-

Narty i zakwaterowanie Oberpinzgau

Zakwaterowanie w Oberpinzgau - gdzie wybrać nocleg?

Hollersbach

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Hollersbach (Oberpinzgau, Austria)

Königsleiten

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Königsleiten w Oberpinzgau w Austrii i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Mittersill

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Austria i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku Mittersill (Oberpinzgau)

Mühlbach im Pinzgau

Świetne tereny narciarskie w zasięgu ręki czekają w ośrodku narciarskim Mühlbach im Pinzgau w Oberpinzgau w Austrii

Neukirchen am Grossvenediger

Zakwateruj się w miejscowości Neukirchen am Grossvenediger lub w Oberpinzgau w Austrii niedaleko perfekcyjnie przygotowanych nartostrad i wysokiej jakości tras biegowych

Wald im Pinzgau

Znajdź przyjemny i komfortowy nocleg w miejscowości Wald im Pinzgau lub w Oberpinzgau w Austrii i pokonuj kilometry na zadbanych nartostradach w okolicy

Narciarstwo Oberpinzgau - dokąd na narty?

Wildkogel Arena

Náhled skimapy areálu Wildkogel Arena

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Wildkogel Arena (Oberpinzgau, Austria)

Oberpinzgau - informacje dodatkowe o narciarstwie

U podnóża masywu Grossvenediger leży miasteczko Neukirchen. Od wielu lat oferuje przyjazną atmosferę, świetne warunki jazdy na nartach i komfortowe zakwaterowanie. Wspólnie z gminą Bramberg am Wildkogel ośrodek postawił na rodziny z dziećmi. Na zachodnim krańcu obszaru Oberpinzgau są trzy miejscowości Wald, Krimml i leżący na słonecznym płaskowyżu Hochkrimml. Korzystać można z trzech świetnie przygotowanych ośrodków narciarskich: Resterhöhe z połączeniem aż do Kitzbühel, Zillertal Arena i śniegiem pokrytego północnego zbocza Skiarena Wildkogel.

Lyžařská oblast Oberpinzgau - fotografie

Teren narciarski zaskakuje komfortowymi trasami prowadzącymi przez alpejskie łąki a także szeroką gamą nartostrad. Prowadzą one przez las prosto do centrum Neukirchen, największej miejscowości w okolicy z możliwością zakwaterowania. Bezpośrednio przy stacji narciarskiej Wildkogelbahn, przed chatą z restauracją, zbudowany został świat dziecka Kogel - Mogel z magicznym dywanem, karuzelą narciarską, przedszkolem narciarskim oraz własną restauracją.

Stoki są w większości bardzo szerokie, od prawie płaskich do umiarkowanie trudnych. Eksperci narciarstwa w Austrii mogą zweryfikować swe zdolność jeżdżąc w głębokim śniegu obok nartostrad lub na krótkim stoku z muldami przy sześcioosobowej kolejce linowej Pfeifferköpfl. Dwa szerokie stoki idealne dla carvingu znajdują się tuż obok, na Ganseralm. Zillertal Arena to wybór między narciarstwem na łąkach Plattenkogel w Hochkrimml lub bardzo różnorodnych stokach na Königsleitenspitze.

Lyžařská oblast Oberpinzgau - fotografie

Niewiarygodnych 14 km toru saneczkowego z różnicą wysokości 1.300 m kończy się w Bramberg. Jest to malownicza miejscowość pod Wildkogel z szeroką ofertą opcji zakwaterowania. Stąd skibusem wrócić można z powrotem do Neukirchen. Tor saneczkowy jest oświetlony i czynny do godziny 22. Sanki można łatwo wypożyczyć w Neukirchen i Bramberg.

Atrakcją dla narciarstwa biegowego jest tzw. Pinzga – Loipe. Trasa, z której widać całą dolinę. Swoją kondycję fizyczną sprawdzić można na trasie Gletscherblickloipe w Hochkrimml. Na Pass Thurn znajduje się kolejna trasa biegowa Hochmoorloipe. Znana jest jest przede wszystkim z wysokiej gwarancji śniegu. W Parku Narodowym można wybrać się na wycieczkę na rakietach śnieżnych, podczas której możliwe jest obserwowanie dzikich zwierząt.

Porady dla Oberpinzgau

Ładne zakwaterowanie w rozsądnej cenie, wiele tras i życzliwość dla tych najmniejszych jest miłą cechą tego regionu. Szerokie stoki o różnym stopniu nachylenia nadają się także dla dzieci i mniej doświadczonych narciarzy. Bardziej doświadczeni mogą przetestować swoje umiejętności na stokach z muldami. Również dla miłośników carvingu przygotowano odpowiednie trasy.

Oberpinzgau - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Oberpinzgau: ****

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: ***
 • Nartostrady: ****
 • Kolejki / wyciągi: *****
 • Gwarancja śniegu: *****
 • Przygotowanie tras: *****
 • Narciarze początkujący: *****
 • Narciarze zaawansowani: ****
 • Snowpark / funpark: **
 • Narciarstwo biegowe: ****
 • Urlop rodzinny: *****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 2.150 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 820 m n.p.m.

Nartostrady w Oberpinzgau

 • Lekkie: 29 km
 • Umiarkowane: 25 km
 • Trudne: 10 km

Na 80% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Oberpinzgau

 • Gondole: 0
 • Kolejki linowe: 5
 • Wyciągi krzesełkowe: 4
 • Wyciągi: 5

Całkowita liczba wyciągów w Oberpinzgau to 19 o łącznej długości 17.1 km i przepustowości 27.418 osób na godzinę.

Lokalizacja Oberpinzgau

Współrzędne GPS: 47.2496, 12.1102 (47°14'59'', 12°6'37'')