-

Narty i zakwaterowanie Uttendorf / Weisssee

Zakwaterowanie w Uttendorf / Weisssee - gdzie wybrać nocleg?

Uttendorf

Ilustrační foto

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Uttendorf (Uttendorf / Weisssee, Austria)

Narciarstwo Uttendorf / Weisssee - dokąd na narty?

Weisssee

Náhled skimapy areálu Weisssee

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Weisssee (Uttendorf / Weisssee, Austria)

Uttendorf / Weisssee - informacje dodatkowe o narciarstwie

Teren narciarski Uttendorf - Weißsee jest przejrzystym, przytulnym i popularnym ośrodkiem narciarskim. Kto chciałby spędzić zimowy urlop w idyllicznej miejscowości Uttendorf, może wybrać nocleg w tradycyjnym gościńcu, rustykalnym pensjonacie, apartamencie lub w hotelu czterogwiazdkowym. Do wysokogórskiego terenu lodowcowego Weisssee Gletscherwelt kursują regularnie trasą z pięknymi widokami Panoramastrasse Stubachtal bezpłatne skibusy. Jest to typowa 17 kilometrowa górska droga z wieloma serpentynami. Po przybyciu na koniec doliny, zatrzymamy się przy tamie. Tutaj otwartych jest kilka gościńców i stacja wyciągu narciarskiego Enzingerboden.

Lyžařská oblast Uttendorf / Weisssee - fotografie

Na pierwszy rzut oka wrażenie robi imponująca sceneria gór i urwisk. Stąd kolejką jest już niedaleko do zimowego raju narciarskiego. Dla tych, którzy lubią mieszkać na dużych wysokościach, idealnym może być zakwaterowanie w hotelu Rudolfshütte położonym bezpośrednio przy stacji kolejki. Jest to komfortowy hotel na wysokości 2.315 metrów z 280 łóżkami, sauną, krytym basenem, ścianą wspinaczkową, opieką dla dzieci, programem animacyjnym i z pokojem zabaw dla dzieci.

Teren narciarski Weißsee Gletscherwelt jest małym, ale wyjątkowo czarującym ośrodkiem narciarskim w Austrii. Dzięki wysokości sięgającej 2.600 m n.p.m. oferuje doskonałe warunki śniegowe. Przy żadnym z wyciągów nie ma kolejek. Stoki pokrywa tylko delikatny naturalny śnieg. Dodatkowo istnieje możliwość dośnieżania w pobliżu wyciągu narciarskiego Hüttenlift i na zjeździe do stacji pośredniej Grünsee. Zmniejszyło to znacznie zależność ośrodka narciarskiego od kaprysów pogody.

Lyžařská oblast Uttendorf / Weisssee - fotografie

Większość nartostrad w Uttendorf - Weißsee należy do umiarkowanie trudnych. Ciekawą odmianą jest 8 kilometrowy zjazd z Medelz do doliny. Początkujący i dzieci mogą swoje pierwsze zakręty próbować przy stacji środkowej Grünsee. Otwarty jest tu długi na 200 m wyciąg orczykowy i bardzo lekki stok. Dla bardzo małych dzieci najlepszym miejscem z bardzo łagodnym stokiem i długim na 150 metrów ruchomym dywanem jest teren przy dolnej stacji wyciągu narciarskiego Enzingerboden. Miłośnicy jazdy na nartach w głębokim śniegu korzystać mogą z odpowiednich terenów wzdłuż przygotowanych stoków.

Skialpiniści znajdą na pobliskich trzytysięcznikach odpowiednie cele, których osiągnięcie nagrodzą satysfakcją. Do najbardziej popularnych należy 3-4 godzinna wycieczka na wysokość 3.008 metrów na Sonnenblick lub wyjście na Granatspitze (3.086 m). Punktem startowym jest zawsze Rudolfshütte. Nawiasem mówiąc, polityka cenowa obszaru jest bardzo korzystna szczególnie dla rodzin z dziećmi. Dwoje dzieci w wieku poniżej 12 lat otrzymują w towarzystwie dwóch osób dorosłych darmowe skipasy (lub 1 dziecko w towarzystwie 1 osoby dorosłej). W Rudolfshütte dwoje dzieci do 12 lat w pokoju z rodzicami otrzyma bezpłatne zakwaterowanie.

Lyžařská oblast Uttendorf / Weisssee - fotografie

Miejscowość Uttendorf ma w swojej ofercie wiele atrakcji po nartach: zimowe spacery , również spacery z płonącymi pochodniami, łyżwy, curling, saneczkarstwo, kuligi konne. Goście lubiący taniec mogą odwiedzić dyskotekę bpunkt przy kawiarni Gröfler a zaraz po nartach wybrać się na pyszne domowe naleśniki w pensjonacie Enzingerboden.

Kolejnym plusem miejscowości Uttendorf jest centralna lokalizacja. W krótkim czasie można z łatwością dotrzeć do sześciu okolicznych ośrodków narciarskich, takich jak Kitzbühel, Kaprun lub Zell am See. Uttendorf jest idealnym punktem wyjścia dla tych, którzy lubią zmieniać obszary narciarskie lub po prostu chcą odwiedzić wiele podczas ferii.

Porady dla Uttendorf / Weisssee

Obszar jest niewielki, ale posiada w swojej ofercie również możliwość jazdy na lodowcu. Promuje przyjazną politykę cenową dla rodzin z dziećmi. Dzieci poniżej 12 lat w towarzystwie rodziców otrzymują bezpłatne karnety narciarskie a w niektórych pensjonatach nie płacą za zakwaterowanie.

Uttendorf / Weisssee - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Uttendorf / Weisssee: ***

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: **
 • Nartostrady: **
 • Kolejki / wyciągi: ***
 • Gwarancja śniegu: ?
 • Przygotowanie tras: ?
 • Narciarze początkujący: ?
 • Narciarze zaawansowani: ?
 • Snowpark / funpark: ?
 • Narciarstwo biegowe: ?
 • Urlop rodzinny: ?

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 2.600 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 1.482 m n.p.m.

Nartostrady w Uttendorf / Weisssee

 • Lekkie: 6 km
 • Umiarkowane: 15 km
 • Trudne: 2 km

Na 20% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Uttendorf / Weisssee

 • Gondole: 0
 • Kolejki linowe: 2
 • Wyciągi krzesełkowe: 2
 • Wyciągi: 4

Całkowita liczba wyciągów w Uttendorf / Weisssee to 8 o łącznej długości 7.7 km i przepustowości 8.648 osób na godzinę.

Lokalizacja Uttendorf / Weisssee

Współrzędne GPS: 47.1318, 12.6178 (47°7'54'', 12°37'4'')