-

Narty i zakwaterowanie Hochkönig Winterreich

Zakwaterowanie w Hochkönig Winterreich - gdzie wybrać nocleg?

Maria Alm

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Maria Alm (Hochkönig Winterreich, Austria)

Mühlbach am Hochkönig

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Mühlbach am Hochkönig w Hochkönig Winterreich w Austrii i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Narciarstwo Hochkönig Winterreich - dokąd na narty?

Hinterreit

Náhled skimapy areálu Hinterreit

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Hinterreit (Hochkönig Winterreich, Austria)

Hochkönig

Náhled skimapy areálu Hochkönig

Alpejski ośrodek narciarski Hochkönig obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

Hochkönig Winterreich - informacje dodatkowe o narciarstwie

Obszar narciarski znajduje się w okolicy najwyższej góry Alp Berchtesgadeńskich, sięgającej do wysokości 2.941 m n.p.m. i leży niecałe 10 kilometrów od granicy z Niemcami. Skrótem, można by go opisać: Od góry ku górze. Królestwo zimowe Hochkönig - Winterreich dzięki szerokim i przestronnym nartostradom bez zdradliwych miejsc, jest idealnym miejscem na spędzenie przyjemnego zimowego urlopu dla całej rodziny.

Lyžařská oblast Hochkönig Winterreich - fotografie

Obszar narciarski Winterreich specjalizuje się w urlopach rodzinnych. Przyjemności z narciarstwa w Austrii użyją tu zarówno ci najmniejsi jak i zaawansowani, nastoletni narciarze, na których czekają w miarę szybkie ale i tak bezpieczne nartostrady. Turystom, którzy przyjechali do Winterreich spędzić zasłużony urlop, ośrodek oferuje zróżnicowane pod względem trudności stoki, wyciągi do ćwiczeń i dziecięce szkółki narciarskie. Atrakcyjna, specjalna oferta przygotowana jest dla większych rodzin, posiadających więcej niż 5 członków. Co trzecie i kolejne dziecko otrzymuje bowiem skipas dla całego obszaru całkowicie za darmo.

Największy wybór tras znajduje się niedaleko znanej miejscowości Maria Alm. Jest ona także swego rodzaju centrum z największym wyborem zakwaterowań. Ze szczytu Åberg – Langeck (1.900 m n.p.m.), po południowej stronie miejscowości Maria Alm, prowadzi północnym stokiem do doliny kilka tras narciarskich. Doświadczeni narciarze mogą podjąć wyzwanie i zjechać trudniejszymi nartostradami bezpośrednio do miejscowości Maria Alm i Hintermoos, początkujący i mniej doświadczeni mają oczywiście możliwość zjazdu po łagodniejszych stokach narciarskich, objeżdżając strome fragmenty stokiem o mniejszym nachyleniu. Góra Aberg - Langeck tworzy w swoich górnych partiach swojego rodzaju koryto śnieżne, do którego prowadzi wiele nartostrad. Także tutaj snowboardziści odnajdą miejsce do szaleństw w codziennie przygotowywanym funparku.

Lyžařská oblast Hochkönig Winterreich - fotografie

Łagodne stoki, odpowiednie dla narciarzy początkujących i małych dzieci, znajdują się w dolnej części Aberg – Langeck, przy głównej gondoli a także przy mniejszym szczycie Natrun, który leży tuż przy wschodnim skraju miejscowości Maria Alm. Duża ilość wyciągów do ćwiczeń i połączenie gondoli z wyciągiem krzesełkowym w Natrun znajduje się w centrum miejscowości, w odległości krótkiego spaceru od miejsca zakwaterowania. Z górnej stacji prowadzi zjazd do stacji kolejki linowej Abergbahn w miejscowości Åberg. Wywozi ona narciarzy na górę Aberg - Langeck. Rejon Aberg jest tak różnorodny, że na jednej nartostradzie w zależności od umiejętności można wybrać partie o bardziej stromym lub łagodniejszym nachyleniu.

Skibusy z Maria Alm dojeżdżają do miasteczka Hinterthal, centralnej części ogromnej huśtawki narciarskiej, która łączy kilka lokalnych ośrodków narciarskich.

Lyžařská oblast Hochkönig Winterreich - fotografie

Huśtawką narciarska rozciąga się od góry Gabühel (1.634 m n.p.m.) nad miejscowością Hinterthal, aż do wsi Dienten, a stamtąd dalej przez wysoki na 1.730 metrów Wastlhöhe, Kollmannsegg (1.848 m n.p.m.) i Schneeberg (1.921 m n.p.m.) aż do miasta Mühlbach. Większość stoków tej prawie piętnastokilometrowej huśtawki narciarskiej zaliczanych jest do stosunkowo łatwych i tylko gdzie nie gdzie można trafić na średnio trudną, czerwoną nartostradę. Na nartach będzie się tu podobało zarówno początkującym, jak i zaawansowanym narciarzom. Dzięki odpowiedniej wysokości nad poziomem morza większość tras prowadzi pięknymi lasami i szerokimi łąkami. Do trudniejszych należy tylko zjazd trasą do doliny, do Mühlbach oraz czarna nartostrada obok wyciągu krzesełkowego Zachhofalm.

Ponad miastem Mühlbach, popularnym centrum narciarskim w Austrii, na odpoczynek i relaks zapraszają narciarzy przytulne górskie bacówki. Zwłaszcza te, które usytuowane są na spokojnym miejscu po słonecznej stronie gór. Trochę na uboczu, w pobliżu miejscowości Maria Alm, znajdują się wyciągi w Hochkeil i Hinterreit, które mimo ograniczonego wachlarza możliwości (w porównaniu do większych ośrodków narciarskich w Winterreich), mogą szczycić się nartostradami treningowymi FIS. Oba obszary mają własne małe karnety narciarskie tańsze niż karnety na cały region Winterreich.

Narciarze biegowi także będą mieli w regionie Hochkönig - Winterreich gdzie jeździć. Nietrudną trasę Arthurhouseloipe przy Mühlbach odnaleźć można u podnóża góry Mandlwände a trasę średnio trudną Hochkönigloipe przy przełęczy Dientner Sattel. Prosta, prowadząca głównie po płaskich łąkach trasa Schattbergloipe bedzie na wyciągnięcie ręki szczególnie dla tych wszystkich, którzy wybiorą zakwaterowanie bezpośrednio w centrum Maria Alm. Wymagająca jest natomiast trasa Krallerwinklloipe, która łączy się z szeroką siecią szlaków w Saalfelden a prowadzi aż do Leogang i Maishofen. Przy jeziorze Ritzensee również można skorzystać z tras biegowych przygotowanych dla biegaczy stylem wolnym oraz wypróbować trasę Pucharu Świata.

Porady dla Hochkönig Winterreich

Zróżnicowane możliwości jazdy na nartach na stokach odpowiednich dla całych rodzin. Możliwość otrzymania darmowego skipasu dla trzeciego dziecka. Szerokie i bezpieczne stoki, które z pewnością będą się podobać dzieciom i dorosłym. Doświadczeni narciarze mogą wybrać bardziej wymagające trasy na północnej stronie.

Hochkönig Winterreich - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Hochkönig Winterreich: ***

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: ***
 • Nartostrady: ***
 • Kolejki / wyciągi: ***
 • Gwarancja śniegu: ****
 • Przygotowanie tras: *****
 • Narciarze początkujący: ****
 • Narciarze zaawansowani: ****
 • Snowpark / funpark: *****
 • Narciarstwo biegowe: ***
 • Urlop rodzinny: *****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 1.900 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 780 m n.p.m.

Nartostrady w Hochkönig Winterreich

 • Lekkie: 55 km
 • Umiarkowane: 43 km
 • Trudne: 19 km

Na 76% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Hochkönig Winterreich

 • Gondole: 0
 • Kolejki linowe: 6
 • Wyciągi krzesełkowe: 9
 • Wyciągi: 18

Całkowita liczba wyciągów w Hochkönig Winterreich to 37 o łącznej długości 40.4 km i przepustowości 53.766 osób na godzinę.

Lokalizacja Hochkönig Winterreich

Współrzędne GPS: 47.3931, 13.0341 (47°23'35'', 13°2'3'')