-

Narty i zakwaterowanie Serfaus - Fiss - Ladis / Venetregion

Zakwaterowanie w Serfaus - Fiss - Ladis / Venetregion - gdzie wybrać nocleg?

Fiss

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Fiss (Serfaus - Fiss - Ladis / Venetregion, Austria)

Fliess in Tirol

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Fliess in Tirol w Serfaus - Fiss - Ladis / Venetregion w Austrii i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Landeck

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Austria i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku Landeck (Serfaus - Fiss - Ladis / Venetregion)

Ried im Oberinntal

Świetne tereny narciarskie w zasięgu ręki czekają w ośrodku narciarskim Ried im Oberinntal w Serfaus - Fiss - Ladis / Venetregion w Austrii

Serfaus

Zakwateruj się w miejscowości Serfaus lub w Serfaus - Fiss - Ladis / Venetregion w Austrii niedaleko perfekcyjnie przygotowanych nartostrad i wysokiej jakości tras biegowych

Zams

Znajdź przyjemny i komfortowy nocleg w miejscowości Zams lub w Serfaus - Fiss - Ladis / Venetregion w Austrii i pokonuj kilometry na zadbanych nartostradach w okolicy

Narciarstwo Serfaus - Fiss - Ladis / Venetregion - dokąd na narty?

Serfaus Fiss Ladis

Náhled skimapy areálu Serfaus Fiss Ladis

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Serfaus Fiss Ladis (Serfaus - Fiss - Ladis / Venetregion, Austria)

Venet

Náhled skimapy areálu Venet

Alpejski ośrodek narciarski Venet obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

Serfaus - Fiss - Ladis / Venetregion - informacje dodatkowe o narciarstwie

Miejscowość Serfaus od ponad dziesięciu lat jest zimowym rajem prawie bez samochodów, rajem dla turystów szukających spokojnego zakwaterowania. Stało się to w momencie uruchomienia kolejki podziemnej łączącej parking przy wjeździe do miasteczka z dolną stacją kolejki linowej na jego końcu. Narty, kijki, buty mogą być przechowywane w ogromnym obszarze check in przy dolnej stacji kolejki. Trzy kolejki gondolowe zapewniają narciarzom transport na górę i nie ma przy tym żadnych irytujących porannych kolejek. Przy kolejce linowej Komperdell wybudowane jest kolejne miejsce depozytu dla nart i butów. Obszar ten jest przyjazny dla rodzin i najmniejszych narciarzy, którzy są tu wręcz rozpieszczani.

Świat dzieci zaczyna się w miejscowości Serfaus, gdzie wybudowano specjalne hotele dla rodzin z dziećmi, następnie prowadząc przez specjalny wyciąg narciarski dla dzieci w wieku szkolnym Murmlibahn osiąga punkt kulminacyjny w restauracji dla dzieci Kinderschneealm, tuż poniżej szczytu Komperdell. Goście są tu obsługiwani przez bardzo przyjemną obsługą. Wioska Serfaus jest jednym z lepszych adresów, a prawdą jest również to, że ceny są tu niestety nieco wyższe niż w innych miejscach w Austrii.

Miejscowość Fiss z piękną, starożytną starówką, przyciąga bardziej młodszych narciarzy. Przeciwieństwem do niej jest cicha miejscowość Ladis, z domami ozdobionymi freskami i zamkiem Laudegg. Zostało w niej jeszcze coś z dawnej historii alpejskiej a noclegi są tu tańsze.

Liczne ośrodki narciarskie od Serfaus aż po Fiss uzupełniają się wzajemnie a ich połączenie jest optymalne. Oba obszary są bardzo zróżnicowane, wszędzie znajdziemy łatwe, umiarkowane i trudne stoki jak również stoki dedykowane do jazdy w głębokim śniegu. Dla porównania, nartostrady w Serfaus charakteryzuje spektakularna przestrzeń i słońce, podczas gdy Fiss jest relatywnie zwartym ośrodkiem narciarskim i jego północne stoki między Schönjochem i Zwölferkopf niemal gwarantują puchowy śnieg. Narciarską atrakcją jest nartostrada Frommesabfahrt prowadząca najpierw trasą z malowniczymi widokami wzdłuż grzbietu Kammhöhe, następnie po pięknych stokach Frommesalm i pod koniec długim ukośnym zjazdem z powrotem do Fiss i miejsca zakwaterowania.

Z Schönjoch można podziwiać widok na niemal całą powierzchnie obszaru narciarskiego, aż do stożkowej góry Pezid. Za tym prawie idealnym szczytem posiadającym szybkie trasy i zbocza z głębokim śniegiem, teren narciarski rozciąga się dalej w kierunku północnym do Masnerkessel. Dolina o kształcie przypominającym w okresie zimowym białą misę, ponieważ otoczona jest nieskazitelnymi ośnieżonymi zboczami. W tej uroczej, malowniczej okolicy otworzona została nowoczesna restauracja, do której na nartach czy bez, dostaniemy się kolejką linową Masner Express.

Wyzwaniem dla narciarzy są nartostrady w Serfaus .Północne stoki pokrywają muldy i głęboki śnieg. Trasy na Obere Schneid należą do trudnych. Szczyt Plansegg szczyci się kilkoma trasami o różnym stopniu trudności. Przy kolejce linowej Planseggbahn w pobliżu stacji Komperdell, znajduje się rodzinny ośrodek Family Cross Area. Oferuje śnieżny plac zabaw z falami, skocznie, szyny i lekki tor boardercrossowy dla miłośników adrenaliny.

Zalane słońcem, ale rzadko płaskie są trasy dla narciarstwa biegowego na słonecznym tarasie Oberinntaler Sonnenterrasse. Jeżeli jakość trasy na zaśnieżonych łąkach pod względem śniegu staje się niewystarczająca, wysoko w górach otwarta zostaje trasa w pobliżu stacji Komperdell. Najbardziej sportową wydaje się trasa biegowa o długości 13 km z Fiss do Schöngampalm, biegnąca cały czas pod górę.

Serfaus, już od wejścia do ośrodka jest królestwem dla dzieci. Dzieci mają swój własny wyciąg narciarski, który prowadzi pod stacją Komperdell na łąki narciarskie Kinderschneealm. Oferta Kinderschneealm jest bardzo bogata i ciągle się rozwija. Na marginesie, podobny obszar w Fiss - Ladis nazywa się Bertas Kinderland. Wspaniałą zabawę na śniegu zapewniają różnorodne huśtawki, wioska igloo, tubingpark z czteroma torami i mini skidoo parcour. Na obiad dzieci zabiera ciężarówka Murmli do restauracji dla dzieci. A kto jest zbyt mały, aby poruszać się na nartach, tym starannie opiekują się w Murmli Nest.

Porady dla Serfaus - Fiss - Ladis / Venetregion

Widzieliście Państwo wyciąg narciarski zarezerwowany wyłącznie dla dzieci w wieku szkolnym? Jeśli nie, to jest szansa, aby go zobaczyć. Jest on częścią nadzwyczajnej opieki, którą w tym obszarze, oferuje się dzieciom. Na dorosłych narciarzy czeka równie sporo atrakcji. Tutejsze ośrodki narciarskie są ze sobą optymalnie połączone co wpływa na ogólne zadowolenie z jazdy. Dostępne są tutaj nartostrady zarówno łagodne jak i trudne. Oferta tras biegowych również jest bardzo szeroka. Zakwaterowanie jest natomiast trochę droższe niż w innych częściach Austrii.

Serfaus - Fiss - Ladis / Venetregion - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Serfaus - Fiss - Ladis / Venetregion: ****

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: ****
 • Nartostrady: ****
 • Kolejki / wyciągi: ****
 • Gwarancja śniegu: *****
 • Przygotowanie tras: *****
 • Narciarze początkujący: ****
 • Narciarze zaawansowani: ****
 • Snowpark / funpark: ****
 • Narciarstwo biegowe: ***
 • Urlop rodzinny: *****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 2.820 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 780 m n.p.m.

Nartostrady w Serfaus - Fiss - Ladis / Venetregion

 • Lekkie: 53 km
 • Umiarkowane: 138 km
 • Trudne: 29 km

Na 75% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Serfaus - Fiss - Ladis / Venetregion

 • Gondole: 2
 • Kolejki linowe: 11
 • Wyciągi krzesełkowe: 19
 • Wyciągi: 12

Całkowita liczba wyciągów w Serfaus - Fiss - Ladis / Venetregion to 46 o łącznej długości 53 km i przepustowości 83.720 osób na godzinę.

Lokalizacja Serfaus - Fiss - Ladis / Venetregion

Współrzędne GPS: 47.0388, 10.597 (47°2'20'', 10°35'49'')