-

Narty i zakwaterowanie Ischgl / Kappl / Galtür

Zakwaterowanie w Ischgl / Kappl / Galtür - gdzie wybrać nocleg?

Galtür

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Galtür (Ischgl / Kappl / Galtür, Austria)

Ischgl

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Ischgl w Ischgl / Kappl / Galtür w Austrii i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Pians

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Austria i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku Pians (Ischgl / Kappl / Galtür)

Narciarstwo Ischgl / Kappl / Galtür - dokąd na narty?

Galtür Silvapark

Náhled skimapy areálu Galtür Silvapark

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Galtür Silvapark (Ischgl / Kappl / Galtür, Austria)

Ischgl

Náhled skimapy areálu Ischgl

Alpejski ośrodek narciarski Ischgl obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

Kappl

Náhled skimapy areálu Kappl

W obszarze narciarskim Kappl w Ischgl / Kappl / Galtür, Austria czekają starannie przygotowane trasy i nowoczesne wyciągi dla najlepszych doświadczeń na nartach i snowboardzie

See

Náhled skimapy areálu See

Wyrusz na narty do ośrodka narciarskiego See (Ischgl / Kappl / Galtür, Austria) i ciesz się mnóstwem przygotowanych nartostrad o wszystkich stopniach trudności, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy

Ischgl / Kappl / Galtür - informacje dodatkowe o narciarstwie

Zaraz po wyjeżdzie z tunelu pojawia się wioska Ischgl. Każdy metr kwadratowy wąskiego obszaru doliny jest optymalnie wykorzystany. Komfortowe zakwaterowanie oferują majestatyczne cztero- i pięciogwiazdkowe hotele. Prawie każdy z nich posiada centrum odnowy biologicznej (wellnes). Podczas pokonywania drogi do jednej ze stacji wyciągu, narciarze i snowboardziści są wyjątkowo rozpieszczani. Z jednego do drugiego końca Ischgl prowadzi bowiem wygodny dla pieszych tunel z ruchomym dywanem.

Lyžařská oblast Ischgl / Kappl / Galtür - fotografie

Prawie każde zakwaterowanie jest w odległości krótkiego spaceru do wyciągów. Legendarnymi stały się już koncerty Top of the Mountain (Szczyt Góry), organizowane na Idalp. Oficjalne rozpoczęcie sezonu zimowego w grudniu, oraz jego zakończenie w maju odbywa się w trakcie trwania tych koncertów. Specjalną atmosferę zapewniają zawsze światowej sławy artyści jak: Sir Elton John, Tina Turner, Diana Ross, Jon Bon Jovi, Bob Dylan i Sting. Ischgl jest też otwarty na nowe atrakcje. Na Paradatschgrat (2.620m n.p.m.) wybudowano restaurację Pardorama, z zapierającym oddech widokiem na imponujące szczyty masywu Silvretta.

Usytuowanie ośrodków gwarantuje doskonałe warunki śniegowe. Ponad 200 km tras narciarskich i najbardziej nowoczesne wyciągi narciarskie są główną zaletą tego regionu narciarskiego w Austrii. Obszar środkowy Idalp (2.300m n.p.m.) znajduje się najbliżej miejsca noclegowego w Ischgl. Są w nim szkoły narciarskie, restauracje a nawet przedszkole narciarskie. Lekkie stoki wokół Idalp zachęcają do carvingu, zapewniając nawet poczatkującym narciarzom odpowiedni teren.

Lyžařská oblast Ischgl / Kappl / Galtür - fotografie

Czarne trasy z Greitspitz (2.870m n.p.m.) to stoki raczej dla zaawansowanych narciarzy. Najlepszy śnieg jest na północnym zboczu stoku narciarskiego, który prowadzi od górnej stacji kolejki Paradatschgratbahn. Jedną z najpiękniejszych tras carvingowych z imponującym widokiem jest nartostrada do Velilltal. Nieprzygotowywane trasy narciarskie do Gampenalp są przy dostatecznej pokrywie śnieżnej narciarskim snem. Z Palinkopf prowadzi bezpośredni zjazd do szwajcarskiej miejscowości Samnaun. Trasa Alp Trida leży na płaskowyżu. Jest tu zauważalnie ciszej w porównaniu do gwarnego Idalp. Dla snowboardzistów wybudowany został funpark i halfpipe. Do odpoczynku zachęcają również same stacje kolejki linowej. Proste wyciągi orczykowe prawie nie istnieją i transport narciarzy na stokach Alp Trida i Idalp zapewniają komfortowe 4-osobowe i 6-osobowe wyciągi krzesełkowe lub 8-osobowe gondole.

Narciarzy biegowych zauroczy bardzo ciekawa i piękna trasa biegowa Loipe Silvretta. Prowadzi doliną Paznaun, aż do znajdującej się w pobliżu miejscowości Galtür, która oferuje swoim gościom wiele różnych możliwości zakwaterowania. Ischgl potrafi zaskoczyć nawet po dniu spędzonym na nartach, szczególnie różnorodną ofertą kulinarną od gastronomicznego spektaklu przy świecach po domową kuchnie. W trakcie dnia na obiad można wybrać np. chatę górską Skihütte Paznauner Thaya, a po południu skorzystać z atrakcji oferowanych w strefie dla pieszych. Kto wybierze sobie jeden dzień wolny od nart, może odpocząć w krytym basenie, podczas gry w tenisa lub spacerując po romantycznej trasie turystycznej od średniej stacji wyciągu Fimbabahn do Bodenalpu.

Porady dla Ischgl / Kappl / Galtür

Region usytuowany niedaleko granicy szwajcarskiej świetnie przygotowany dla narciarzy. Blisko na stoki, pewna gwarancja śniegu, wiele hoteli czterogwiazdkowych i droższy skipas - tak można scharakteryzować ten region narciarski. Proste wyciągi orczykowe są tu trudne do znalezienia. Zamiast nich, ośrodki oferują nowoczesne wyciągi krzesełkowe i gondole. Region odpowiedni jest dla narciarzy o różnym stopniu zaawansowania i zapewnia wystarczająco dużo miejsca na stokach także miłośnikom carvingu.

Dość odległy obszar Paznauntal jest w stanie zaspokoić wymagania narciarzy o różnym stopniu zaawansowania i oferuje tańsze noclegi. Zdecydowana większość tras jest zaliczana do średnio trudnych, ale istnieją dziesiątki kilometrów tras zarówno lżejszych jak i bardziej wymagających. Karnet narciarski należy do tych droższych.

Ischgl / Kappl / Galtür - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Ischgl / Kappl / Galtür: ****

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: ****
 • Nartostrady: ****
 • Kolejki / wyciągi: ****
 • Gwarancja śniegu: ****
 • Przygotowanie tras: *****
 • Narciarze początkujący: ****
 • Narciarze zaawansowani: ****
 • Snowpark / funpark: ***
 • Narciarstwo biegowe: ***
 • Urlop rodzinny: *****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 2.872 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 1.040 m n.p.m.

Nartostrady w Ischgl / Kappl / Galtür

 • Lekkie: 71 km
 • Umiarkowane: 217 km
 • Trudne: 74 km

Na 83% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Ischgl / Kappl / Galtür

 • Gondole: 3
 • Kolejki linowe: 9
 • Wyciągi krzesełkowe: 32
 • Wyciągi: 19

Całkowita liczba wyciągów w Ischgl / Kappl / Galtür to 64 o łącznej długości 83.3 km i przepustowości 124.417 osób na godzinę.

Lokalizacja Ischgl / Kappl / Galtür

Współrzędne GPS: 47.0153, 10.2773 (47°0'55'', 10°16'38'')