-

Narty i zakwaterowanie Silvretta Montafon

Zakwaterowanie w Silvretta Montafon - gdzie wybrać nocleg?

Bludenz

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Bludenz (Silvretta Montafon, Austria)

Gaschurn

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Gaschurn w Silvretta Montafon w Austrii i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Schruns

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Austria i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku Schruns (Silvretta Montafon)

St. Gallenkirch

Świetne tereny narciarskie w zasięgu ręki czekają w ośrodku narciarskim St. Gallenkirch w Silvretta Montafon w Austrii

Tschagguns

Zakwateruj się w miejscowości Tschagguns lub w Silvretta Montafon w Austrii niedaleko perfekcyjnie przygotowanych nartostrad i wysokiej jakości tras biegowych

Vandans

Znajdź przyjemny i komfortowy nocleg w miejscowości Vandans lub w Silvretta Montafon w Austrii i pokonuj kilometry na zadbanych nartostradach w okolicy

Narciarstwo Silvretta Montafon - dokąd na narty?

Bergbahnen Gargellen

Náhled skimapy areálu Bergbahnen Gargellen

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Bergbahnen Gargellen (Silvretta Montafon, Austria)

Dalaas / Paluda

Náhled skimapy areálu Dalaas / Paluda

Alpejski ośrodek narciarski Dalaas / Paluda obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

Golm - Tschagguns - Vandans

Náhled skimapy areálu Golm - Tschagguns - Vandans

W obszarze narciarskim Golm - Tschagguns - Vandans w Silvretta Montafon, Austria czekają starannie przygotowane trasy i nowoczesne wyciągi dla najlepszych doświadczeń na nartach i snowboardzie

Kristbergbahn Silbertal

Náhled skimapy areálu Kristbergbahn Silbertal

Wyrusz na narty do ośrodka narciarskiego Kristbergbahn Silbertal (Silvretta Montafon, Austria) i ciesz się mnóstwem przygotowanych nartostrad o wszystkich stopniach trudności, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy

Silvretta Bielerhöhe

Náhled skimapy areálu Silvretta Bielerhöhe

Ciesz się przestronnymi stokami i kolejkami linowymi o dużej pojemności w ośrodku narciarskim Silvretta Bielerhöhe (Silvretta Montafon, Austria) którego sława wykracza daleko poza granice tego kraju

Silvretta Montafon

Náhled skimapy areálu Silvretta Montafon

W ośrodku narciarskim Silvretta Montafon (Silvretta Montafon, Austria) Ty i twoi bliscy, będą mogli się cieszyć świetną jazdą na nartach, snowboardzie i biegówkach

Silvretta Montafon - informacje dodatkowe o narciarstwie

Teren narciarski Silvretta - Montafon znajduje się na zachodnim krańcu Austrii, w pobliżu granicy z Liechtensteinem. Gdy już miniemy Bludenz należy uważać, aby nie przegapić zjazdu do Montafon. Zimą Montafon jest jak ślepy zaułek, ponieważ wyjazd z drugiej strony przez Silvrettahochalpenstrasse jest zamknięty z powodu śniegu.

Lyžařská oblast Silvretta Montafon - fotografie

Schruns - Tschagguns jest centralnym punktem tej długiej na 39 kilometrowej doliny mieszczącej 11 wsi i miasteczek, gdzie również większość gości wybiera nocleg. Znajduje się on między ośrodkami Golm i Hochjoch, a w jego polu widzenia dostępne jest największe lokalne centrum narciarskie Silvretta Nova. Schruns - Tschagguns jest miejscem odpowiednim na rozrywkę co szczególnie spodoba się miłośnikom zabaw do rana, dla których narciarstwo nie jest priorytetem w czasie ferii zimowych. To odpowiednie miejsce dla fanów rozrywki i aprés-ski. Kto jednak szuka spokoju wybierze się dalej do spokojniejszych bocznych dolin.

Skręcić można na przykład do Silbertal, spokojnego miejsca z dostępem do Hochjoch i prywatnych stoków na Kristberg. Pogoda jest tu przeważnie słoneczna, zakwaterowanie przyjemne i ciche z rodzinną atmosferą.

Lyžařská oblast Silvretta Montafon - fotografie

Najwyższym punktem regionu jest Gargellen z Schafberg, gdzie przez cały sezon jest niemal stuprocentowa gwarancja śniegu. Turyści przybywający do regionu zimą często szukają Bartholomäberg, słonecznego balkonu rozciągającego się nad Schruns. Bardzo spokojnie jest również w miejscowości Vandans przy ośrodku Golm.

Zdecydowanie bardziej rozrywkowe jest St. Gallenkirch, centralny punkt noclegowy w pobliżu ośrodka narciarskiego Silvretta Nova. Stosunkowo łatwy dostęp do terenów narciarskich mają turyści, którzy wybiorą Gortipohl i Gaschurn. Chociaż obie miejscowości znajdują się trochę dalej, nie stwarza to żadnego problemu, ponieważ karnet ważny jest na wszystkie wyciągi narciarskie i skibusy w dolinie.

Lyžařská oblast Silvretta Montafon - fotografie

Obszerna huśtawka narciarska Silvretta Nova łączy Gaschurn i St. Gallenkirch przez Novatal. Oferuje ona idealne tereny dla wszystkich form narciarstwa. Dla początkujących przeznaczony jest teren w Garfresche, zaawansowani mogą pójść na wspaniałe stoki wzgórza Gampabinger Berg lub przyjemne, umiarkowane stoki poniżej Schwarzköpfle. Wreszcie najbardziej doświadczeni wybiorą się na strome zbocza Abhenkina lub inne wspaniałe trasy narciarskie. Transport narciarzy z Gaschurn i St. Gallenkirch zapewniają kolejki gondolowe, uzupełniane przez przytulny dwumiejscowy wyciąg krzesełkowy przy Gortipohl, który spokojnie kołysząc narciarzy wywozi ich do Garfrescha.

Mniejszy wybór nartostrad oferuje Gaschurn. Są one co prawda ciekawe, ale tylko kilka tras prowadzi z Nova Stob aż do doliny Novatal. Liczne zjazdy znajdują się na Bella Nova, gdzie już podczas jazdy wyciągiem widoczne są szerokie, głównie niezalesione i bardzo nasłonecznione stoki Gampabinger Bergs.

Znacznie mniejszym ośrodkiem narciarskim jest Hochjoch. Zalane słońcem łąki przy Grasjochhütte idealnie nadają sie zarówno dla początkujących jak i koneserów jazdy na nartach. Znajdziemy tu nawet umiarkowane stoki jak Standard w Kapell i czarną nartostradę Sennigrat. Więcej narciarzy w Hochjoch jest głównie na wyciągu krzesełkowym Seebliga, znacznie spokojniej znów w sekcji Grasjoch. Tu z Kapell prowadzi tylko dwumiejscowy wyciąg krzesełkowy do Sennigrat i Kreuzjoch.

Dobre warunki śniegowe oferuje również Schafberg przy Gargellen. Niegdyś był to mały i łatwo przeoczany ośrodek, dziś oferuje kilka opcji zakwaterowania i jest znacznie bardziej zróżnicowanym. Nowoczesna kolejka linowa prowadzi na piękne alpejskie łąki Schafalm, na których dobrze będą czuli się zwłaszcza początkujący i rodziny z dziećmi. Dla bardziej zaawansowanych narciarzy bardziej atrakcyjnymi są wymagające trasy z pięknym krajobrazem prowadzące przez Kesselhütte i wreszcie na ambitnych narciarzy czeka wiele różnych zjazdów między Schafberghüsli, Kesselhütte, a także w Täli.

Mniejszymi autobusami i kolejką Vermuntbahn dostaniemy się z Partenen do Bielerhöhe, największego obszaru narciarstwa biegowego w Vorarlberg. Przez całą zimę czynne są tu trasy na zamarzniętym jeziorze Silvretta Stausee (2.000 m n.p.m.), na którym jazda na biegówkach jest przede wszystkim spektakularnym doświadczeniem scenicznym. Narciarze biegowi i turyści przyjeżdżający do Silvretta, doceniają szczególnie olśniewające piękno otaczających gór. Przebieralnie i szafki na ubrania dostępne są w schronisku Piz Buin. Na niższych wysokościach, opłaca się przejechać panoramiczną trasą biegową Silberską doliną na Kristberg. Najdłuższe trasy czynne są w dolinie, tak jak np. trasa z St. Gallenkirch przez Gortipohl i Gaschurn.

Porady dla Silvretta Montafon

Jeśli chcesz pojechać na narty do tego znanego ośrodka, trzeba liczyć się z podróżą niemal do granicy szwajcarskiej. Nagrodą będzie za to wielki teren do jazdy na nartach dla narciarzy wszystkich kategorii, od dzieci i początkujących aż po profesjonalistów. Wspólny skipas obejmuje tak wiele nartostrad, że podczas tygodniowego wypoczynku z pewnością nie można się nudzić. Opcje noclegowe w tym obszarze są bardziej niż wystarczające.

Silvretta Montafon - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Silvretta Montafon: ***

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: ***
 • Nartostrady: ***
 • Kolejki / wyciągi: ***
 • Gwarancja śniegu: ****
 • Przygotowanie tras: *****
 • Narciarze początkujący: ****
 • Narciarze zaawansowani: ****
 • Snowpark / funpark: **
 • Narciarstwo biegowe: **
 • Urlop rodzinny: ****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 2.430 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 650 m n.p.m.

Nartostrady w Silvretta Montafon

 • Lekkie: 98 km
 • Umiarkowane: 64 km
 • Trudne: 12 km

Na 51% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Silvretta Montafon

 • Gondole: 4
 • Kolejki linowe: 12
 • Wyciągi krzesełkowe: 24
 • Wyciągi: 17

Całkowita liczba wyciągów w Silvretta Montafon to 59 o łącznej długości 64.7 km i przepustowości 96.689 osób na godzinę.

Lokalizacja Silvretta Montafon

Współrzędne GPS: 47.1269, 9.75534 (47°7'37'', 9°45'19'')