-

Narty i zakwaterowanie Seefeld / Leutaschtal

Zakwaterowanie w Seefeld / Leutaschtal - gdzie wybrać nocleg?

Leutasch

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Leutasch (Seefeld / Leutaschtal, Austria)

Reith bei Seefeld

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Reith bei Seefeld w Seefeld / Leutaschtal w Austrii i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Seefeld

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Austria i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku Seefeld (Seefeld / Leutaschtal)

Telfs

Świetne tereny narciarskie w zasięgu ręki czekają w ośrodku narciarskim Telfs w Seefeld / Leutaschtal w Austrii

Narciarstwo Seefeld / Leutaschtal - dokąd na narty?

Seefeld - Reith / Gschwandtkopf

Náhled skimapy areálu Seefeld - Reith / Gschwandtkopf

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Seefeld - Reith / Gschwandtkopf (Seefeld / Leutaschtal, Austria)

Seefeld / Rosshütte

Náhled skimapy areálu Seefeld / Rosshütte

Alpejski ośrodek narciarski Seefeld / Rosshütte obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

Seefeld / Leutaschtal - informacje dodatkowe o narciarstwie

Miasteczko Seefeld jest bardzo dobrze chronione przed wpływami atmosferycznymi przez masywy górskie Wettersteingebirge i Karwendelgebirge przez co należy do ośrodków narciarskich z wysoką gwarancją śniegu. Połowa gości, którzy wybrali zakwaterowanie w Seefeld, spędza wolny czas na deptaku. Bawią się w curling (curling na lodzie), jazdę na łyżwach na stadionie olimpijskim, lub po prostu cieszą się słońcem. W przeciwieństwie do Seefeld, bardzo spokojnie jest w dolinie Leutaschtal oferującej swoim gościom spokojne i przyjemne zakwaterowanie w 24 różnych miejscowościach.

Lyžařská oblast Seefeld / Leutaschtal - fotografie

Do ośrodków narciarskich Rosshütte i Gschwandtkopf docierają autobusy wahadłowo. Największy wybór tras jest na Seefelder Joch. Do pierwszego ośrodka narciarskiego Rosshütte dotrzeć można kolejką linową. Znajdują się tu łagodne rodzinne trasy jak np. Familienabfahrt, która przechodzi wokół Hocheggalm lub umiarkowana trasa zjazdowa Sportabfahrt. Trudniejsze nartostrady są na wyżej położonych zboczach, pomiędzy Rosshütte i Seefelder Joch, np. nartostrada Jochabfahrt.

Fanom snowboardu spodoba się z pewnością długi na 360 m snowboardpark Crazy Hole, znajdujący się tuż obok wyciągu narciarskiego Kaltwasserlift. W parku dostępnych jest wiele atrakcji, np. Quarter Pipes, ostre zakręty, podwójne fale i przeróżne raily. Mały wyciąg narciarski łączy Rosshütte z sąsiednią górą Härmelekopf. Ten obszar narciarski jest również dostępny za pośrednictwem wyciągu krzesełkowego z doliny.

Lyžařská oblast Seefeld / Leutaschtal - fotografie

Niebieskie trasy zapewniające komfortową jazde na nartach również dla początkujących, znajdują się w dolnej części obszaru, w górnej natomiast są głównie trasy umiarkowane. Drugi obszar narciarski Gschwandtkopf (1.475 m n.p.m.) ma przede wszystkim łagodne nartostrady i odpowiada idealnie początkującym i rodzinom z dziećmi. Oferta stoków jest bardzo zróżnicowana, przy czym większość narciarzy prawdopodobnie przeniesie się na szerokie północne stoki Gschwandtkopf.

Oznakowana sieć tras biegowych znana jest daleko poza granicami Tyrolu. Główną przyczyną tak wielkiej popularności była zorganizowanie przez Austrię Igrzysk Olimpijskich w 1964 i 1976 roku. Tutaj rozgrywały się również zawody Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w roku 1985. Na bardzo zróżnicowanych i niekiedy bardzo wymagających trasach (większość z nich posiada również specjalny tor do stylu łyżwowego), miłośnicy biegówek z pewnością zachwyceni będą pięknym okolicznym krajobrazem.

Lyžařská oblast Seefeld / Leutaschtal - fotografie

Prawie wszystkie poszczególne trasy biegowe są ze sobą połączone. Na biegówkach przejechać można z Scharnitz przez Seefeld, Mösern i Leutasch aż do Schanz. Punktem startu jest Stadion Olimpijski w Olympia Sportzentrum Seefeld. Tradycyjnie co roku, w pierwszą niedzielę marca, organizowany jest maraton biegowy Ganghofermarathon. Jest to popularny wyścig odbywający się w dwóch kategoriach: stylem klasycznym i łyżwowym.

Porady dla Seefeld / Leutaschtal

Niewielki i dość odległy obszar narciarski. Jego charakterystyczną zaletą są dobre warunki do uprawiania narciarstwa biegowego.

Seefeld / Leutaschtal - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Seefeld / Leutaschtal: ***

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: **
 • Nartostrady: ***
 • Kolejki / wyciągi: ***
 • Gwarancja śniegu: ****
 • Przygotowanie tras: *****
 • Narciarze początkujący: *****
 • Narciarze zaawansowani: ***
 • Snowpark / funpark: **
 • Narciarstwo biegowe: *****
 • Urlop rodzinny: ****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 2.064 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 1.200 m n.p.m.

Nartostrady w Seefeld / Leutaschtal

 • Lekkie: 16 km
 • Umiarkowane: 5 km
 • Trudne: 1 km

Na 100% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Seefeld / Leutaschtal

 • Gondole: 2
 • Kolejki linowe: 0
 • Wyciągi krzesełkowe: 4
 • Wyciągi: 9

Całkowita liczba wyciągów w Seefeld / Leutaschtal to 19 o łącznej długości 15.5 km i przepustowości 22.063 osób na godzinę.

Lokalizacja Seefeld / Leutaschtal

Współrzędne GPS: 47.3296, 11.1789 (47°19'47'', 11°10'44'')