-

Narty i zakwaterowanie Gastein / Grossarl

Zakwaterowanie w Gastein / Grossarl - gdzie wybrać nocleg?

Bad Gastein

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Bad Gastein (Gastein / Grossarl, Austria)

Bad Hofgastein

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Bad Hofgastein w Gastein / Grossarl w Austrii i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Böckstein

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Austria i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku Böckstein (Gastein / Grossarl)

Dorfgastein

Świetne tereny narciarskie w zasięgu ręki czekają w ośrodku narciarskim Dorfgastein w Gastein / Grossarl w Austrii

Grossarl

Zakwateruj się w miejscowości Grossarl lub w Gastein / Grossarl w Austrii niedaleko perfekcyjnie przygotowanych nartostrad i wysokiej jakości tras biegowych

Narciarstwo Gastein / Grossarl - dokąd na narty?

Bad Gastein / Graukogel

Náhled skimapy areálu Bad Gastein / Graukogel

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Bad Gastein / Graukogel (Gastein / Grossarl, Austria)

Grossarltal - Dorfgastein

Náhled skimapy areálu Grossarltal - Dorfgastein

Alpejski ośrodek narciarski Grossarltal - Dorfgastein obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

Schlossalm - Angertal - Stubnerkogel

Náhled skimapy areálu Schlossalm - Angertal - Stubnerkogel

W obszarze narciarskim Schlossalm - Angertal - Stubnerkogel w Gastein / Grossarl, Austria czekają starannie przygotowane trasy i nowoczesne wyciągi dla najlepszych doświadczeń na nartach i snowboardzie

Sportgastein

Náhled skimapy areálu Sportgastein

Wyrusz na narty do ośrodka narciarskiego Sportgastein (Gastein / Grossarl, Austria) i ciesz się mnóstwem przygotowanych nartostrad o wszystkich stopniach trudności, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy

Gastein / Grossarl - informacje dodatkowe o narciarstwie

Gastein / Grossarl to od razu cztery obszary narciarskie odpowiednie dla początkujących i zaawansowanych narciarzy. W tym regionie zimą odnaleźć można prawie niegraniczone możliwości narciarskie. Do wyboru mamy narciarską huśtawkę Dorfgastein - Grossarltal i Schlossalm - Angertal - Stubnerkogel, szczyt Graukogel i wysoko położony ośrodek Sportgastein. Cała sieć nartostrad oferuje świetne zjazdy dla snowboardzistów i narciarzy o wszystkich poziomach umiejętności.

Lyžařská oblast Gastein / Grossarl - fotografie

Narciarska huśtawka przy Dorfgastein prowadzi przez Fulseck i Kreuzkogel do sąsiedniego Grossarltal, gdzie można wybrać dobre zakwaterowanie. Rejon zalesiony aż po same wierzchołki jest uznawany za bezpieczny przed lawinami i umożliwia jazdę na nartach także poza przygotowanymi trasami. W Bad Hofgastein, świetnym miejscem dla noclegu w Gasteinskiej Dolinie, znajduje się główny wjazd na huśtawkę narciarską Schlossalm - Angertal - Stubnerkogel. Od stacji Kitzstein prowadzi do góry kolejka Schlossalmbahn. Ta narciarska huśtawka jest największą w Gasteinertal i na miłośników narciarstwa, którzy wybiorą zakwaterowanie gdzieś w pobliżu, czekają tu szerokie i co najwyżej średnio trudne nartostrady.

Umiarkowane stoki dla rodzin z dziećmi znajdziemy w centrum narciarskim Angertal. W samym jego środku leży ośrodek narciarski o tej samej nazwie. Nowoczesny budynek z drewna i szkła doskonale pasuje do okolicznego krajobrazu. Znajduje się w nim restauracja, duży kąt zabaw dla dziecięcy i sklep sportowy. Na zewnątrz, w Kids parku mogą poszaleć dzieci na magicznym dywanie albo w wilczej jamie. Początkujący na pewno będą chcieli skorzystać ze stoku Hang des Judau Liftes. Znajduje się tu kilka nartostrad dla miłośników carvingu, np. nartostrada niedaleko restauracji Stubnerkogel.

Lyžařská oblast Gastein / Grossarl - fotografie

W Sportgastein, na końcu doliny, można świetnie pojeździć na stokach Kreuzkogel. Dzięki wysokości 1.590 – 2.660m n.p.m. zapewnia Sportgastein gwarancję śniegu aż do końca kwietnia i oferuje bardzo dobrą jego jakość. Często tuż obok nartostrad, do głębokiego śniegu mogą wjechać miłośnicy freeridingu. Główne trasy pod kolejką linową wręcz zapraszają do wjazdu poza nartostradę, do pulchnego, świeżego śniegu. Obszar narciarski przy Graukogel jest już mniej uczęszczanym, dlatego jest to sekretna wskazówka dla wyjeżdżających w głównym sezonie urlopowym. Ma on co prawda tylko trzy wyciągi, ale za to długie i przeważnie wymagające nartostrady. Oferuje także możliwość jazdy w głębokim śniegu.

Dla tych, ktorych nie interesuje narciarstwo zjazdowe i wybiorą właśnie Gasteinertal na zakwaterowanie w Austrii, ośrodek oferuje wiele innych możliwości. Biegacze na nartach będą bardzo zadowoleni z długiej trasy w dolinie, która łączy pojedyncze trasy miejscowe w jedną wielką sieć. Szczególnie atrakcyjną jest trasa w spokojnym Angertal. Na gwarancje śniegu mogą liczyć ci biegacze, którzy wybiorą nocleg w pobliżu Sportgastein. Tam też znajduje się centrum dla biegaczy na nartach z szatniami i wypożyczalnią sprzętu. Jest tu mnóstwo okazji na przepiękne zimowe wycieczki, nawet na rakietach śnieżnych. Również biegacze stylem wolnym, saneczkarze i alpiniści znajdą tu coś dla siebie.

Lyžařská oblast Gastein / Grossarl - fotografie

Polecana jest wizyta na zamku Klammstein, który dominuje na wysokości 60 metrów nad drogą przyjazdową do doliny Gasteinertal. W zamku wystawiona jest między innymi ekspozycja Rozwój narciarstwa w Gastein. Dla dzieci przygotowano specjalną wycieczkę i zwiedzanie ruin. Na aprés-ski można wybrać się na przykład do baru Silver Bullet z rockową muzyką na żywo. Ten kto nie przyjechał do Gasteinskiej doliny tylko dla nart i chce się też dobrze bawić, wypić dobry koktajl w miejscu z pięknym widokiem, odwiedzić powinien Sky Bar ulokowany bezpośrednio nad spa Alpen Therme w Bad Hofgastein.

Porady dla Gastein / Grossarl

Kiedyś samotny ośrodek Gasteiner Tal należy teraz do rozległego obszaru Amadé. Jeżeli oprócz dobrego narciarstwa preferowany jest też odpoczynek w spa i możliwość relaksu w którymś z hotelowych basenów, to to miejsce nadaje się do tego idealnie. Przecież słowo Bad, rozpoczynające nazwy głównych ośrodków: Bad Gastein i Bad Hofgastein, oznacza spa. Przyjeżdżajcie więc Państwo korzystać ze śniegu i odpoczynku przy termalnych źródłach.

Grossarltal jest doliną równoległą z Gasteiner Tal, które łączą się w miejscu Dorfgastein. Ciekawym atutem tego ośrodka jest wyraźne wsparcie dzieci i uprawiających sport kobiet. Dzieci mają możliwość korzystania z ulgowego wyżywienia a kobiety mają pod koniec marca skipas nawet za darmo.

Gastein / Grossarl - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Gastein / Grossarl: ***

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: ***
 • Nartostrady: ***
 • Kolejki / wyciągi: ****
 • Gwarancja śniegu: ****
 • Przygotowanie tras: *****
 • Narciarze początkujący: ****
 • Narciarze zaawansowani: *****
 • Snowpark / funpark: ****
 • Narciarstwo biegowe: ***
 • Urlop rodzinny: *****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 2.686 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 850 m n.p.m.

Nartostrady w Gastein / Grossarl

 • Lekkie: 61 km
 • Umiarkowane: 114 km
 • Trudne: 6 km

Na 65% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Gastein / Grossarl

 • Gondole: 1
 • Kolejki linowe: 12
 • Wyciągi krzesełkowe: 19
 • Wyciągi: 8

Całkowita liczba wyciągów w Gastein / Grossarl to 43 o łącznej długości 48.2 km i przepustowości 71.661 osób na godzinę.

Lokalizacja Gastein / Grossarl

Współrzędne GPS: 47.1724, 13.0983 (47°10'21'', 13°5'54'')