-

Narty i zakwaterowanie Nassfeld Hermagor

Zakwaterowanie w Nassfeld Hermagor - gdzie wybrać nocleg?

Hermagor

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Hermagor (Nassfeld Hermagor, Austria)

Nassfeld

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Nassfeld w Nassfeld Hermagor w Austrii i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Rattendorf

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Austria i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku Rattendorf (Nassfeld Hermagor)

Sonnleitn

Świetne tereny narciarskie w zasięgu ręki czekają w ośrodku narciarskim Sonnleitn w Nassfeld Hermagor w Austrii

Tröpolach

Zakwateruj się w miejscowości Tröpolach lub w Nassfeld Hermagor w Austrii niedaleko perfekcyjnie przygotowanych nartostrad i wysokiej jakości tras biegowych

Narciarstwo Nassfeld Hermagor - dokąd na narty?

Kötschach - Mauthen

Náhled skimapy areálu Kötschach - Mauthen

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Kötschach - Mauthen (Nassfeld Hermagor, Austria)

Skiarena Nassfeld Hermagor

Náhled skimapy areálu Skiarena Nassfeld Hermagor

Alpejski ośrodek narciarski Skiarena Nassfeld Hermagor obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

Nassfeld Hermagor - informacje dodatkowe o narciarstwie

Austriacki region narciarski Nassfeld jest największym obszarem narciarstwa zjazdowego w prowincji Karyntia,a znajduje się w pobliżu południowej granicy Austrii i Włoch. Wśród polskich fanów narciarstwa w Austrii nie jest zbyt znany, tym bardziej zaskoczy gości zakresem i jakością świadczonych usług. Operatorzy lokalnych kolejek linowych i wyciągów regularnie inwestują w lokalną infrastrukturę narciarską, przez co region jest jednym z najnowocześniejszych obszarów wypoczynku zimowego w Austrii.

Lyžařská oblast Nassfeld Hermagor - fotografie

Aby spędzić urlop zimowy w Nassfeld przyjeżdżają nie tylko narciarze lubiący przygotowane i ratrakowane trasy, ale również miłośnicy freeridingu. Teren narciarski Nassfeld znany jest z tego, że prawie wszędzie można zejść poza trasę. Atrakcyjność turystyczną podwyższa w Nassfeld również jego południowa lokalizacja. W niektórych materiałach promocyjnych jest określany jako najbardziej słoneczny ośrodek narciarski w Austrii z prawie dwustu słonecznymi dniami w roku.

Sporty zimowe i narciarstwo można uprawiać w Ski Arenie na dwóch poziomach. W Gaital, na wysokości około 700 metrów, przygotowane i oznakowane są trasy biegowe dla biegaczy. Na wysokości 2.000 m rozciąga się rozległy teren narciarski Sonnenalpe dla narciarzy alpejskich. Starożytny Hermagor leżący na drodze do przełęczy Pramollo jest idealnym punktem wyjścia dla wszystkich tras zjazdowych dookoła. Oprócz wielu możliwości zakwaterowania miejscowość ta jest również polecanym miejscem dla smakoszy ze względu na wiele renomowanych restauracji. Ośrodek narciarski Tröpolach przy dolnej stacji kolejki Millennium Express przyciąga głównie młodych narciarzy.

Lyžařská oblast Nassfeld Hermagor - fotografie

Kolejka linowa Millennium Express jest od 2000 roku jednym z unikatów, którym region Nassfeld może się pochwalić. Ze względu na długość przekraczającą 6 km, jest ona najdłuższą kolejką linową w Austrii, a drugą najdłuższą w Alpach. W swoich trzech sekcjach przekracza całkowitą różnice wysokości 1.300 metrów. Wyciąga narciarzy z miasta Tröpolach aż na sam szczyt Madritsche, na wysokość1.907 m n.p.m.

Infrastruktura austriackiego terenu narciarskiego Nassfeld - Hermagor jest na wzorowym poziomie. Każdy z narciarzy znajdzie tutaj swój ulubiony stok. Słynny zjazd Carnia prowadzący do Tröpolach jest w Ski Arena doskonałą, długą trasą narciarską z optymalnymi nachyleniami.

Lyžařská oblast Nassfeld Hermagor - fotografie

Pozostałe trasy narciarskie są w większości umiarkowane z różnicą wysokości od 400 do 600 metrów i zapewniają komfortową jazdę na nartach. Dla początkujących na Passhöhe i między Tressdorfer i Schlanitzer Alm bezproblemowymi okażą się szerokie łąki alpejskie. Jednak kto chce zjechać na sam dół na pełnym gazie, może spróbować szybkiego zjazdu na Troghöhe. Snowboardzistów z pewnością zwabi długa na 200 i szeroka na 15 metrów U-rampa The Pipe o ścianach sięgających do wysokości trzech metrów. Odważni i doświadczeni funriderzy pokazują tu dosłownie wysokościowe loty.

Oprócz The Pipe do dyspozycji snowboardzistów jest także kilka innych snowboardparków przy wyciągu krzesełkowym Sonnleitn lub Tresdorfer Alm oraz Garnitzen Alm. Mają one różne nazwy, więc należy wyszukiwać kierunkowskazów na Quarterpipe, Tables, Slides lub Jumps. Polecanym miejscem dla narciarzy biegowych jest dolina Gailtal. Tu znajduje się największa część tras. Prowadzą one od Tröpolach do Kötschach - Mauthen. Najbardziej ekscytująca jest jazda trasą Obergailtaler Panoramaloipe. Na Sonnenalpe w Nassfeld trzeba będzie się zadowolić tylko dwoma, stosunkowo krótkimi trasami. Wyróżniają sie one dużą wysokością i gwarancją śniegu. Miłośnikom atrakcji na lodzie polecamy wizytę nad jeziorem Pressegger, około 5 km na wschód od Hermagor.

Restauracje i tawerny rozsiane po całym obszarze zapraszają na odpoczynek po całym dniu spędzonym na stoku. A ponieważ pogoda jest na ogół słoneczna, większość restauracji oferuje swoim gościom stoliki na świeżym powietrzu. Kto jednak po całym dniu nie ma jeszcze dosyć ruchu, może na przykład wieczorem odwiedzić jezioro Weissensee na północ od ośrodka. Zimą jego zamarznięta powierzchnia jest przekształcana na największe lodowisko na świeżym powietrzu w Europie. Jazdą na łyżwach możliwa jest na ponad sześciu kilometrach kwadratowych powierzchni!

Latem Nassfeld staje się mekką dla mountainbikingu i miłośników kolarstwa górskiego. Przygotowywanych jest tu prawie 1000 kilometrów tras, które w wielu miejscach przechodzą do Włoch. Znajduje się tu również najdłuższy letni tor saneczkowy w Karyntii o odpowiedniej nazwie Pendolino. Mierzy ponad jeden kilometr i pokonuje ponad 400 metrów wysokości.

Porady dla Nassfeld Hermagor

Obszar polecany jest raczej narciarzom doświadczonym, ponieważ tutejsze stoki są w większości trudne. Rodziny z dziećmi i początkujący w naszej bogatej ofercie na pewno znajdą inne bardziej odpowiednie tereny. Region przypadnie do gustu także snowboardzistom, dla których przygotowanych jest kilka parków, w tym dwustumetrowa U-rampa.

Nassfeld Hermagor - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Nassfeld Hermagor: ***

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: ***
 • Nartostrady: ****
 • Kolejki / wyciągi: ***
 • Gwarancja śniegu: ****
 • Przygotowanie tras: *****
 • Narciarze początkujący: ***
 • Narciarze zaawansowani: ****
 • Snowpark / funpark: ****
 • Narciarstwo biegowe: ****
 • Urlop rodzinny: *****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 2.002 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 600 m n.p.m.

Nartostrady w Nassfeld Hermagor

 • Lekkie: 35 km
 • Umiarkowane: 71 km
 • Trudne: 11 km

Na 100% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Nassfeld Hermagor

 • Gondole: 0
 • Kolejki linowe: 5
 • Wyciągi krzesełkowe: 10
 • Wyciągi: 12

Całkowita liczba wyciągów w Nassfeld Hermagor to 34 o łącznej długości 29 km i przepustowości 53.106 osób na godzinę.

Lokalizacja Nassfeld Hermagor

Współrzędne GPS: 46.6253, 13.3728 (46°37'31'', 13°22'22'')