-

Narty i zakwaterowanie Kaunertal

Zakwaterowanie w Kaunertal - gdzie wybrać nocleg?

Feichten im Kaunertal

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Feichten im Kaunertal (Kaunertal, Austria)

Fendels

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Fendels w Kaunertal w Austrii i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Narciarstwo Kaunertal - dokąd na narty?

Fendels

Náhled skimapy areálu Fendels

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Fendels (Kaunertal, Austria)

Lodowiec Kaunertal

Náhled skimapy areálu Lodowiec Kaunertal

Alpejski ośrodek narciarski Lodowiec Kaunertal obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

Kaunertal - informacje dodatkowe o narciarstwie

Dolina Kaunertal należy do grupy trzech dolin w Austrii, które rozciągają się od Inntal po Alpy Ötztalskie. Kaunertal leży najdalej na wschód i jest także najmniej zaludnioną doliną. Zabudowany jest tylko obszar od wejścia do doliny aż do głównej miejscowości Feichten, w której wybór zakwaterowania jest najlepszy. Długą i pod koniec bardzo krętą górską drogą dostaniemy się na lodowiec. Na tej drodze za wioską, można poczuć się bardzo samotnie. Wręcz przeciwnie jest już w Fendels. Ta gwarna i bardzo rodzinna wioska z kilkoma opcjami zakwaterowania, leży na płaskowyżu górującym nad doliną Inntal. Jest otoczona przez jasne lasy modrzewiowe i posiada mały ośrodek narciarski. Wszystkie trasy kończą i spotykają się przy dolnej stacji narciarskiej.

Lyžařská oblast Kaunertal - fotografie

Na rozległym obszarze lodowca Kaunertal, u podnóża Weisseespitze, funkcjonują wyciągi niemal przez cały rok. Zimą teren narciarski sięga aż do wyciągu narciarskiego Ochsenalmbahn (2.150 m n.p.m.) i na gładkich, średnio trudnych trasach, łatwo pokonać różnice wysokości sięgającą 1.000 metrów. Okoliczny krajobraz wygląda bardzo imponująco, ale trasy narciarskie są dość monotonne i płaskie.

Kiedyś tak wspaniała nartostrada Wiesejaggl z czerwono-czarnym nachyleniem, po demontażu wyciągu Wiesejaggl Sesselbahn stała siś nieco trudniej dostępna. Dla narciarzy najbardziej interesującą jest część lodowca przy Ochsenalm. Fani narciarstwa alpejskiego w głębokim śniegu natomiast docenią Kaunertal, chociażby ze względu na jego zbocza pokryte pulchnym śniegiem. Można je znaleźć na Weißseejoch lub na Münchner prowadzącej z Nederjoch w dół, do przystanku autobusowego Fernergrieß.

Lyžařská oblast Kaunertal - fotografie

Tego typu atrakcje są polecane tylko pod warunkiem, że nie istnieje zagrożenie lawinowe. Na początku doliny Kaunertal znajduje się ośrodek narciarski Fendels. Jest on również dostępny wyciągiem z Ried im Inntal, gdzie można wybrać odpowiednie zakwaterowanie. Tuż na początku miejscowości utworzono strefę rodzinną z łagodnymi i umiarkowanymi stokami. Tylko wokół wyciągu Planggerlift dostępnych jest kilka stromych i sportowych sekcji. Najpiękniejszą niebieską trasą jest nartostrada Talabfahrt prowadząca obok lasów modrzewiowych, nasłoneczniona w godzinach popołudniowych. Zanim mali narciarze wyruszą na łagodne stoki przy wyciągu Hammerlift, mogą trenować przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego.

Pięknymi są także trasy na narty biegowe: Hubertusloipe, i długa a przy sprzyjającej pogodzie pięknie nasłoneczniona trasa Talloipe. Bardzo ładna i łatwa do pokonania jest pięciokilometrowa trasa wokół płaskowyżu Fendels. Prowadzi wyjątkowym krajobrazem i roztaczają się z niej przepiękne widoki na okolicę. Nieco na uboczu na wysokości 2.800 metrów znajduje się tzw. Gletscherloipe, trasa zawsze pokryta śniegiem.

Porady dla Kaunertal

Mniej znany lodowiec umożliwiający jazdę na nartach przez cały rok. Zaawansowani narciarze docenią jazdę w śnieżnym puchu, ale pamiętać muszą o niebezpieczeństwie lawinowym. Nartostrady są tu mniej zatłoczone i raczej o umiarkowanym stopniu trudności. Uroczymi można nazwać trasy biegowe z pięknymi widokami na okolicę, które często prowadzą tuż obok miejsc noclegowych.

Kaunertal - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Kaunertal: ***

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: ***
 • Nartostrady: ***
 • Kolejki / wyciągi: ****
 • Gwarancja śniegu: *****
 • Przygotowanie tras: *****
 • Narciarze początkujący: ****
 • Narciarze zaawansowani: ****
 • Snowpark / funpark: *****
 • Narciarstwo biegowe: **
 • Urlop rodzinny: ****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 3.108 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 1.325 m n.p.m.

Nartostrady w Kaunertal

 • Lekkie: 19 km
 • Umiarkowane: 8 km
 • Trudne: 3 km

Na 65% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Kaunertal

 • Gondole: 0
 • Kolejki linowe: 2
 • Wyciągi krzesełkowe: 3
 • Wyciągi: 9

Całkowita liczba wyciągów w Kaunertal to 14 o łącznej długości 15.9 km i przepustowości 21.120 osób na godzinę.

Lokalizacja Kaunertal

Współrzędne GPS: 47.0332, 10.7481 (47°1'60'', 10°44'53'')