-

Narty i zakwaterowanie Kaprun / Zell am See

Zakwaterowanie w Kaprun / Zell am See - gdzie wybrać nocleg?

Bruck an der Glocknerstrasse

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Bruck an der Glocknerstrasse (Kaprun / Zell am See, Austria)

Fusch am Grossglockner

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Fusch am Grossglockner w Kaprun / Zell am See w Austrii i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Kaprun

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Austria i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku Kaprun (Kaprun / Zell am See)

Maishofen

Świetne tereny narciarskie w zasięgu ręki czekają w ośrodku narciarskim Maishofen w Kaprun / Zell am See w Austrii

Niedernsill

Zakwateruj się w miejscowości Niedernsill lub w Kaprun / Zell am See w Austrii niedaleko perfekcyjnie przygotowanych nartostrad i wysokiej jakości tras biegowych

Piesendorf

Znajdź przyjemny i komfortowy nocleg w miejscowości Piesendorf lub w Kaprun / Zell am See w Austrii i pokonuj kilometry na zadbanych nartostradach w okolicy

Schüttdorf

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Schüttdorf (Kaprun / Zell am See, Austria)

Zell am See

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Zell am See w Kaprun / Zell am See w Austrii i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Narciarstwo Kaprun / Zell am See - dokąd na narty?

Kitzsteinhorn

Náhled skimapy areálu Kitzsteinhorn

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Kitzsteinhorn (Kaprun / Zell am See, Austria)

Maiskogel

Náhled skimapy areálu Maiskogel

Alpejski ośrodek narciarski Maiskogel obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

Schmittenhöhe

Náhled skimapy areálu Schmittenhöhe

W obszarze narciarskim Schmittenhöhe w Kaprun / Zell am See, Austria czekają starannie przygotowane trasy i nowoczesne wyciągi dla najlepszych doświadczeń na nartach i snowboardzie

Kaprun / Zell am See - informacje dodatkowe o narciarstwie

Od 1966 roku, ośrodeki Kaprun i Zell am See dołączyły do regionu narciarskiego Europa Sportregion. Trzy ośrodki narciarskie zapraszają na stoki z nartostradami o wszystkich stopniach trudności. Kitzsteinhorn jest częścią pasma górskiego Wysokie Taury. Pod szczytem rozkłada się lodowiec gwarantujący stuprocentową pewność śniegu. Schmittenhöhe znajduje się tuż przed bramą Zell / See i przyciąga narciarzy swoją uniwersalnością. Ostatni z obszarów, Maiskogel, znajduje się bezpośrednio nad Kaprun. Ze względu na łagodne stoki narciarskie jest odpowiednim miejscem dla rodzin z dziećmi. Maiskogel oferuje wielorakie zakwaterowania w odległości krótkiego spaceru od stoków narciarskich.

Lyžařská oblast Kaprun / Zell am See - fotografie

Odwiedzający austriacki region narciarski Kaprun - Zell am See mogą wybierać z tras o łącznej długości 135 km. Dla narciarzy, którzy zmuszeni są do przejazdów pomiędzy Zell i Kaprun, kursują oczywiście bezpłatne autobusy. Centrum tego regionu jest Zell am See, które znajduje się na półwyspie, bezpośrednio nad jeziorem Zell. Jest to bardzo popularny kurort a zakwaterowanie nad jeziorem bardzo przez wszystkich lubiane dlatego spotyka się tutaj wielu turystów z całego świata nie tylko w okresie zimowym. Jezioro i malownicza okolica przyciągają turystów i entuzjastów sportu o każdej porze roku. Tunel Schmitt o długości sześciu kilometrów odprowadza ruch samochodowy poza miasto, więc gościom przebywającym w mieście ruch miejski i zbyt duża ilość samochodów nie zakłócają spokoju. Turyści z pewnością docenią strefy dla pieszych, w których można w spokoju spacerować albo robić zakupy. Przez miasto przebiega trasa kolejowa dlatego do przyjazdu można ewentualnie wykorzystać połączenia kolejowe.

Schmittenhöhe jest górą leżącą najbliżej Zell am See. Oferuje ona w sumie 55 kilometrów tras zjazdowych, z których około 30 km należy do kategorii łagodne i umiarkowane. Na górę najszybciej wjedziemy kolejką linową Schmittenhöhebahn. Można wybrać ewentualnie połączenie z centrum miasteczka poprzez Areitbahn, CityXpress lub Sonnenalmbahn. Dla tych, którzy do doliny chcą zjechać na nartach istnieje aż pięć różnych tras. Średnio strome Standard i Trass należą do uniwersalnych. Teren odpowiedni dla początkujących z szerokimi i bardzo długimi, niebieskimi stokami z pięknymi widokami znajdziemy przy górnej stacji Areitbahn. Niebieską nartostradę zalecamy narciarzom początkującym. Bezpośrednio na niej, w restauracji górskej Breiteckalm można odpocząć i posilić się lokalnymi specjalnościami.

Lyžařská oblast Kaprun / Zell am See - fotografie

Nartostrady znajdują się również w obszarze Hirschkogel a także pomiędzy Sonnkogelbahn i Hochmaisbahn. Zwolennicy carvingu zjeżdżając na krawędziach nart mogą przetestować długą, czerwoną trasę wzdłuż Areitbahn. Na ekspertów czeka trasa Kettinglift. Nawet snowboardziści znajdą bezpośrednio pod Schmittenhöhe Glocknerbahn dwa dobrze wyposażone parki narciarskie. Oprócz zróżnicowanych tras i pięknych widoków przyciąga Schmittenhöhebahn turystów również doskonałą gościnnością. Jej poziom można ocenić w rustykalnej chacie Pinzgauer Hütte. Droga do niej prowadzi pod stacją Kapellenbahn. Po dobrym posiłku, z powrotem na stoki wywiezie nas kolejka linowa Skidoo.

Nie mniej urocze miasteczko Kaprun znajduje się 7 km na południe od miejscowości Zell / See. W zakresie zakwaterowania oferuje wygodny komfort a przede wszystkim wspaniałe spa. Idealnym ośrodkiem narciarskim dla rodzin z dziećmi jest Maiskogel, który znajduje się praktycznie wprost przy miejscowości Kaprun. Wyżej natomiast oferuje swe trasy lodowiec Kitzsteinhorn. Do wyjazdu na wysokość ponad 2.000 metrów przyciągają narciarzy alpejskich szczególnie szerokie, zróżnicowane tereny lodowcowe. Dla doświadczonych narciarzy i snowboardzistów dostępne są na Kitzsteinhorn dwa funparki (Easy Park i Central Park).

Lyžařská oblast Kaprun / Zell am See - fotografie

Oprócz jazdy na nartach, Europa Sportregion oferuje również: paralotniarstwo, snowrafting, latanie na lotni, wyścigi na sankach, jazdę na nartach nocą i tym podobne. Schmittenhöhe jest także idealnym miejscem dla turystów, którzy chcą cieszyć się zapierającymi dech w piersiach widokami podczas krótkich zimowych spacerów wzdłuż Kammhöhe. Przy pięknej słonecznej pogodzie można też po prostu leniuchować opalając się na leżaku przy hotelu lub pensjonacie.

Kiedy jezioro Zeller See zamarznie, wiele wydarzeń sportowych przenosi się wprost na lód, bliżej zakwaterowania. Wielu z turystów relaksuje się w ośrodkach odpoczynku w Zell / See lub Optimum w Kaprun. Dla dzieci dostępne są, między innymi, programy rozrywkowe, takie jak nocna obserwacja planet i gwiazd, sanki lub nocne spacery z pochodniami. Urok tego obszaru doceniać można o każdej porze roku. Nawet gorącym latem cieszyć się można śniegiem w godzinach porannych i orzeźwiającą kąpielą w jeziorze po południu.

Idealne dla początkujących narciarzy trasy biegowe znajdują sie na przykład między Kaprun i Schüttdorf. Europa - Sportregion zapewnia połączenia tras biegowych o łącznej długości ok. 200 km, głównie w dolinach Pinzgau i Saalachtal.

Porady dla Kaprun / Zell am See

Wielkim atutem tego regionu jest całoroczna możliwość jazdy na nartach na lodowcu. Popularnymi stały się tutaj weekendowe pobyty w maju. Letnie wakacje, łączące narty z kąpielą i malowniczy widok z hotelu na jezioro w Zell am See są niezapomnianym przeżyciem.

Kaprun / Zell am See - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Kaprun / Zell am See: ****

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: ***
 • Nartostrady: ****
 • Kolejki / wyciągi: *****
 • Gwarancja śniegu: ****
 • Przygotowanie tras: *****
 • Narciarze początkujący: ****
 • Narciarze zaawansowani: ****
 • Snowpark / funpark: ****
 • Narciarstwo biegowe: ***
 • Urlop rodzinny: ****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 3.029 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 760 m n.p.m.

Nartostrady w Kaprun / Zell am See

 • Lekkie: 57 km
 • Umiarkowane: 58 km
 • Trudne: 23 km

Na 97% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Kaprun / Zell am See

 • Gondole: 3
 • Kolejki linowe: 11
 • Wyciągi krzesełkowe: 16
 • Wyciągi: 10

Całkowita liczba wyciągów w Kaprun / Zell am See to 45 o łącznej długości 55 km i przepustowości 87.601 osób na godzinę.

Lokalizacja Kaprun / Zell am See

Współrzędne GPS: 47.3235, 12.7968 (47°19'25'', 12°47'48'')