-

Narty i zakwaterowanie Ötscherland

Zakwaterowanie w Ötscherland - gdzie wybrać nocleg?

Eisenerz

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Eisenerz (Ötscherland, Austria)

Göstling an der Ybbs

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Göstling an der Ybbs w Ötscherland w Austrii i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Mariazell

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Austria i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku Mariazell (Ötscherland)

Narciarstwo Ötscherland - dokąd na narty?

Hochkar

Náhled skimapy areálu Hochkar

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Hochkar (Ötscherland, Austria)

Ötscher

Náhled skimapy areálu Ötscher

Alpejski ośrodek narciarski Ötscher obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

Ötscherland - informacje dodatkowe o narciarstwie

Gęsto zalesiony i pagórkowaty teren Ötscherland ze swoją różnorodną, zimową ofertą narciarstwa alpejskiego śmiało może równać się z innymi, bardziej znanymi austriackimi ośrodkami narciarskimi. Jednym z najbardziej popularnych kierunków turystycznych w Dolnej Austrii, stała się spokojna wioska Göstling an der Ybbs, która wraz z środkiem Hochkar jest największym i pod kątem śniegu najpewniejszym terenem narciarskim w regionie. Również zakwaterowanie dostępne tutaj jest w wyjątkowo szerokim wyborze.

Lyžařská oblast Ötscherland - fotografie

Przyjemności z jazdy na nartach w Ötscherland najbardziej zaznać można w północno-wschodniej części Ötscher, w pobliżu malowniczej miejscowości Lackenhof. Została ona uchroniona od masowej turystyki i zachowała swój pierwotny charakter. Większość zakwaterowań w tym obszarze również pozostało w oryginalnym wiejskim stylu. Nad stokami, odpowiednimi dla całej rodziny, dominuje imponujący szczyt Otscher o wysokości 1.893 m n.p.m.. Jadąc zaledwie kilka kilometrów dalej na północny-wschód dotrzemy do Puchenstuben, jednej z najstarszych osad w Ötscherland. Ta mała miejscowość ma swój własny mały ośrodek narciarski Turmkogel Ski - Wastel / Wald.

Narty w otoczeniu rodziny, wyciągi dla dzieci, wiele łagodnych stoków i komfortowe zakwaterowanie. Ośrodki narciarskie austriackiego regionu Ötscherland mają dla początkujących przygotowaną szczególnie szeroką gamę łagodnych stoków. Oferta dla doświadczonych narciarzy obejmuje również łatwe, umiarkowane i kilka trudnych tras. Dla dzieci i początkujących szczególnie nadają się ośrodki narciarskie Muckenkogel, Riedl - Pfarrboden i Puchenstuben.

Lyžařská oblast Ötscherland - fotografie

Narciarstwo w Hochkar charakteryzują szerokie stoki, strome nartostrady i zbocza Racing Camp. Hochkar zapewnia największy wybór nartostrad i największą gwarancję śniegu. Przy odpowiednich warunkach śniegowych, można także jeździć w głębokim śniegu w pobliżu oznakowanych tras. Bardziej doświadczeni narciarze mogą sprawdzić swoje umiejętności na szczytach Grosser i Kleiner Ötscher (Lackenhof) oraz na zboczach Kar Abfahrt, Draxlerloch Steilhang i Thomas Sykora Hang. Specjalnie dla dzieci zaprojektowany został park narciarski Hochkar Kids Land z dziecięcym wyciągiem, latającym dywanem i bajkowymi postaciami. Wyścigowym narciarzom spodoba się z pewnością Racing Camp. Miłośnicy snowboardu i narciarze funrideowi triki i skoki mogą ćwiczyć w miejscowym funparku.

Trasa dla narciarzy biegowych Lassingtal Loipe w Annaberg nadaje się szczególnie dla początkujących. Wspaniałe widoki gwarantuje trasa Speckjausenloipe na Hochreit, jednym z najpiękniejszych płaskowyżów w Dolnej Austrii, o długości 28 km. Piękne widoki obiecuje również wiele tras biegowych podłączonych do sieci w parku przyrodniczym Ötscher - Tormäuer przy Turmkogel.

Porady dla Ötscherland

Jeśli szukacie Państwo spokojnego zakwaterowania na rodzinny wypoczynek zimowy, to Ötscherland jest właściwym miejscem. Z dala od masowej turystyki, można cieszyć się tu komfortową jazdą po łagodnych stokach. Nie znaczy to natomiast, że doświadczeni narciarze nic tu dla siebie nie znajdą. Ze względu na bardzo dobrą dostępność, obszar ten jest bardzo popularnym na krótsze pobyty.

Ötscherland - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Ötscherland: **

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: **
 • Nartostrady: **
 • Kolejki / wyciągi: ***
 • Gwarancja śniegu: ?
 • Przygotowanie tras: ?
 • Narciarze początkujący: ?
 • Narciarze zaawansowani: ?
 • Snowpark / funpark: ?
 • Narciarstwo biegowe: ?
 • Urlop rodzinny: ?

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 1.808 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 812 m n.p.m.

Nartostrady w Ötscherland

 • Lekkie: 12 km
 • Umiarkowane: 18 km
 • Trudne: 7 km

Na 65% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Ötscherland

 • Gondole: 0
 • Kolejki linowe: 0
 • Wyciągi krzesełkowe: 9
 • Wyciągi: 5

Całkowita liczba wyciągów w Ötscherland to 14 o łącznej długości 12.1 km i przepustowości 23.802 osób na godzinę.

Lokalizacja Ötscherland

Współrzędne GPS: 47.8701, 15.1503 (47°52'12'', 15°9'1'')