-

Narty i zakwaterowanie Saalbach - Hinterglemm / Leogang / Saalfelden

Zakwaterowanie w Saalbach - Hinterglemm / Leogang / Saalfelden - gdzie wybrać nocleg?

Hinterglemm

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Hinterglemm (Saalbach - Hinterglemm / Leogang / Saalfelden, Austria)

Leogang

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Leogang w Saalbach - Hinterglemm / Leogang / Saalfelden w Austrii i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Saalbach

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Austria i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku Saalbach (Saalbach - Hinterglemm / Leogang / Saalfelden)

Saalfelden

Świetne tereny narciarskie w zasięgu ręki czekają w ośrodku narciarskim Saalfelden w Saalbach - Hinterglemm / Leogang / Saalfelden w Austrii

Viehhofen

Zakwateruj się w miejscowości Viehhofen lub w Saalbach - Hinterglemm / Leogang / Saalfelden w Austrii niedaleko perfekcyjnie przygotowanych nartostrad i wysokiej jakości tras biegowych

Narciarstwo Saalbach - Hinterglemm / Leogang / Saalfelden - dokąd na narty?

Saalbach - Hinterglemm - Leogang

Náhled skimapy areálu Saalbach - Hinterglemm - Leogang

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Saalbach - Hinterglemm - Leogang (Saalbach - Hinterglemm / Leogang / Saalfelden, Austria)

Saalbach - Hinterglemm / Leogang / Saalfelden - informacje dodatkowe o narciarstwie

Czasy się zmieniły. Glemmtal niegdyś była ubogą chłopska doliną. Dziś letnie pastwiska zimą zamieniają się w unikalne trasy narciarskie. Wspólnym znakiem miejscowości Saalbach i Hinterglemm są duże hotele i pensjonaty oferujące zakwaterowania wysokiej jakości dla miłośników sportów zimowych.

Lyžařská oblast Saalbach - Hinterglemm / Leogang / Saalfelden - fotografie

Inaczej jest w ośrodku Leogang. To miejsce nadal jest miejscem wypoczynku zwłaszcza dla rodzin, które poszukują bardziej spokojnego zakwaterowania, w nie tak eksponowanych regionach Austrii. Jeśli chodzi o sporty zimowe to oferta proponowana w tym obszarze narciarskim jest ogromna: tereny dla początkujących, długie, kilku kilometrowe trasy narciarskie, strome i szybkie stoki, tereny do jazdy w głębokim śniegu aż po najlepiej wyposażone funparki.

I choć niektóre szczyty znajdują się poniżej 2.000 m n.p.m., gwarancję śniegu zapewniają armatki śnieżne zainstalowane głównie na południowych, słonecznych zboczach. Rozwój jednego z najnowocześniejszych i największych ośrodków narciarskich w Austrii jest historią, która wciąż nie ma końca. Na chwilę obecną rozpatrywane jest połączenie z obszarem Schmittenhöhe w regionie Kaprun - Zell am See.

Lyžařská oblast Saalbach - Hinterglemm / Leogang / Saalfelden - fotografie

Dobrzy narciarze będą w stanie pokonać krąg wokół Glemmtal w jeden dzień, ale tylko wtedy, gdy nie będą się zatrzymywać oraz będą korzystać z długich i stromych zjazdów. Znacznie lepiej jest jednak skupić się na poszczególnych górach i wypróbować wszystkie piękne trasy. Innym powodem, aby się nie spieszyć, jest wiele przytulnych górskich chat otwartych przy nartostradach, z których kilka oferuje oprócz wyżywienia także zakwaterowanie. Pfefferalm, Thurneralm i Rauchkuchl to najbardziej znane, stare chaty z ciemnym drewnem na zewnątrz i słabym światłem wewnątrz. Na tarasach można delektować się słońcem i cieszyć pieknymi widokami na cały cyrk narciarski Saalbach - Hinterglemm. Stosunkowo nową, ale zbudowaną w tradycyjnym stylu i przypominającą muzeum, jest chata Alte Schmiede, przy górnej stacji kolejki linowej.

Na szerokości 12 kilometrów zbocza Glemmtal pokryte są po prawej i lewej stronie wyciągami i nartostradami, tworząc idealną huśtawkę narciarską, na którą łatwo się dostać z prawie każdego miejsca zakwaterowania. Wśród wszystkich nartostrad aż 14 prowadzi do doliny, natomiast różnych wariantów zjazdów może być nawet 20. Niezależnie od tego czy jesteś początkującym narciarzem czy prawdziwym sportowcem, stoki między Leogang, Saalbach i Hinterglemm są tak różnorodne, że ze świetnej jazdy na nartach cieszą się wszyscy.

Lyžařská oblast Saalbach - Hinterglemm / Leogang / Saalfelden - fotografie

Kto poszukuje naprawdę trudnych tras, może jeździć po stronie północnej Zwölfer i Schattberg. Tam znajdują się długie i strome trasy wymagające dużych umiejętności. Prawdziwi koneserzy narciarstwa mają tu szczególnie łatwo, ponieważ mogą poruszać się w ramach całego cyrku narciarskiego i wszędzie znajdą wspaniałe stoki. Południowe trasy prowadzące do dolnej stacji kolejki Schönleiten leżą raczej na uboczu, więc można tu poprawić swoje umiejętności jazdy na nartach.

Generalnie, Zwölfer i Schattberg są szczytami z najbardziej zróżnicowanymi i najciekawszymi nartostradami, wierzchołki Hochalm i Kohlmaiskopf nadają się bardziej dla ekspertów a w Bernkogel są łagodne stoki idealne dla początkujących. Oferta narciarska jest uzupełniona możliwością przejazdu z Asitzkogel do Leogang, gdzie dla odmiany można wypróbować objazd do nartostrady Hüttabfahrt, która często jest prawie pusta.

Saalbach - Hinterglemm jest zimą rajem dla narciarzy alpejskich więc niestety dla miłośników narciarstwa biegowego dużo miejsca tu nie pozostaje. Tylko na końcu doliny wytyczona jest krótka, ale wygodna trasa Lindlingalm. Ponadto, istnieją jeszcze inne krótkie, ale wyżej położone trasy biegowe przy Wieseralm. Miłośnicy narciarstwa biegowego powinni szukać zakwaterowania przy Saalfelden. Cała dolina Saalachtal, szczególnie w okolicy Saalfelden, jest pełna tras biegowych. Jedna odnoga tras prowadzi przez Leogang do Hochfilzen, kolejna do Maria Alm.

Region Saalbach - Hinterglemm jest znany również ze swojej charakterystycznej oferty aprés-ski. Po dniu spędzonym na nartach, wieczorem można wybrać sie na przykład na tor snowtubingu w Hinterglemm lub na przejazd rustykalnymi sankami po oświetlonym torze. W Saalbach miejscem do gier jest Berghaus, w Leogang Forsthofalm lub Stöcklalm. W Saalfelden ludzie spotykają się na torze saneczkowym w Biberg.

Porady dla Saalbach - Hinterglemm / Leogang / Saalfelden

Region proponujący jazdę na nartach każdemu i na różnorodnych trasach. Nartostrady są tu bardzo zróżnicowane, od tych łagodnych i przyjaznych, aż po trudne i prawie wrogie. Trzeba tylko dobrze ocenić własne siły i wybrać taką trudność, przy której jazda na nartach będzie radością, a nie walką o przetrwanie. Możliwości zakwaterowania w okolicy są bardzo szerokie.

Saalbach - Hinterglemm / Leogang / Saalfelden - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Saalbach - Hinterglemm / Leogang / Saalfelden: ****

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: *****
 • Nartostrady: *****
 • Kolejki / wyciągi: *****
 • Gwarancja śniegu: ****
 • Przygotowanie tras: ****
 • Narciarze początkujący: *****
 • Narciarze zaawansowani: *****
 • Snowpark / funpark: *****
 • Narciarstwo biegowe: ****
 • Urlop rodzinny: *****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 2.096 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 830 m n.p.m.

Nartostrady w Saalbach - Hinterglemm / Leogang / Saalfelden

 • Lekkie: 140 km
 • Umiarkowane: 112 km
 • Trudne: 18 km

Na 90% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Saalbach - Hinterglemm / Leogang / Saalfelden

 • Gondole: 0
 • Kolejki linowe: 28
 • Wyciągi krzesełkowe: 21
 • Wyciągi: 18

Całkowita liczba wyciągów w Saalbach - Hinterglemm / Leogang / Saalfelden to 70 o łącznej długości 70.1 km i przepustowości 132.948 osób na godzinę.

Lokalizacja Saalbach - Hinterglemm / Leogang / Saalfelden

Współrzędne GPS: 47.3894, 12.6313 (47°23'22'', 12°37'53'')