-

Narty i zakwaterowanie Lungau / Obertauern

Zakwaterowanie w Lungau / Obertauern - gdzie wybrać nocleg?

Mauterndorf im Lungau

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Mauterndorf im Lungau (Lungau / Obertauern, Austria)

Obertauern

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Obertauern w Lungau / Obertauern w Austrii i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

St. Margarethen im Lungau

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Austria i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku St. Margarethen im Lungau (Lungau / Obertauern)

St. Michael im Lungau

Świetne tereny narciarskie w zasięgu ręki czekają w ośrodku narciarskim St. Michael im Lungau w Lungau / Obertauern w Austrii

Tweng bei Obertauern

Zakwateruj się w miejscowości Tweng bei Obertauern lub w Lungau / Obertauern w Austrii niedaleko perfekcyjnie przygotowanych nartostrad i wysokiej jakości tras biegowych

Narciarstwo Lungau / Obertauern - dokąd na narty?

Fanningberg

Náhled skimapy areálu Fanningberg

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Fanningberg (Lungau / Obertauern, Austria)

Obertauern

Náhled skimapy areálu Obertauern

Alpejski ośrodek narciarski Obertauern obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

Speiereck - Grosseck

Náhled skimapy areálu Speiereck - Grosseck

W obszarze narciarskim Speiereck - Grosseck w Lungau / Obertauern, Austria czekają starannie przygotowane trasy i nowoczesne wyciągi dla najlepszych doświadczeń na nartach i snowboardzie

Lungau / Obertauern - informacje dodatkowe o narciarstwie

Tradycyjny charakter jest typowym znakiem rozpoznawczym wiosek w rejonie narciarskim Lungau / Obertauern w samym sercu Austrii. Region usytuowany jest na granicy trzech prowincji: Salzburg, Karyntia i Styria. Większość turystów, którzy przyjeżdżają tutaj, szczególnie w okresie zimowym, aby spędzić ferie w austriackich Alpach, docenią tradycyjny i swobodny klimat. Obszar zyskuje również poprzez liczne i niedrogie oferty zakwaterowania. Rzeczywiście, w tym regionie znajduje się tylko kilka hoteli czterogwiazdkowych, za to wiele jest niedrogich i niezwykle przytulnych hotelików i pensjonatów.

Lyžařská oblast Lungau / Obertauern - fotografie

Teren narciarski Lungau właściwie składa się z dwóch ośrodków narciarskich. W pobliżu miejscowości Mauterndorf i St. Michael leży Speiereck – Grosseck, a w pobliżu miejscowości Mariapfarr poleca się jazdę na nartach w Fanningberg. Ze strategicznie położonych miejscowości St. Michael i St. Margarethen można jeździć na nartach na obu obszarach narciarskich należących do Lungau, a także do Aineck - Katschberg. Połączone są one bezpłatnymi skibusami, które jeżdżą w odstępach trzydziestu minut.

Ośrodek narciarski Obertauren znajduje się około 10 kilometrów na północ od miejscowości o tej samej nazwie. Składa się on w dużej mierze z kompleksów hotelowych usytuowanych na przełęczy, na wysokości 1.738 metrów. Dzięki tej lokalizacji zdobyła miejscowości Obertauern miano jednego z najpewniejszych terenów narciarskich w Austrii pod kątem śniegu. Naturalny śnieg leży tu od jesiennych miesięcy aż do późnej wiosny. Miejscowość jest również jednym z niewielu ośrodków narciarskich w Austrii, gdzie narty zakłada się przy drzwiach hotelu lub pensjonatu. Wyciągi narciarskie często prowadzą wzdłuż zbocza bezpośrednio przy miejscach zakwaterowania.

Lyžařská oblast Lungau / Obertauern - fotografie

Bardzo zróżnicowaną mieszankę nartostrad o różnym stopniu trudności na otwartych, ale nie monotonnych stokach ośrodka narciarskiego Obertauren, ogranicza tylko trochę mała różnica wysokości. Różnica wysokości przełęczy względem najwyższych szczytów okolicznych gór, na których stokach jeździ się na nartach, wynosi zaledwie od 500 do 600 metrów. Zdecydowanie największą atrakcją dla doświadczonych narciarzy jest lokalna czarna trasa ze szczytu Gamsleiten. Jest to jeden z najbardziej stromych stoków w Austrii, w dodatku tylko częściowo ratrakowany.

Z południowych ośrodków, najmniejszym a dla rodzin z dziećmi najbardziej przyjaznym jest Fanningberg. Ośrodek ten osiąga wysokość 2.150 metrów, dysponuje siecią 50 kilometrów tras i jest idealnym miejscem dla spokojnego narciarstwa rodzinnego. Dzięki swojej wysokości powyżej poziomu morza otrzymał pseudonim Schneeloch, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza śnieżną dziurę. Trasy tu dostępne należą zazwyczaj do tras lekkich. Na trudniejsze stoki wjechać można tylko kolejką Zirbenjet. Jest to niedawno wydłużony odcinek czarnej trasy. Dla amatorów jazdy w głębokim śniegu przeznaczone jest pasmo po lewej stronie od górnej stacji kolejki linowej.

Lyžařská oblast Lungau / Obertauern - fotografie

Nartostrada Talabfahrt prowadząca ze szczytu góry do stacji wyciągu w dolinie, doskonale charakteryzuje określenie super płaska i super szeroka. Prowadzi ona wzdłuż prawej strony górnej stacji wyciągu krzesełkowego Samson Jet i jest idealna do trenowania carvingu. Szczególnie szeroki i umiarkowanie stromy odcinek do chaty Sauschneideralm, przyciąga wielbicieli carvingu na testowanie szerokich i wyciętych zakrętów.Od słonecznej strony chata posiada piękny taras, oferuje doskonałe jedzenie a nawet pokoje noclegowe. Dzieci mogą nauczyć się robić pierwsze zakręty pod okiem doświadczonych instruktorów ze szkółki narciarskiej Fanni - Kinderpark przy dolnej stacji kolejki. Czeka tu na nich latający dywan i bajkowe postacie.

Bardzo zróżnicowanym jest inny ośrodek narciarski, a mianowicie Speiereck - Grosseck znajdujący się zaledwie kilka kilometrów na południe od Fanningberg. Najlepsze trasy znajdują są w kotle, bezpośrednio pod szczytem Speiereck, który osiąga wysokość 2.411 metrów. Praktycznie równolegle obok siebie prowadzi tu 5 wyciągów. Wszyscy narciarze wybiorą dla siebie trasę odpowiednio do własnych upodobań. Zaawansowani narciarze mogą sprawdzić swoje umiejętności na czarnych trasach wijących się od szczytu w dół. Początkujący i mniej doświadczeni narciarze wybiorą natomiast łatwiejsze i technicznie mniej wymagające trasy w dolnym fragmencie kotła.

Bardzo miłą alternatywą przy wystarczających warunkach śniegowych jest trasa do chaty Restalm, w kierunku na Mauterndorf. Kolejny długi na 9 kilometrów zjazd o łącznej różnicy wysokości 1.400 metrów, prowadzi ze Speiereck w przeciwnym kierunku, do miejscowości St. Michael. Spodoba się on szczególnie wszystkim fanów narciarstwa alpejskiego, którzy zdecydowali się spędzić zimowe wakacje w jednym z wielu hoteli w malowniczej miejscowości St. Michael. Jest to dość trudny zjazd, więc po dniu spędzonym na stokach narciarskich Speiereck - Grosseck, na pewno czuć go będzie w nogach. Niestety, z powodu jego niskiej wysokości powyżej poziomu morza, wiosną wraz z rosnącą temperaturą szybko znika na nim śnieg.

Warto także wypróbować inne trasy prowadzące do Mauterndorf, bardzo popularnego miejsca noclegowego w rejonie Lungau. Niebieski rodzinny zjazd Familienvariante, poprowadzi nas głównie lekko pochylonym stokiem przez las. W przeciwieństwie do niebieskiej trasy, czerwona trasa jest szeroka, umiarkowanie stroma i dość trudna. Restauracja Panorama Alm przy górnej stacji Grosseckbahn z pewnością przekona Państwa wspaniałym jedzeniem i pięknymi widokami na całe Lungau.

Wszystkie stoki w regionie narciarskim Aineck - Katschberg mogą być sztucznie naśnieżane. Na przełęczy Katschberg dominują czerwone trasy a na narciarzy czeka tu podobno najpiękniejszy zjazd Austrii. Tak przynajmniej reklamowany i nagłaśniany jest nowy stok narciarski o nazwie A1, który kończy się dopiero w miejscowości St. Margarethen. W każdym razie, trasa jest bardzo dobrze dostosowana do uprawiania narciarstwa carvingowego z odpowiednio szerokimi odcinkami. Jej profil zmienia się od płaskich do umiarkowanych i trudnych fragmentów. Według wielu ekspertów, jej prawdziwe niebezpieczeństwo to odurzenie doskonałym przeżyciem narciarskim.

Lungau / Obertauern oferuje narciarzom, którzy zdecydowali się spędzić ferie zimowe w tej części Austrii, ponad 200 km oznakowanych i wzajemnie połączonych tras biegowych. O ich jakości świadczy fakt, iż trenuje tu wiele ekip narodowych. Po nartach można skorzystać z innych atrakcji sportowych, takich jak jazda na sankach, spacery zimowym krajobrazem, jazda na łyżwach i curling na lodzie. W Mariapfarr warto odwiedzić centrum wellnes Samsunn, świątynię relaksu z sześcioma saunami i centrum witalności. Dzieciom z pewnością spodoba się basen w miejscowości Tamsweg, gdzie wśród wielu atrakcji znajduje się długa na 80 m zjeżdżalnia.

Porady dla Lungau / Obertauern

Region Lungau jest dość dobrze znany wśród narciarzy zarówno ze względu na liczne trasy, jak i atrakcyjne cenowo zakwaterowanie. Na nartach można jeździć w trzech ośrodkach, które oferują trasy o różnym stopniu trudności. Region ten lubią też narciarze biegowi, gdyż oferta tras jest tu naprawdę bogata.

Lungau / Obertauern - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Lungau / Obertauern: ***

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: ***
 • Nartostrady: ****
 • Kolejki / wyciągi: ****
 • Gwarancja śniegu: ****
 • Przygotowanie tras: *****
 • Narciarze początkujący: ****
 • Narciarze zaawansowani: ***
 • Snowpark / funpark: **
 • Narciarstwo biegowe: ***
 • Urlop rodzinny: *****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 2.400 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 1.095 m n.p.m.

Nartostrady w Lungau / Obertauern

 • Lekkie: 98 km
 • Umiarkowane: 57 km
 • Trudne: 18 km

Na 92% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Lungau / Obertauern

 • Gondole: 0
 • Kolejki linowe: 3
 • Wyciągi krzesełkowe: 23
 • Wyciągi: 13

Całkowita liczba wyciągów w Lungau / Obertauern to 41 o łącznej długości 35.7 km i przepustowości 73.475 osób na godzinę.

Lokalizacja Lungau / Obertauern

Współrzędne GPS: 47.2447, 13.559 (47°14'41'', 13°33'32'')