-

Narty i zakwaterowanie Tiroler Zugspitz Arena

Zakwaterowanie w Tiroler Zugspitz Arena - gdzie wybrać nocleg?

Biberwier

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Biberwier (Tiroler Zugspitz Arena, Austria)

Lermoos

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Lermoos w Tiroler Zugspitz Arena w Austrii i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Narciarstwo Tiroler Zugspitz Arena - dokąd na narty?

Berwang - Bichlbach - Rinnen

Náhled skimapy areálu Berwang - Bichlbach - Rinnen

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Berwang - Bichlbach - Rinnen (Tiroler Zugspitz Arena, Austria)

Biberwier - Marienberg

Náhled skimapy areálu Biberwier - Marienberg

Alpejski ośrodek narciarski Biberwier - Marienberg obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

Ehrwald / Ehrwalder Alm

Náhled skimapy areálu Ehrwald / Ehrwalder Alm

W obszarze narciarskim Ehrwald / Ehrwalder Alm w Tiroler Zugspitz Arena, Austria czekają starannie przygotowane trasy i nowoczesne wyciągi dla najlepszych doświadczeń na nartach i snowboardzie

Ehrwald / Wettersteinbahnen

Náhled skimapy areálu Ehrwald / Wettersteinbahnen

Wyrusz na narty do ośrodka narciarskiego Ehrwald / Wettersteinbahnen (Tiroler Zugspitz Arena, Austria) i ciesz się mnóstwem przygotowanych nartostrad o wszystkich stopniach trudności, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy

Lermoos - Grubigstein

Náhled skimapy areálu Lermoos - Grubigstein

Ciesz się przestronnymi stokami i kolejkami linowymi o dużej pojemności w ośrodku narciarskim Lermoos - Grubigstein (Tiroler Zugspitz Arena, Austria) którego sława wykracza daleko poza granice tego kraju

Tiroler Zugspitz Arena - informacje dodatkowe o narciarstwie

Szczególne przeżycia wszystkim odwiedzającym oferuje lodowcowy teren narciarski Zugspitze. Tutaj spotyka się niemieckia Bawaria z austriackim Tyrolem przy wspólnej jeździe na nartach na Zugspitzplatt. Zugspitz Arena jest nie tylko bardzo popularnym i dobrze znanym ośrodkiem narciarskim, ale również bardzo popularnym miejscem na spędzenie ferii zimowych. W regionie znajdą coś dla siebie nie tylko narciarze alpejscy, ale również narciarze biegowi, snowboardziści i rodziny z dziećmi. W okolicy czynnych jest wiele małych obszarów narciarskich. Każdy ośrodek w regionie oferuje swój własny wachlarz sportów zimowych i szeroką gamę opcji zakwaterowania.

Lyžařská oblast Tiroler Zugspitz Arena - fotografie

Wśród zimowych atrakcji numerem 1 oczywiście pozostaje jazda na nartach. Nowoczesne wyciągi, doskonale przygotowane stoki o różnym stopniu trudności i profesjonalne szkółki narciarskie są zwykle powodem dlaczego turyście wracają tu ponownie. Nieważne, czy jesteś początkującym narciarzem czy ekspertem, dzieckiem lub osobą dorosłą, region oferuje atrakcje naprawdę dla każdego. Można korzystać z lokalnego ośrodka narciarskiego lub wygodnie (skibusem lub własnym samochodem), przejechać z miejsca zakwaterowania do ośrodków narciarskich w pobliskich miejscowościach. Każdy dzień daje szansę, aby wypróbować inne stoki i wybrać ten, który najbardziej nam odpowiada.

Na narciarzy biegowych początkujących i zaawansowanych czeka tu ponad 110 kilometrów przygotowanych tras biegowych. Wstęp na trasy biegowe jest możliwy bezpośrednio z zakwaterowania w niemal wszystkich częściach regionu, ponieważ są one w znacznym stopniu ze sobą powiązane. Z tras biegowych prowadzących dziewiczą przyrodą i pięknym zimowym krajobrazem widoki na okolicę naprawdę zapierają dech w piersiach.

Lyžařská oblast Tiroler Zugspitz Arena - fotografie

Punkty wejścia na trasy biegowe często znajdują się tuż obok hotelu, pensjonatu lub innego obiektu. Wszyscy, którym nie udało się wrócić na czas, mogą łatwo skorzystać z bezpłatnego autobusu dla narciarzy. Miejscowość Heiterwang ma najdłuższą trasę biegową w obszarze a miejscowe szkoły narciarskie oferują także kursy dla narciarzy biegowych. Jeśli nie macie Państwo własnego sprzętu, są tu również dostępne wypożyczalnie i sklepy sportowe. Stoki i trasy narciarskie nadają się oprócz klasycznego narciarstwa alpejskiego oczywiście również dla snowboardzistów. Mają oni do wyboru halfpipe w Ehrwald, Wetterstein i Zugspitze, a także funparki w Lermoos lub w Biberwier. W tych ośrodkach można również wypożyczyć sprzęt do uprawiania sportów takich jak snowtubing lub snowbiking.

Pozostała oferta sportów zimowych to m.in. saneczkarstwo, łyżwiarstwo, wycieczki na rakietach śnieżnych lub romantyczne kuligi konne. Spędzenie popołudnia lub wieczoru z całą rodziną na oświetlonych stokach zawsze obiecuje dobrą zabawę. Naturalny tor saneczkarski znajduje się na stoku Ehrwald Alm. Nocna jazda na oświetlonym stoku w Ehrwald, Lermoos lub w Heiterwang gwarantuje niezapomniane wrażenia dla całej rodziny.

Porady dla Tiroler Zugspitz Arena

Austriacki obszar narciarski przy granicy niemieckiej składa się z kilku ośrodków, które nie są połączone wyciągami. Interesującą zabawą może być odkrywanie na nartach jednego po drugim. Łączna ilość i długość tras zjazdowych zdecydowanie wystarcza na tydzień ferii. Jeśli zostanie nam czas wolny warto wjechać również na najwyższy szczyt Niemiec (Zugspitze 2.962 m n.p.m.), dostępny również od austriackiej strony. Sam wjazd jest już dla wielu sporą atrakcją, kolejka linowa pokonuje bowiem różnicę wysokości ponad 1.700 metrów.

Tiroler Zugspitz Arena - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Tiroler Zugspitz Arena: ***

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: ***
 • Nartostrady: ***
 • Kolejki / wyciągi: ****
 • Gwarancja śniegu: ****
 • Przygotowanie tras: ****
 • Narciarze początkujący: ****
 • Narciarze zaawansowani: ***
 • Snowpark / funpark: ***
 • Narciarstwo biegowe: ****
 • Urlop rodzinny: *****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 2.100 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 1.000 m n.p.m.

Nartostrady w Tiroler Zugspitz Arena

 • Lekkie: 76 km
 • Umiarkowane: 37 km
 • Trudne: 7 km

Na 86% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Tiroler Zugspitz Arena

 • Gondole: 0
 • Kolejki linowe: 4
 • Wyciągi krzesełkowe: 14
 • Wyciągi: 15

Całkowita liczba wyciągów w Tiroler Zugspitz Arena to 36 o łącznej długości 32.5 km i przepustowości 57.408 osób na godzinę.

Lokalizacja Tiroler Zugspitz Arena

Współrzędne GPS: 47.4014, 10.8816 (47°24'5'', 10°52'54'')