-

Narty i zakwaterowanie Tannheimer Tal / Reutte

Zakwaterowanie w Tannheimer Tal / Reutte - gdzie wybrać nocleg?

Breitenwang

Ilustrační foto

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Breitenwang (Tannheimer Tal / Reutte, Austria)

Nesselwängle

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Nesselwängle w Tannheimer Tal / Reutte w Austrii i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Reutte

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Austria i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku Reutte (Tannheimer Tal / Reutte)

Wängle bei Reutte

Świetne tereny narciarskie w zasięgu ręki czekają w ośrodku narciarskim Wängle bei Reutte w Tannheimer Tal / Reutte w Austrii

Narciarstwo Tannheimer Tal / Reutte - dokąd na narty?

Füssener Jöchle - Grän

Náhled skimapy areálu Füssener Jöchle - Grän

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Füssener Jöchle - Grän (Tannheimer Tal / Reutte, Austria)

Hahnenkamm

Náhled skimapy areálu Hahnenkamm

Alpejski ośrodek narciarski Hahnenkamm obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

Jungholz

Náhled skimapy areálu Jungholz

W obszarze narciarskim Jungholz w Tannheimer Tal / Reutte, Austria czekają starannie przygotowane trasy i nowoczesne wyciągi dla najlepszych doświadczeń na nartach i snowboardzie

Nesselwängle

Náhled skimapy areálu Nesselwängle

Wyrusz na narty do ośrodka narciarskiego Nesselwängle (Tannheimer Tal / Reutte, Austria) i ciesz się mnóstwem przygotowanych nartostrad o wszystkich stopniach trudności, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy

Schattwald - Zöblen

Náhled skimapy areálu Schattwald - Zöblen

Ciesz się przestronnymi stokami i kolejkami linowymi o dużej pojemności w ośrodku narciarskim Schattwald - Zöblen (Tannheimer Tal / Reutte, Austria) którego sława wykracza daleko poza granice tego kraju

Tannheim - Neunerköpfle

Náhled skimapy areálu Tannheim - Neunerköpfle

W ośrodku narciarskim Tannheim - Neunerköpfle (Tannheimer Tal / Reutte, Austria) Ty i twoi bliscy, będą mogli się cieszyć świetną jazdą na nartach, snowboardzie i biegówkach

Tannheimer Tal / Reutte - informacje dodatkowe o narciarstwie

Wysokogórski Tannheimer Tal był dawniej trudno osiągalnym. Na wschodnim krańcu, w pobliżu przełęczy Gaichtpass opada stromo w dół do następnej doliny Lechtal a po stronie zachodniej jest odcięty od Vilstal miejscowością Oberjoch. Dlatego też udało sie zachować Tannheimer Tal jego pierwotny wygląd. Nie będzie więc zaskoczeniem, że pisarz i podróżnik Ludwig Steub w 1846 roku oznaczył ten obszar jako najpiękniejszą dolinę alpejską w Europie. Nawet dzisiaj funkcjonuje tu proste równanie: rodzinne miejscowości + przyjemne noclegi + wspaniałe tło górskich olbrzymów Gimpel i Rote Flüh + wielorakie możliwości jazdy na nartach i innych zajęć sportowych = dolina Tannheimer.

Lyžařská oblast Tannheimer Tal / Reutte - fotografie

W obszarze narciarskim Tannheimer Tal nie istnieje żadna huśtawka narciarska łącząca 3 doliny, która pozwalałaby na jazdę we wszystkich lokalnych ośrodkach narciarskich bez konieczności zdejmowania nart. Każda miejscowość ma swój mniejszy teren, osiągalny dla narciarzy wygodnym i bezpłatnym autobusem. Zbocza przypadną do gustu szczególnie rodzinom z dziećmi, początkującym i średniozaawansowanym narciarzom. Tak jest zwłaszcza w obszarze Füssener Jöchle z ładnymi stokami na Jochalpe. Możliwy jest tam również ładny, długi i słoneczny zjazd w dół, do miejsca noclegu.

Wzajemnie połączone nartostrady o różnym stopniu trudności znajdziemy w małym ośrodku narciarskim Zöblen / Schattwald. Na nartach można tu zjeżdżać po łagodnych łączkach oraz na trudniejszych odcinkach. Godnym polecenia jest szybki zjazd do Schattwald, na którym przygotowywane są najpiękniejsze stoki. Nawet turyści często korzystają z kolejki linowej do górnej stacji Wannenjochbahn. Tutaj rozpoczynają wejście na Kühgund. Jest to jedna z najbardziej popularnych tras zimowych w Austrii, prowadząca wokół doliny Tannheimer. Widoki na okolicę z góry Neunerköpfle przy miejscowości Tannheim zapierają dech w piersiach. Ze względu na łatwą dostępność kolejką linową jest to również jedno z najbardziej popularnych miejsc startowych wśród paralotniarzy i motolotniarzy.

Lyžařská oblast Tannheimer Tal / Reutte - fotografie

W północnej części doliny, tuż pod szczytem, do narciarstwa carvingowego zachęcają lekkie, szerokie stoki. Długie zejście do doliny Talabfahrt wymaga już niestety więcej umiejętności narciarskich. Wreszcie, w pobliżu miejscowości Nesselwängle, po stronie północnej góry Krinnenspitze, są zarówno szerokie łąki jak i agresywne zjazdy lasem.

Określenie doliny Tannheimer Tal jako raju dla narciarzy biegowych nie jest przesadzone. Rozbudowana sieć doskonale przygotowanych tras do uprawiania narciarstwa biegowego, częściowo z równoległym torem do jazdy stylem łyżwowym, rozciąga się przez całą dolinę. Możliwe jest nawet połączenie się z inną siecią ścieżek biegowych a mianowicie Wegenetz w Allgäu w Niemczech. Zaletą jest to, że większość tras nie stwarza dla początkujących i dla biegaczy ze słabszą kondycją żadnego problemu.

Lyžařská oblast Tannheimer Tal / Reutte - fotografie

Kto lubi spacery zimowym krajobrazem, w żadnym wypadku nie powinien przegapić wycieczek do chronionego obszaru przyrodniczego wokół jeziora Vilsalpsee, otoczonego imponującymi górami. Bardziej wysportowani mogą zrealizować kilka wycieczek bezpośrednio z miejsca noclegu w miejscowości Tannheim, gdzie dla romantyków przygotowywane są kuligi.

Porady dla Tannheimer Tal / Reutte

Obszar Tannheimer Tal zawiera trzy mniejsze ośrodki narciarskie, które nie są wzajemnie połączone wyciągami. Do przejazdu między nimi można wykorzystać skibus. Zadowoleni tu będą zwłaszcza początkujący i rodziny z dziećmi, ponieważ obszar obfituje w stoki do łatwej i komfortowej jazdy na nartach. Reutte jest niewielkim obszarem narciarskim, który polecany jest przede wszystkim rodzinom z mniejszymi dziećmi. Ze względu na położenie (do 1.900 m n.p.m.) ma wysoką gwarancję śniegu. Ceny zakwaterowania i ceny karnetów są bardzo rozsądne i odpowiednio dostosowane do skromnych możliwości narciarski tej miejscowości.

Tannheimer Tal / Reutte - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Tannheimer Tal / Reutte: ***

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: **
 • Nartostrady: ***
 • Kolejki / wyciągi: ***
 • Gwarancja śniegu: ***
 • Przygotowanie tras: ****
 • Narciarze początkujący: ****
 • Narciarze zaawansowani: **
 • Snowpark / funpark: **
 • Narciarstwo biegowe: ****
 • Urlop rodzinny: ****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 1.900 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 854 m n.p.m.

Nartostrady w Tannheimer Tal / Reutte

 • Lekkie: 26 km
 • Umiarkowane: 32 km
 • Trudne: 6 km

Na 67% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Tannheimer Tal / Reutte

 • Gondole: 0
 • Kolejki linowe: 3
 • Wyciągi krzesełkowe: 8
 • Wyciągi: 16

Całkowita liczba wyciągów w Tannheimer Tal / Reutte to 31 o łącznej długości 26.2 km i przepustowości 38.928 osób na godzinę.

Lokalizacja Tannheimer Tal / Reutte

Współrzędne GPS: 47.4869, 10.607 (47°29'13'', 10°36'25'')