-

Narty i zakwaterowanie Salzburger Sportwelt / Amadé

Zakwaterowanie w Salzburger Sportwelt / Amadé - gdzie wybrać nocleg?

Altenmarkt-Zauchensee

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Altenmarkt-Zauchensee (Salzburger Sportwelt / Amadé, Austria)

Filzmoos

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Filzmoos w Salzburger Sportwelt / Amadé w Austrii i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Flachau

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Austria i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku Flachau (Salzburger Sportwelt / Amadé)

Goldegg

Ilustrační foto

Świetne tereny narciarskie w zasięgu ręki czekają w ośrodku narciarskim Goldegg w Salzburger Sportwelt / Amadé w Austrii

Radstadt

Ilustrační foto

Zakwateruj się w miejscowości Radstadt lub w Salzburger Sportwelt / Amadé w Austrii niedaleko perfekcyjnie przygotowanych nartostrad i wysokiej jakości tras biegowych

St. Johann im Pongau

Ilustrační foto

Znajdź przyjemny i komfortowy nocleg w miejscowości St. Johann im Pongau lub w Salzburger Sportwelt / Amadé w Austrii i pokonuj kilometry na zadbanych nartostradach w okolicy

Wagrain

Ilustrační foto

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Wagrain (Salzburger Sportwelt / Amadé, Austria)

Narciarstwo Salzburger Sportwelt / Amadé - dokąd na narty?

Eben / Monte Popolo

Náhled skimapy areálu Eben / Monte Popolo

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Eben / Monte Popolo (Salzburger Sportwelt / Amadé, Austria)

Filzmoos - Neuberg

Náhled skimapy areálu Filzmoos - Neuberg

Alpejski ośrodek narciarski Filzmoos - Neuberg obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

Flachau

Náhled skimapy areálu Flachau

W obszarze narciarskim Flachau w Salzburger Sportwelt / Amadé, Austria czekają starannie przygotowane trasy i nowoczesne wyciągi dla najlepszych doświadczeń na nartach i snowboardzie

Kleinarl - Flachauwinkl

Náhled skimapy areálu Kleinarl - Flachauwinkl

Wyrusz na narty do ośrodka narciarskiego Kleinarl - Flachauwinkl (Salzburger Sportwelt / Amadé, Austria) i ciesz się mnóstwem przygotowanych nartostrad o wszystkich stopniach trudności, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy

Radstadt - Altenmarkt

Náhled skimapy areálu Radstadt - Altenmarkt

Ciesz się przestronnymi stokami i kolejkami linowymi o dużej pojemności w ośrodku narciarskim Radstadt - Altenmarkt (Salzburger Sportwelt / Amadé, Austria) którego sława wykracza daleko poza granice tego kraju

Wagrain / Grafenberg - Alpendorf (St. Johann)

Náhled skimapy areálu Wagrain / Grafenberg - Alpendorf (St. Johann)

W ośrodku narciarskim Wagrain / Grafenberg - Alpendorf (St. Johann) (Salzburger Sportwelt / Amadé, Austria) Ty i twoi bliscy, będą mogli się cieszyć świetną jazdą na nartach, snowboardzie i biegówkach

Zauchensee - Flachauwinkl

Náhled skimapy areálu Zauchensee - Flachauwinkl

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Zauchensee - Flachauwinkl (Salzburger Sportwelt / Amadé, Austria)

Salzburger Sportwelt / Amadé - informacje dodatkowe o narciarstwie

Flachau, miejsce urodzenia narciarskiej legendy Hermanna Maiera, ma długą i pełną sukcesów historię narciarską. Miasto to jest jednym z kawałków całej mozaiki regionu Salzburger Sportwelt Amadé, który ustanowiony został w 1988 roku przez połączenie wielu operatorów wyciągów. Połączone zostały sąsiadujące ze sobą regiony narciarskie St. Johann im Pongau, Wagrain, Flachau, Kleinarl, Flachauwinkl, Zauchensee, Altenmarkt, Radstadt, Eben i Filzmoos.

Lyžařská oblast Salzburger Sportwelt / Amadé - fotografie

Dzięki temu narciarze mogą korzystać z 350 km tras narciarskich w ramach jednego karnetu. W międzyczasie Salzburger Sportwelt powiązany został jeszcze z dużo większym regionem Ski Amadé, który obejmuje regiony Dachstein - Schladming, doliny Gastein, Hochkönig i Grossarltal. W ten sposób powstał największy region narciarski w Austrii.

Starsze gondole, takie jak np. Flying Mozart w Wagrain lub Papageno w Filzmoos przypominają swoją nazwą chwalebną historię kompozytora Mozarta, ale nowe gondole nazywają się już zupełnie inaczej. Kosmiczny Snow Space Flachau zabierze narciarzy do galaktyki na nartach, gdzie można unosić się wyciągami krzesełkowymi Achter Jet i Space Jet również w nocy. Zanim trafimy do hotelu, można iść na spacer śladami Yeti na aprés-ski.

Lyžařská oblast Salzburger Sportwelt / Amadé - fotografie

Mimo obecności wielu młodych ludzi i wieczornych aprés-ski, można tu również znaleźć ładne i ciche zaułki z rodzinną atmosferą i tradycyjnym zakwaterowaniem. Najlepsze szanse są w Kleinarl, spokojnej części doliny, gdzie można cieszyć się ciszą i salzburską gościnnością. Wiele osobistości sportowych można spotkać w Radstadt na ulicy Walk of Sports. Na wzór słynnego Walk of Fame w Hollywood, uwiecznione są tu nazwiska 23 najlepszych sportowców z regionu, w tym Annemarie Moser-Pröll i Hermanna Maiera.

Nowoczesne kolejki linowe i wyciągi, a także szerokie stoki charakteryzują obszar Salzburger Sportwelt. Szczególnie typowym jest to w Flachau. Tu ilość narciarzy może być tak wielka, jak zaledwie w kilku miejscach w całym regionie, a jednak transport na stokach odbywa się bezproblemowo. Przeważają tu autostrady narciarskie w kolorze niebieskim i czerwonym, na których zwłaszcza wcześnie rano, gdy jeszcze sztruks na powierzchni nartostrad jest wciąż nienaruszony i nie grozi nam kolizja z innymi narciarzami, można wypróbować zjazd na krechę. W Grießenkareck spotykają się trasy narciarskie z Flachau, Wagrain i Mayerdörfl. Zachwycają wspaniałe widoki na otaczającą panoramę, a kto już się zna wybierze te nartostrady natychmiast.

Lyžařská oblast Salzburger Sportwelt / Amadé - fotografie

W zależności od upodobań i nastroju można zjeżdżać na przykład aż do Flachau, gdzie znajduje się wiele hoteli i pensjonatów, i gdzie nartostrady od rana zalane są słońcem. W Wagrain stoki są już trochę trudniejsze, słońce świeci tu w godzinach popołudniowych, a nocleg zapewniają głównie przytulne pensjonaty. Świeży puchowy śnieg najdłużej utrzymuje się na północnych stokach przy gondoli Wagrainer Höhenbahn. Z Wagrain dostaniemy się na huśtawkę narciarską St. Johann i osiągniemy w ten sposób najbardziej wysunięty na zachód punkt obszaru Salzburger Sportwelt, Alpendorf. Między nim a Wagrain leżą dwie piękne doliny. W szczególności dolina Strassalm jest bardzo urokliwa i oferuje komfortowe zakwaterowania. Prowadzą do niej szerokie, bardzo zróżnicowane stoki, którymi można zjechać więcej niż tylko jeden raz dziennie.

Wyciąg Hahnbaumlifte przy St. Johann, Filzmoos, Eben i niedaleka huśtawka narciarska przez górę Kemandhöhe między Radstadt i Altenmarkt to prawdziwe oazy spokoju w zatłoczonym czasami regionie sportowym. Oferowane jest ciche zakwaterowanie, a stoki zachęcają wszystkimi poziomami trudności. Dla doświadczonych narciarzy oferta tygodniowa na nartach może okazać się zbyt krótką.

Bardzo popularną huśtawką narciarska jest Kleinarl - Flachauwinkl – Zauchensee. Oferuje szeroki wybór tras od narciarstwa alpejskiego, aż po narciarstwo prawie wysokogórskie w Zauchensee. Mooskopf leżący między Kleinarl a Flachauwinkl, ze względów marketingowych przemianowany na Shuttleberg, jest najmłodszym centrum narciarskim w regionie. Po słonecznej stronie wielką jego atrakcją jest Absolut Park, doskonale wyposażony snowpark z zapierającymi dech w piersiach widokami na okolicę. Mała hotelowa miejscowość Zauchensee z nartostradami pod szczytem Gamskogel jest tak wieloraka, jak żadne inne miejsce w Salzburger Sportwelt. Znajdują się tu stoki od łagodnych po umiarkowane, takie jak Klassiker w dolinie pod wyciągiem krzesełkowym Gamskogel II Sesselbahn.

Gwarancję śniegu mają zapewnioną tutaj również miłośnicy narciarstwa biegowego, którzy docenią rozległą dolinę między Altenmarkt i Flachau. Wraz z połączeniem do Wagrain i Radstadt, gdzie teren jest już nieco bardziej trudny i wymaga lepszej kondycji, tworzą szeroką sieć tras zarówno klasycznych, jak i dla stylu łyżwowego. Warto również wypróbować nieco trudniejsze szlaki w dolinach bocznych, np. w Kleinarl i Zauchensee lub trasy Papageno Höhenloipe na Roßbrandalm przy Filzmoos.

Porady dla Salzburger Sportwelt / Amadé

Stoki narciarskie, trasy biegowe, snowboarding – wszystkie kategorie posiadają pięć gwiazdek, a zatem najlepszą ocenę według ADAC. Obszerny teren narciarski, dodatkowo skipas ważny także w sąsiednim regionie Dachstein / Schladming. Wspaniały ośrodek narciarski w Zauchensee, spa w dolinie Gastein i pozostałe dziewięć ośrodków, z których każdy warty jest polecenia. Region posiada szeroką gamę zakwaterowania i na pewno Państwa nie zawiedzie.

Salzburger Sportwelt / Amadé - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Salzburger Sportwelt / Amadé: ***

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: ***
 • Nartostrady: ****
 • Kolejki / wyciągi: ****
 • Gwarancja śniegu: ****
 • Przygotowanie tras: ****
 • Narciarze początkujący: ****
 • Narciarze zaawansowani: ***
 • Snowpark / funpark: ****
 • Narciarstwo biegowe: ****
 • Urlop rodzinny: *****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 2.176 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 740 m n.p.m.

Nartostrady w Salzburger Sportwelt / Amadé

 • Lekkie: 121 km
 • Umiarkowane: 200 km
 • Trudne: 15 km

Na 94% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Salzburger Sportwelt / Amadé

 • Gondole: 5
 • Kolejki linowe: 25
 • Wyciągi krzesełkowe: 51
 • Wyciągi: 28

Całkowita liczba wyciągów w Salzburger Sportwelt / Amadé to 130 o łącznej długości 132.2 km i przepustowości 221.281 osób na godzinę.

Lokalizacja Salzburger Sportwelt / Amadé

Współrzędne GPS: 47.4032, 13.4006 (47°24'12'', 13°24'2'')