-

Narty i zakwaterowanie Innsbruck

Zakwaterowanie w Innsbruck - gdzie wybrać nocleg?

Axams

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Axams (Innsbruck, Austria)

Götzens

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Götzens w Innsbruck w Austrii i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Igls

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Austria i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku Igls (Innsbruck)

Innsbruck

Świetne tereny narciarskie w zasięgu ręki czekają w ośrodku narciarskim Innsbruck w Innsbruck w Austrii

Kolsassberg

Zakwateruj się w miejscowości Kolsassberg lub w Innsbruck w Austrii niedaleko perfekcyjnie przygotowanych nartostrad i wysokiej jakości tras biegowych

Mieming

Znajdź przyjemny i komfortowy nocleg w miejscowości Mieming lub w Innsbruck w Austrii i pokonuj kilometry na zadbanych nartostradach w okolicy

Oberperfuss

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Oberperfuss (Innsbruck, Austria)

Thaur

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Thaur w Innsbruck w Austrii i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Tulfes

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Austria i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku Tulfes (Innsbruck)

Wattens

Świetne tereny narciarskie w zasięgu ręki czekają w ośrodku narciarskim Wattens w Innsbruck w Austrii

Narciarstwo Innsbruck - dokąd na narty?

Axamer Lizum

Náhled skimapy areálu Axamer Lizum

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Axamer Lizum (Innsbruck, Austria)

Glungezer

Náhled skimapy areálu Glungezer

Alpejski ośrodek narciarski Glungezer obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

Nordkette

Náhled skimapy areálu Nordkette

W obszarze narciarskim Nordkette w Innsbruck, Austria czekają starannie przygotowane trasy i nowoczesne wyciągi dla najlepszych doświadczeń na nartach i snowboardzie

Patscherkofel

Náhled skimapy areálu Patscherkofel

Wyrusz na narty do ośrodka narciarskiego Patscherkofel (Innsbruck, Austria) i ciesz się mnóstwem przygotowanych nartostrad o wszystkich stopniach trudności, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy

Praxmar

Náhled skimapy areálu Praxmar

Ciesz się przestronnymi stokami i kolejkami linowymi o dużej pojemności w ośrodku narciarskim Praxmar (Innsbruck, Austria) którego sława wykracza daleko poza granice tego kraju

Rangger Köpfl

Náhled skimapy areálu Rangger Köpfl

W ośrodku narciarskim Rangger Köpfl (Innsbruck, Austria) Ty i twoi bliscy, będą mogli się cieszyć świetną jazdą na nartach, snowboardzie i biegówkach

Innsbruck - informacje dodatkowe o narciarstwie

Pod nazwą Olympia Skiworld Innsbruck ukrywa się dziewięć ośrodków narciarskich w rejonie znanego austriackiego miasta Innsbruck. Najszybciej z miejsca zakwaterowania na stok w Innsbruck dostać się można z ośrodka Nordpark (Seegrube), skąd w ciągu zaledwie 15 minut dotrzemy do wyciągu krzesełkowego Nordkettenbahn. Prowadzi on na szczyt, który miejscowi nazywają Gruabn. Na Gruabn jeżdżą głównie snowboardziści, którym obszar ten oferuje doskonałe warunki. Poniżej centrum Seegrube znajdują się dwa wyciągi z łagodnymi i umiarkowanymi stokami. Na nich przyjemność z jazdy odczują nawet początkujący narciarze.

Lyžařská oblast Innsbruck - fotografie

Miejscowości w okolicy, które zwykle oferują noclegi tańsze niż hotele w Innsbrucku przeplata sieć tras biegowych. Oznakowane trasy biegowe znajdują się w Tulfes i wokół Mutters i Natters. Zimowy ośrodek Innsbruck, aby udoskonalić przyjemny zimowy wypoczynek, zapewnia swoim gościom oprócz jazdy na nartach również wiele innych atrakcji. Należą do nich romantyczne wędrówki historycznym centrum miasta lub śnieżnym krajobrazem w okolicy, lodowisko albo jazda na sankach na specjalnie przygotowanych trasach.

Do dyspozycji jest tu aż 21 naturalnych torów saneczkowych, częściowo oświetlonych w nocy. Dlatego też obszar Innsbruck jest często nazywany rajem dla saneczkarzy. Wyjątkowym przeżyciem będzie szybka jazda skibobem po olimpijskim torze bobslejowym. Odwiedziny punktu widokowego na skoczni narciarskiej Bergisel - Schanze są również niezapomnianym doświadczeniem.

Lyžařská oblast Innsbruck - fotografie

W Innsbruck, jednym z najbardziej znanych ośrodków narciarstwa alpejskiego w Austrii, nie musimy spędzać czasu tylko na śniegu. Warto odwiedzić Alpen Zoo, które znajduje się przy stacji kolejki linowej Hungerburg Bahn. W czasie złej pogody można odwiedzić muzea i wystawy. Miłośnicy historii, którzy wybierają zakwaterowanie w Innsbruck, powinni zwiedzić również Hofkirche, pałac cesarski, Ferdinandeum, zamek Ambras i Glockenmuseum. Innsbruck dysponuje szeroką ofertą aprés-ski: typowe austriackie kawiarnie i cukiernie, restauracje, puby, kasyna, kluby nocne, dyskoteki, teatry i koncerty.

Na południe od Innsbruck leży Igls ze znanym ośrodkiem Patscherkofel. Popularność zyskał on dzięki olimpiadzie, która odbyła się tu w 1976 roku, kiedy Franz Klammer zdobył złoty medal w zjeździe. Rejon ten oferuje przeważnie łagodne i umiarkowane stoki. Kolejnym ośrodkiem narciarski jest wioska Tulfes z licznymi możliwościami zakwaterowania i większością nartostrad na Glungezer. Oprócz szlaków wiodących przez lasy i dookoła chat, w których można odpocząć, ośrodek ten przyciąga odwiedzających długi na 7km zjazd, podczas którego narciarze pokonują różnicę wysokości liczącą ponad 1.800 metrów.

Lyžařská oblast Innsbruck - fotografie

Około 10 km na zachód od Innsbrucka leży miasteczko Oberperfuss i ośrodek narciarski Rangger Köpfl. Ta prawie 2.000 metrowa góra z widokiem na otaczającą panoramę jest uważana za sekretną wskazówkę dla tego obszaru narciarskiego. Narciarze mogą jeździć również na 12 kilometrowych trasach terenu narciarskiego w Mutterer Alm. Nartostrady te szczególnie spodobają się rodzinom z dziećmi. Proste stoki zachęcają tu do carvingu. Początkujący mogą sprawdzić swoją kondycję na trasach w dolinie.

Mała malownicza wieś Axams z szeroką gamą zakwaterowania oddalona jest 25 km na południe od Innsbrucka, na wysokości 880 m n.p.m. Umiejętności narciarskie można wypróbować tutaj w dwóch trudnych obszarach narciarskich. Pierwszym z nich jest Birgitzköpfl, którego stoki są często pokryte muldami, a drugi jest Hoadl, gdzie znajdują się dość strome trasy olimpijskie. Trasy te jednak zjadą i zaawansowani i początkujący narciarze. Również miłośnicy carvingu będą mogli tu z zadowoleniem „wycinać” zakręty. Przy wystarczającej pokrywie śnieżnej, niezwykłym doświadczeniem jest zjazd z Pleisen do Axams.

Jeśli Państwo wolicie narty biegowe, Axams jest również odpowiednim miejscem do zakwaterowania. Początek i koniec trasy biegowej w okolicy jest zawsze na stadionie Langlaufzentrum w Axams. Szlakiem można dostać się aż do Natters, gdzie istnieje połączenie z innymi trasami biegowych. Po całym dniu spędzonym na nartach, większość turystów spotyka się we Freizeitzentrum. Doskonały relaks zapewni kryty basen z podgrzewaną wodą na zewnątrz i wieloma saunami.

Kolejnym znanym ośrodkiem jest Kühtai. Znajduje się zaledwie 30 km od Innsbruck na przełęczy o wysokości 2.000 m n.p.m. Zakwaterowanie w Kühtai jest szczególnie atrakcyjne ze względu na doskonale przygotowane nartostrady. Kühtai szczególnie odpowiednim jest dla rodzin z dziećmi, ponieważ dzieci na tutejszych bardzo przejrzystych stokach nie mogą się łatwo zgubić. Bardzo popularne i dostępne są wszystkie 37 kilometrów tras, głównie łagodnych i umiarkowanych. Stylem carvingowym można wyjątkowo dobrze jeździć na stokach wokół wyciągów narciarskich DreiSeenBahn.

Najmłodsi i początkujący znajdą dla siebie odpowiedni teren na łagodnych stokach przy wyciągach Wunderteppich, Babylift i Startbahn. Dla zaawansowanych narciarzy, wyzwaniem będzie trasa z muldami przy wyciągu Wiesberglift, czarna nartostrada przy HoheMutBahn, jak również niektóre północne stoki przy Gaiskogellift. Przy odpowiednich warunkach pogodowych jest to również najlepsze miejsce z pulchnym śniegiem. Dobre warunki do jazdy na nartach w głębokim śniegu znajdują się wzdłuż kolejki linowej Alpenrosenlift. Małą wadą tego miejsca jest niewielka różnica wysokości na zboczach i długość zjazdów. W Kühtai maksymalna różnica wysokości wynosi około 500 metrów i znajdują się tu trasy o długości co najwyżej trzech kilometrów.

Porady dla Innsbruck

Organizatorzy Zimowych Igrzysk Olimpijskich dobrze wiedzieli dlaczego wybrali właśnie Innsbruck. Gdzie indziej niż w pięknym mieście, z dostępną infrastrukturą i kulturą, otoczonym spektakularnymi górami, można jednocześnie pojeździć na nartach każdego dnia w innym miejscu. Wszystko to oferuje właśnie Innsbruck.

W przeciwieństwie do wielu innych regionów narciarskich, ten nie jest jednolity. Składa się z dziewięciu pobliskich ośrodków, które na pewno zaspokoją różnorodność wymagań.

Mniejszy ośrodek narciarski, gdzie z zadowoleniem jeździć mogą wszyscy, w tym również zwolennicy carvingu, nazywa się Axamer Lizum. Dostępne są tu szlaki o wszystkich stopniach trudności. Ze względu na ich mniejszą liczbę, miejsce to jest najbardziej odpowiednie na krótkie pobyty.

Szukasz noclegu na wysokości ok. 2.000 m n.p.m. z gwarancją jakości śniegu? Należy się zatem zatrzymać w ośrodku Kühtai leżącym w pobliżu Innsbruck. Jego zaletą jest łatwy dostęp do stoków. Dzięki łagodnym nachyleniom stoki są bezpieczne dla dzieci i początkujących narciarzy. Tylko bardzo zaawansowanym narciarzom oferta Kühtai może wydawać się mała.

Innsbruck - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Innsbruck: ***

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: **
 • Nartostrady: ***
 • Kolejki / wyciągi: ***
 • Gwarancja śniegu: ****
 • Przygotowanie tras: ****
 • Narciarze początkujący: ***
 • Narciarze zaawansowani: ****
 • Snowpark / funpark: ****
 • Narciarstwo biegowe: **
 • Urlop rodzinny: ***

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 2.340 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 820 m n.p.m.

Nartostrady w Innsbruck

 • Lekkie: 26 km
 • Umiarkowane: 62 km
 • Trudne: 8 km

Na 74% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Innsbruck

 • Gondole: 3
 • Kolejki linowe: 3
 • Wyciągi krzesełkowe: 10
 • Wyciągi: 12

Całkowita liczba wyciągów w Innsbruck to 33 o łącznej długości 33 km i przepustowości 36.654 osób na godzinę.

Lokalizacja Innsbruck

Współrzędne GPS: 47.2692, 11.4042 (47°16'9'', 11°24'15'')