bezpłatnych skibusów. Biegaczom na nartach region zapewnia gwarancję śniegu naturalnego na wszystkich oznaczonych trasach. Bogata jest też oferta relaksu i zabawy po dniu spędzonym na stokach. Dobrze będą się tu czuć też ci, którzy nie potrafią jeszcze jeździć na nartach.

Obszerny region Dachstein – West leży wśród gęstych lasów i wyróżnia się zróżnicowaną ofertą stoków narciarskich dla wszystkich narciarzy. Z pięcioma stacjami dolnymi region dobrze sobie radzi z porannym tłokiem. Niezależnie od tego czy Państwa hotel znajduje się w Gosau, Russbach lub Annaberg, na stoki można dostać się komfortowo i szybko. Szerokie i przeważnie średnio wymagające narciarskie autostrady prowadzą często dla tego regionu typowymi gęstymi lasami. W górnych partiach przeważają z kolei bardziej rozległe stoki. Nartostrada Triebenegg do Russbach, nartostrady do doliny Gosau, Zwieselalm lub Astauwinkel, są wszystkie bardzo ładne i charakterystyczne dla całego obszaru Dachstein - West.

Lyžařská oblast Dachstein West / Lammertal - fotografie

Każdy, kto żyje trochę bardziej sportowo, wykorzysta region Zwieselam, do którego łatwo się dostać mając nocleg w Gosau albo Russbach. Nartostrady o nazwach Kanonenrohr, Schulter lub Törleckabfahrt są krótsze i przy dobrze przygotowanej powierzchni nieszczególnie trudne. Snowboardziści najbardziej korzystają ze specjalnych miejsc, takich jak np. snowpark Playground z własnym wyciągiem znajdującym się tuż przy dolnej stacji w Gosau, albo Rookie - Park przy wyciągu Hornbabylift w Russbach, ewentualnie Trailer Park przy wyciągu Heideggriedellift.

Początkującym i średnio zaawansowanym narciarzom, mieszkającym w Abtenau w Lammertal, spodoba się mały ośrodek pod szczytem Karkogel. Jest to bardzo przyjemny obszar narciarski, na którym trenowali mistrzowie świata David Zwilling i Alexandra Meissnitzer, oraz były zwycięzca Pucharu Europy Matthias Lanzinger. Oprócz długiej na 2 kilometry czarnej nartostrady, na której poszaleją głównie doświadczeni narciarze, znajdują się tutaj także trasy lekkie i średnie.

Lyžařská oblast Dachstein West / Lammertal - fotografie

Miłośnicy biegówek niezależnie gdzie w regionie Dachstein – West wybrali zakwaterowanie, znajdą tu dobrze zaplanowaną, długą na około 170 km sieć tras. Prawie 60 km tych tras znajduje się w Abtenau, u podnóża góry Tennegebirge. W Nordic - Center wytyczono długą na 3 kilometry zaśnieżoną trasę zarówno dla stylu klasycznego jak i wolnego.

Duża pewność śniegu jest na trasach w Postalm. Z kartą dla gości można bezpłatnie korzystać z autobusu Postalmbus na Postalm. Warunkiem korzystania jest pas biegowy Pass - Gschütt - Loipe na Russbach. Może trochę dziwna jest trasa Dolomitenloipe, która z Annabergu prowadzi przez góry. Reszta tras znajduje się u Lungötz, St. Martin i oczywiście też w samym Gosau.

Porady dla Dachstein West / Lammertal

Do regionu Dachstein West / Lammertal należą ośrodki po północnej stronie grzebienia górskiego z lodowcem Dachstein. Jest to zdecydowanie inne miejsce niż południowy i znacznie większy obszar Dachstein / Schladming. Każdy z nich ma swój skipas, a łączą się właśnie na lodowcu. Na północnej części znajdziemy trasy średnio trudne, skipas i zakwaterowanie jest tu tańsze niż na stronie południowej. Kolejnym plusem jest odległość z Polski i łatwa dostępność.

Dachstein West / Lammertal - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Dachstein West / Lammertal: **

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: **
 • Nartostrady: **
 • Kolejki / wyciągi: **
 • Gwarancja śniegu: ****
 • Przygotowanie tras: ****
 • Narciarze początkujący: ***
 • Narciarze zaawansowani: ****
 • Snowpark / funpark: ****
 • Narciarstwo biegowe: ****
 • Urlop rodzinny: *****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 2.109 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 609 m n.p.m.

Nartostrady w Dachstein West / Lammertal

 • Lekkie: 28 km
 • Umiarkowane: 45 km
 • Trudne: 5 km

Na 67% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Dachstein West / Lammertal

 • Gondole: 3
 • Kolejki linowe: 3
 • Wyciągi krzesełkowe: 9
 • Wyciągi: 24

Całkowita liczba wyciągów w Dachstein West / Lammertal to 40 o łącznej długości 33.5 km i przepustowości 48.048 osób na godzinę.

Lokalizacja Dachstein West / Lammertal

Współrzędne GPS: 47.4971, 13.3673 (47°29'50'', 13°22'2'')