-

Narty i zakwaterowanie Spittal an der Drau / Weissensee

Zakwaterowanie w Spittal an der Drau / Weissensee - gdzie wybrać nocleg?

Berg im Drautal

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Berg im Drautal (Spittal an der Drau / Weissensee, Austria)

Gmünd

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Gmünd w Spittal an der Drau / Weissensee w Austrii i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Greifenburg

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Austria i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku Greifenburg (Spittal an der Drau / Weissensee)

Lendorf

Świetne tereny narciarskie w zasięgu ręki czekają w ośrodku narciarskim Lendorf w Spittal an der Drau / Weissensee w Austrii

Seeboden am Millstätter See

Zakwateruj się w miejscowości Seeboden am Millstätter See lub w Spittal an der Drau / Weissensee w Austrii niedaleko perfekcyjnie przygotowanych nartostrad i wysokiej jakości tras biegowych

Spittal an der Drau

Znajdź przyjemny i komfortowy nocleg w miejscowości Spittal an der Drau lub w Spittal an der Drau / Weissensee w Austrii i pokonuj kilometry na zadbanych nartostradach w okolicy

Narciarstwo Spittal an der Drau / Weissensee - dokąd na narty?

Berg im Drautal / Emberger Alm

Náhled skimapy areálu Berg im Drautal / Emberger Alm

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Berg im Drautal / Emberger Alm (Spittal an der Drau / Weissensee, Austria)

Goldeck

Náhled skimapy areálu Goldeck

Alpejski ośrodek narciarski Goldeck obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

Weissensee (Naggler Alm)

Náhled skimapy areálu Weissensee (Naggler Alm)

W obszarze narciarskim Weissensee (Naggler Alm) w Spittal an der Drau / Weissensee, Austria czekają starannie przygotowane trasy i nowoczesne wyciągi dla najlepszych doświadczeń na nartach i snowboardzie

Spittal an der Drau / Weissensee - informacje dodatkowe o narciarstwie

Spittal jest mieszanką kultury, żyjącej tradycji i atmosfery południowej części Alp Austriackich. Stare miasto jest dobrą wskazówką dla miłośników historii i ładnego zakwaterowania, zakupów i dobrego jedzenia. Duża liczba zabytków i średniowiecznych zamków świadczy o długiej historii całego regionu. Kto chce połączyć nocleg w alpejskim mieście z zimowym wypoczynkiem i nartami, może być w Spittal całkowicie usatysfakcjonowanym.

Lyžařská oblast Spittal an der Drau / Weissensee - fotografie

Na skraju miasta kolejką linową dostaniemy się do ośrodka narciarskiego Goldeck. Tuż obok są również inne atrakcyjne ośrodki narciarskie,np: Bad Kleinkirchheim oraz lodowiec w dolinie Mölltal, znajdują się w odległości około 25 lub 70 kilometrów.

Imponująca sceneria okolicznych gór wokół szczytu Goldeck przyciąga zarówno narciarzy jak i snowboardzistów. Nartostrady są przeważnie łatwe, więc na nartach zjeżdżają całe rodziny. Doświadczeni narciarze znajdą tu wspaniałe stoki z głębokim śniegiem. Przy sprzyjających warunkach śniegowych największym przeżyciem jest długi na prawie 9 kilometrów zjazd po czarnej nartostradzie aż do doliny.

Lyžařská oblast Spittal an der Drau / Weissensee - fotografie

Kiedy góry ukryte są w mgle, można skorzystać z doskonale przygotowanej sieci tras dla narciarstwa biegowego. Ponadto oferowana jest jazda na sankach, paralotniarstwo lub jazda na łyżwach przy sztucznym oświetleniu. Nudy w Spittal an der Drau po prostu się nie doświadczy. Obowiązkową jest wizyta w romantycznym XVI-wiecznym zamku Porcia z pięknym dziedzińcem.

Porady dla Spittal an der Drau / Weissensee

Mały ośrodek narciarski Spittal / Drau skupia w sobie około 30 kilometrów tras zjazdowych o wszystkich stopniach trudności. Dzięki dobrej cenie i przyjemnemu zakwaterowaniu jest on często wybierany przez rodziny z dziećmi. Tutaj również można spędzić miły weekend na nartach.

Jeśli kochasz narty biegowe, ośrodek Weissensee jest właściwym dla Ciebie. Narciarze alpejscy nie znajdą tu aż tyle rozrywki, ale nie zawsze zimowy wypoczynek musi być wypełniony tylko odliczaniem pokonywanych kilometrów na nartach zjazdowych.

Spittal an der Drau / Weissensee - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Spittal an der Drau / Weissensee: **

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: **
 • Nartostrady: **
 • Kolejki / wyciągi: ***
 • Gwarancja śniegu: ?
 • Przygotowanie tras: ?
 • Narciarze początkujący: ?
 • Narciarze zaawansowani: ?
 • Snowpark / funpark: ?
 • Narciarstwo biegowe: ?
 • Urlop rodzinny: ?

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 2.150 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 550 m n.p.m.

Nartostrady w Spittal an der Drau / Weissensee

 • Lekkie: 16 km
 • Umiarkowane: 15 km
 • Trudne: 8 km

Na 60% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Spittal an der Drau / Weissensee

 • Gondole: 1
 • Kolejki linowe: 1
 • Wyciągi krzesełkowe: 3
 • Wyciągi: 10

Całkowita liczba wyciągów w Spittal an der Drau / Weissensee to 16 o łącznej długości 11.5 km i przepustowości 18.024 osób na godzinę.

Lokalizacja Spittal an der Drau / Weissensee

Współrzędne GPS: 46.7996, 13.4929 (46°47'59'', 13°29'34'')