-

Narty i zakwaterowanie Turracher Höhe / Murau / Lachtal

Zakwaterowanie w Turracher Höhe / Murau / Lachtal - gdzie wybrać nocleg?

Hohentauern

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Hohentauern (Turracher Höhe / Murau / Lachtal, Austria)

Krakauebene

Ilustrační foto

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Krakauebene w Turracher Höhe / Murau / Lachtal w Austrii i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Kreischberg

Ilustrační foto

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Austria i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku Kreischberg (Turracher Höhe / Murau / Lachtal)

St. Johann am Tauern

Ilustrační foto

Świetne tereny narciarskie w zasięgu ręki czekają w ośrodku narciarskim St. Johann am Tauern w Turracher Höhe / Murau / Lachtal w Austrii

St. Lambrecht

Ilustrační foto

Zakwateruj się w miejscowości St. Lambrecht lub w Turracher Höhe / Murau / Lachtal w Austrii niedaleko perfekcyjnie przygotowanych nartostrad i wysokiej jakości tras biegowych

St. Lorenzen ob Murau

Ilustrační foto

Znajdź przyjemny i komfortowy nocleg w miejscowości St. Lorenzen ob Murau lub w Turracher Höhe / Murau / Lachtal w Austrii i pokonuj kilometry na zadbanych nartostradach w okolicy

Turracher Höhe

Ilustrační foto

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Turracher Höhe (Turracher Höhe / Murau / Lachtal, Austria)

Narciarstwo Turracher Höhe / Murau / Lachtal - dokąd na narty?

Frauenalpe

Náhled skimapy areálu Frauenalpe

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Frauenalpe (Turracher Höhe / Murau / Lachtal, Austria)

Grebenzen

Náhled skimapy areálu Grebenzen

Alpejski ośrodek narciarski Grebenzen obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

Kreischberg

Náhled skimapy areálu Kreischberg

W obszarze narciarskim Kreischberg w Turracher Höhe / Murau / Lachtal, Austria czekają starannie przygotowane trasy i nowoczesne wyciągi dla najlepszych doświadczeń na nartach i snowboardzie

Turracher Höhe

Náhled skimapy areálu Turracher Höhe

Wyrusz na narty do ośrodka narciarskiego Turracher Höhe (Turracher Höhe / Murau / Lachtal, Austria) i ciesz się mnóstwem przygotowanych nartostrad o wszystkich stopniach trudności, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy

Turracher Höhe / Murau / Lachtal - informacje dodatkowe o narciarstwie

Perfekcyjne stoki narciarskie na doskonałej wysokości, nowoczesne i komfortowe kolejki linowe i wyciągi narciarskie, najlepsze warunki śniegowe i ostatecznie, możliwość sztucznego naśnieżania w całym regionie narciarskim. Wszystko to tworzy zimowy komfort w ośrodku narciarskim Turracher Höhe. Marzenia o perfekcyjnym narciarstwie tutaj stają się rzeczywistością. W tym małym, położonym wysoko w górach, pięknym regionie narciarskim między Karyntią i Styrią, znaleźć można mnóstwo miejsca na szerokich, zawsze doskonale przygotowanych stokach i nieprawdopodobnie szeroki wybór zakwaterowania.

Lyžařská oblast Turracher Höhe / Murau / Lachtal - fotografie

Dzięki wyciągom i stokom sięgającym do 2.205 m n.p.m. odwiedzający ten region mogą poczuć się jak podczas prawdziwych zimowych wypraw na szczyty górskie. Oprócz idealnych warunków do jazdy na nartach dostępne są tu również inne atrakcje, jak np. przytulne i ciepłe pokoje odpoczynkowe przy dolnej stacji kolejki linowej Kornockbahn albo leżaki w najbardziej atrakcyjnych miejscach oraz specjalny serwis Turracher Pistenbutler - to miły i przyjazny kelner poruszający się na skuterze i oferujący drinki bezpośrednio na stoku. Podsumowując, w Turracher Höhe na każdym kroku bardzo dba się o gości.

Ten przyjemny rodziny austriacki obszar narciarski oferuje 15 wyciągów narciarskich i kolejek linowych (trzy sześcioosobowe kanapy, dwa wyciągi krzesełkowe, 8 wyciągów i dwa orczyki) oraz prawie 40 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności. Ośrodek jest bardzo uniwersalnym i nadaje się zarówno dla początkujących jak i najlepszych narciarzy, miłośników carvingu i snowboardzistów, którzy mają tu dużo miejsca na szerokich stokach. Na tym jego różnorodność się jednak nie kończy. Poza szerokim zakresem zakwaterowania, goście mogą spędzić czas zimowego wypoczynku na trasach przygotowanych dla nart biegowych, na łyżwach, uprawiając turystykę zimową, wędrując na rakietach śnieżnych a nawet grając w curling.

Lyžařská oblast Turracher Höhe / Murau / Lachtal - fotografie

Tor bobslejowy Nocky Flitzer w środku sosnowego lasu, o łącznej długości 1,6 kilometrów z powodu licznych zakrętów i skoków przypomina bardziej kolejkę górską. Prowadzi on przez sielską okolicę i oferuje przepiękne widoki na szczyty Turracher Höhe i Karawanken. Jeśli zatrzymacie się Państwo gdzieś w pobliżu, na pewno warto spróbować jazdy na torze bobslejowym.

Nocky Flitzer rozpoczyna się przy górnej stacji na wysokości 2.000 metrów i stąd zjeżdża się na dwumiejscowych, wygodnych i bezpiecznych bobslejach do stacji bazowej, na wysokości 1.763 m n.p.m.. Bobsleje są połączone bezpośrednio z torami, a ten, kto w nich siedzi, jest mocno przymocowany pasem bezpieczeństwa. Automatyczny hamulec zapobiega nadmiernej prędkości. Dzięki tej technologii tor czynny jest również w sezonie letnim.

Porady dla Turracher Höhe / Murau / Lachtal

Niewielki obszar narciarski Turracher Höhe ma szansę zaspokoić przede wszystkim wymagania rodzin z dziećmi, narciarzy początkujących ale również i koneserów, którzy na nartach nie widzą sensu w pogoni za kilometrami i zamiast tego wolą cieszyć się z komfortowej jazdy. Z tłokiem przy gondoli lub zatłoczonymi stokami tu na pewno się Państwo nie spotkacie. Dodatkowym atutem są noclegi w atrakcyjnych cenach.

Podobnie jest w Murau / Lachtal, który znajduje się stosunkowo blisko granicy. Stoki narciarskie tutaj można uznać za stosunkowo łatwe do umiarkowanych. Dla bardziej doświadczonych narciarzy przygotowane są również trudne fragmenty tras. Dostępne są tu także tereny odpowiednie do jazdy na nartach w głębokim śniegu.

Turracher Höhe / Murau / Lachtal - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Turracher Höhe / Murau / Lachtal: ***

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: ***
 • Nartostrady: ****
 • Kolejki / wyciągi: ***
 • Gwarancja śniegu: ****
 • Przygotowanie tras: *****
 • Narciarze początkujący: ****
 • Narciarze zaawansowani: ***
 • Snowpark / funpark: ***
 • Narciarstwo biegowe: ***
 • Urlop rodzinny: ****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 2.205 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 868 m n.p.m.

Nartostrady w Turracher Höhe / Murau / Lachtal

 • Lekkie: 36 km
 • Umiarkowane: 55 km
 • Trudne: 13 km

Na 95% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Turracher Höhe / Murau / Lachtal

 • Gondole: 0
 • Kolejki linowe: 3
 • Wyciągi krzesełkowe: 10
 • Wyciągi: 21

Całkowita liczba wyciągów w Turracher Höhe / Murau / Lachtal to 39 o łącznej długości 36.1 km i przepustowości 48.800 osób na godzinę.

Lokalizacja Turracher Höhe / Murau / Lachtal

Współrzędne GPS: 46.914, 13.878 (46°54'50'', 13°52'41'')