-

Narty i zakwaterowanie Heiligenblut

Zakwaterowanie w Heiligenblut - gdzie wybrać nocleg?

Döllach

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Döllach (Heiligenblut, Austria)

Grosskirchheim

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Grosskirchheim w Heiligenblut w Austrii i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Heiligenblut

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Austria i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku Heiligenblut (Heiligenblut)

Mörtschach

Ilustrační foto

Świetne tereny narciarskie w zasięgu ręki czekają w ośrodku narciarskim Mörtschach w Heiligenblut w Austrii

Narciarstwo Heiligenblut - dokąd na narty?

Grossglockner - Heiligenblut

Náhled skimapy areálu Grossglockner - Heiligenblut

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Grossglockner - Heiligenblut (Heiligenblut, Austria)

Heiligenblut - informacje dodatkowe o narciarstwie

Jeżeli droga dojazdowa Grossglockner Hochalpenstrasse jest zamknięta zimą, jedyną możliwością jak dotrzeć do idyllicznego miasteczka Heiligenblut pozostaje droga od strony południowej. Wiele możliwości zakwaterowania, a mimo wszystko ograniczony ruch w mieście przyczyniają się do zapewnienia bardzo bezpiecznej i spokojnej atmosfery. Miejscowość posiada bardzo charakterystyczny kościół farny z roku 1491, wybudowany niedaleko centrum. Jego wieża dominuje nad miasteczkiem i podkreśla urok tego miejsca.

Lyžařská oblast Heiligenblut - fotografie

Region narciarski Heiligenblut w Austrii należy do najpewniejszych pod kątem warunków śniegowych ze względu na swoje położenie 1.300 do 2.900 m n.p.m. i bliskość głównego alpejskiego masywu. Tereny narciarskie rozprzestrzeniają się na stokach Schareck (2.604 m n.p.m.) i Gjaidtroghöhe (2.989 m n.p.m.). Obszar Gjaidtroghöhe jest dostępny tylko kolejką linową, prowadzącą tunelem do  Fleissalm. Głównym ośrodkiem narciarskim jest Schareck z podwójną kolejką linową. Znajdziemy tu aż 55 kilometrów średnio trudnych nartostrad.

Dla początkujących są tu oczywiście też lekkie niebieskie nartostrady. Bardzo ładną trasą jest na przykład łagodny zjazd do doliny Tauernabfahrt, który prowadzi ze stacji górskiej Seppenalm do kolejki Rossbach Gondel. Szkoda tylko, że niebieskie nartostrady nie są bardziej ze sobą wzajemnie połączone. Młodszym narciarzom wielu atrakcji zapewni Snowland.

Lyžařská oblast Heiligenblut - fotografie

Świetne warunki do zjazdów mile zaskoczą także bardzo zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów. Znaczna ilość średnio trudnych i szerokich nartostrad wręcz zaprasza do eleganckiego carvingu. Dla najbardziej wymagających jest tu długi na 9 kilometrów zjazd Scharek, który prowadzi zróżnicowanym terenem i podczas zjazdu pokonuje się różnicę wysokości aż 1.300 metrów. Na marginesie, większość nartostrad leży ponad granicą lasu i oferują wspaniałe możliwości szaleństwa w głębokim śniegu obok przygotowanych tras.

Dla biegaczy na nartach nie ma tu zbyt wielu możliwości. Wynika to ze względu na wąski kształt doliny, w której znajduje się większość zakwaterowań. Dostępna jest tylko krótka górska trasa biegowa przy Wallackhaus. Następna trasa utworzona została między Möllfall i częścią miejscowości Winkl. Więcej ofert dla biegaczy w Heiligenblut nie znajdziemy. Plusem natomiast jest to, iż trasy biegowe przebiegają przynajmniej w centrum miejscowości, niedaleko od większości zakwaterowań.

Porady dla Heiligenblut

Wielu kilometrów typowych nartostrad w tym ośrodku narciarskim także nie ma. Jeżeli natomiast wybierają Państwo narciarstwo w głębokim śniegu i na wysokościach do 2.900 metrów n.p.m., to ten ośrodek jest właściwym. Miejsce charakteryzuje spokojna atmosfera, mnóstwo możliwości zakwaterowań do wyboru. A co najważniejsze, trasy przypadną do gustu także miłośnikom snowboardu.

Heiligenblut - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Heiligenblut: ***

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: ***
 • Nartostrady: ****
 • Kolejki / wyciągi: ***
 • Gwarancja śniegu: *****
 • Przygotowanie tras: ****
 • Narciarze początkujący: ***
 • Narciarze zaawansowani: *****
 • Snowpark / funpark: **
 • Narciarstwo biegowe: ***
 • Urlop rodzinny: ***

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 2.989 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 1.301 m n.p.m.

Nartostrady w Heiligenblut

 • Lekkie: 20 km
 • Umiarkowane: 34 km
 • Trudne: 1 km

Na 35% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Heiligenblut

 • Gondole: 1
 • Kolejki linowe: 3
 • Wyciągi krzesełkowe: 1
 • Wyciągi: 6

Całkowita liczba wyciągów w Heiligenblut to 12 o łącznej długości 13.8 km i przepustowości 12.500 osób na godzinę.

Lokalizacja Heiligenblut

Współrzędne GPS: 47.0398, 12.8432 (47°2'23'', 12°50'36'')