-

Narty i zakwaterowanie Pyhrn - Priel / Hinterstoder

Zakwaterowanie w Pyhrn - Priel / Hinterstoder - gdzie wybrać nocleg?

Inzersdorf im Kremstal

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Inzersdorf im Kremstal (Pyhrn - Priel / Hinterstoder, Austria)

Schlierbach

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Schlierbach w Pyhrn - Priel / Hinterstoder w Austrii i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Windischgarsten

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Austria i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku Windischgarsten (Pyhrn - Priel / Hinterstoder)

Narciarstwo Pyhrn - Priel / Hinterstoder - dokąd na narty?

Hinterstoder

Náhled skimapy areálu Hinterstoder

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Hinterstoder (Pyhrn - Priel / Hinterstoder, Austria)

Wurzeralm

Náhled skimapy areálu Wurzeralm

Alpejski ośrodek narciarski Wurzeralm obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

Pyhrn - Priel / Hinterstoder - informacje dodatkowe o narciarstwie

Największy wybór wysokiej jakości nartostrad jest w regionie narciarskim Hutterer Höss. W sumie znajduje się tutaj ponad 30 kilometrów tras. Oprócz stoków idealnych dla początkujących i rodzin z dziećmi dostępne są również bardziej sportowe i trudne opcje, np. nartostrada Hösskogelabfahrt, dla bardziej doświadczonych i sportowo nastawionych narciarzy. Podobnie jest z nową trasą Pucharu Świata Weltcup Strecke Hannes Trinkl, która nosi imię byłego mistrza świata w narciarstwie zjazdowym. Jej maksymalne nachylenie wynosi 60% i do zjazdu w dół wymagana jest nieco większa odwaga.

Lyžařská oblast Pyhrn - Priel / Hinterstoder - fotografie

Snowboardziści polubili długą na 2,5 km trasę Boardercross. Jej początek znajduje się przy górnej stacji Höss - Express, skąd roztacza się wspaniały widok na przeciwległe szczyty górskie Totes Gebirge. Sąsiedni ośrodek Wurzeralm jest spokojnym, rodzinnym ośrodkiem z umiarkowanymi stokami narciarskimi o łącznej długości 20 km. Nartostrada Talabfahrt prowadzi łagodnym, umiarkowanie stromym terenem. Do testowania pierwszych zakrętów odpowiednimi są stoki dla początkujących dookoła płaskowyżu Teichlboden, na wysokości 1.370 m n.p.m..

Zwolennikom narciarstwa biegowego region turystyczny Pyhrn - Priel - Hinterstoder oferuje prawie 130 km oznakowanych tras biegowych. Są to zarówno szlaki lekkie jak i średnio trudne. Naprawdę trudną jest trasa łącząca Schafferteich z Moorloipe w Vorderstoder. Piękne widoki oferuje trasa Panorama Loipe na Wurbauerkogel. Ładna i zazwyczaj ośnieżona jest trasa biegowa Höhenloipe na Teichlboden, w ośrodku narciarskim Wurzeralm. Spokojna trasa prowadzi z miejscowości Vorderstoder w kierunku doliny Loigistal.

Lyžařská oblast Pyhrn - Priel / Hinterstoder - fotografie

Mnóstwo przygód obiecuje również wycieczka na rakietach śnieżnych. Miłośnikom spokojnych spacerów region proponuje romantyczne wędrówki pośród dziewiczej przyrody. Na wieczór polecana jest jazda na sankach, romantyczne przejażdżki z pochodniami lub nocne spacery.

Porady dla Pyhrn - Priel / Hinterstoder

Pyhrn - Priel / Hinterstoder jest jednym z najbliżej Polski położonych ośrodków narciarskich. Stały organizator jednej z edycji wyścigów Pucharu Świata w narciarstwie zjazdowym. Ze względu na rozsądne ceny za wyciągi oraz niewielką odległość od Polski, miejsce to jest częstym celem dla narciarzy, szczególnie na krótkie pobyty. Trend jest oczywisty, tygodniowy urlop coraz bardziej zamieniany jest na dwa przedłużone weekendy.

Pyhrn - Priel / Hinterstoder - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Pyhrn - Priel / Hinterstoder: ***

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: ***
 • Nartostrady: ****
 • Kolejki / wyciągi: ****
 • Gwarancja śniegu: ****
 • Przygotowanie tras: ****
 • Narciarze początkujący: ****
 • Narciarze zaawansowani: ****
 • Snowpark / funpark: ***
 • Narciarstwo biegowe: ****
 • Urlop rodzinny: *****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 2.000 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 600 m n.p.m.

Nartostrady w Pyhrn - Priel / Hinterstoder

 • Lekkie: 22 km
 • Umiarkowane: 28 km
 • Trudne: 12 km

Na 75% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Pyhrn - Priel / Hinterstoder

 • Gondole: 1
 • Kolejki linowe: 2
 • Wyciągi krzesełkowe: 4
 • Wyciągi: 10

Całkowita liczba wyciągów w Pyhrn - Priel / Hinterstoder to 21 o łącznej długości 18.1 km i przepustowości 27.512 osób na godzinę.

Lokalizacja Pyhrn - Priel / Hinterstoder

Współrzędne GPS: 47.6999, 14.1564 (47°41'60'', 14°9'23'')