-

Narty i zakwaterowanie Wilder Kaiser - Brixental / Hohe Salve

Zakwaterowanie w Wilder Kaiser - Brixental / Hohe Salve - gdzie wybrać nocleg?

Bad Häring

Ilustrační foto

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Bad Häring (Wilder Kaiser - Brixental / Hohe Salve, Austria)

Brixen im Thale

Ilustrační foto

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Brixen im Thale w Wilder Kaiser - Brixental / Hohe Salve w Austrii i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Ellmau

Ilustrační foto

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Austria i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku Ellmau (Wilder Kaiser - Brixental / Hohe Salve)

Going

Ilustrační foto

Świetne tereny narciarskie w zasięgu ręki czekają w ośrodku narciarskim Going w Wilder Kaiser - Brixental / Hohe Salve w Austrii

Hopfgarten

Ilustrační foto

Zakwateruj się w miejscowości Hopfgarten lub w Wilder Kaiser - Brixental / Hohe Salve w Austrii niedaleko perfekcyjnie przygotowanych nartostrad i wysokiej jakości tras biegowych

Itter

Ilustrační foto

Znajdź przyjemny i komfortowy nocleg w miejscowości Itter lub w Wilder Kaiser - Brixental / Hohe Salve w Austrii i pokonuj kilometry na zadbanych nartostradach w okolicy

Kirchbichl

Ilustrační foto

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Kirchbichl (Wilder Kaiser - Brixental / Hohe Salve, Austria)

Scheffau

Ilustrační foto

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Scheffau w Wilder Kaiser - Brixental / Hohe Salve w Austrii i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Schwoich

Ilustrační foto

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Austria i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku Schwoich (Wilder Kaiser - Brixental / Hohe Salve)

Söll am Wilden Kaiser

Ilustrační foto

Świetne tereny narciarskie w zasięgu ręki czekają w ośrodku narciarskim Söll am Wilden Kaiser w Wilder Kaiser - Brixental / Hohe Salve w Austrii

Westendorf

Ilustrační foto

Zakwateruj się w miejscowości Westendorf lub w Wilder Kaiser - Brixental / Hohe Salve w Austrii niedaleko perfekcyjnie przygotowanych nartostrad i wysokiej jakości tras biegowych

Narciarstwo Wilder Kaiser - Brixental / Hohe Salve - dokąd na narty?

Kelchsau

Náhled skimapy areálu Kelchsau

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Kelchsau (Wilder Kaiser - Brixental / Hohe Salve, Austria)

SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

Náhled skimapy areálu SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

Alpejski ośrodek narciarski SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

Wilder Kaiser - Brixental / Hohe Salve - informacje dodatkowe o narciarstwie

Tło jakie tworzy masyw Wilder Kaiser zapiera dech w piersiach. Jego imponujące szczyty ciekawie kontrastują z górami otaczającymi główny szczyt Hohe Salve. Należą do nich Zinsberg, Eiberg, Brandstadl, Hartkaiser oraz Astberg. Ze względu na prawie stuprocentowe połączenie nartostrad i wyciągów narciarskich obszar ten zapewnia idealne warunki do fantastycznej jazdy na nartach w Austrii. Tylko ośrodki narciarskie Westendorf i Kelchsau leżą nieco dalej, można tam za to wybrać bardziej korzystne cenowo zakwaterowanie.

Lyžařská oblast Wilder Kaiser - Brixental / Hohe Salve - fotografie

Gminy Going, Ellmau, Scheffau, Söll, Itter, Hopfgarten i Brixen im Thale tworzą bramę wstępu do centralnej części obszaru Skiwelt, rozlożonego wokół Hohe Salve. Do dużego cyrku narciarskiego należy również bogata, wysokiej jakości infrastruktura, w tym również szeroki wybór zakwaterowania. Wszystkie oferty zakwaterowania w lokalnych miejscowościach oferują ciepłą rodzinną gościnność. Wybór stoków narciarskich jest ogromny, choć bardziej przypadną one do gustu przeciętnym narciarzom oraz rodzinom z dziećmi.

Cały grzbiet górski między Astberg i Hohe Salve jest wzajemnie połączony siecią nowoczesnych wyciągów narciarskich i rozmaitymi nartostradami. Witajcie zatem w świecie narciarskim Skiwelt, gdzie każdego dnia można odkrywać nowe, nieznane stoki. Prawie 200 kilometrów tras narciarskich w centralnej części Skiwelt jest codziennie przygotowywane ratrakami. Komu nie wystarczy 200 km nartostrad, znajdzie kolejne 50 kilometrów tras zlokalizowanych w sąsiednich terenach narciarskich Westendorf i Kelchsau. Na zachodnim krańcu obszaru narciarskiego Skiwelt nie można nie zauważyć nad rozległymi i łagodnie pofalowanymi wzgórzami białego szczytu Hohe Salve (1.828 m n.p.m.).

Lyžařská oblast Wilder Kaiser - Brixental / Hohe Salve - fotografie

Hohe Salve jest szczytem z jednym z najpiękniejszych widoków na okolicę. To doskonały stok narciarski posiadający treningowe łatwe łąki w Hochsöll, stoki dla koneserów przy Keatbahn, słońcem przepełnione łąki narciarskie poniżej Rigi, strome zjazdy ze szczytów od strony południowej i północnej, ale także z trasami pełnymi muld dla ekspertów. Połączenie ze wschodnią częścią Skiwelt (Brandstadl, Hartkaiser, Astberg) zrealizowane jest przez Hochbrixen. Miłośnicy narciarstwa z pewnością znajdą trochę czasu, aby również pojeździć na północnych stokach przy Auhochalm lub Eiberg. Wszystkim tym, którzy nie mogą doczekać się świetnej jazdy na nartach, z pewnością polecamy, aby wypróbowali długi szlak narciarski Skiroute Moderer wokół Brandstadl, lub odwiedzili w Ellmau Intersport Kaiser Park.

Chociaż stoki w górnych partiach są piękne i zróżnicowane, nikt nie powinien ominąć zjazdów do doliny, aż do miejsc zakwaterowania. Oprócz wspaniałych tras zjazdowych bezpośrednio do miejscowości Brixen, Scheffau i Ellmau, spodoba się zapewne wszystkim bardzo zróżnicowany zjazd do miejscowości Itter. Kto wystartuje na górze Hohe Salve, pokona różnicę 1.100 metrów wysokości. Dzięki możliwości sztucznego naśnieżania, zjazd do doliny możliwy jest nawet jeżeli tuż obok nartostrady zaczynają kwitnąć pierwsze wiosenne kwiaty.

Lyžařská oblast Wilder Kaiser - Brixental / Hohe Salve - fotografie

Bezpłatnym autobusem dla narciarzy łatwo jest dojechać z miejscowości Brixen im Thale do obszaru narciarskiego Westendorf. Na wyższych partiach góry często spotyka się grupa paralotniarzy, którzy z ptasiej perspektywy oglądają scenę poniżej. Z pewnością widzą też bardziej sportowych narciarzy, którzy w wysokich muldach pokonują słynny lokalny stromy stok.

Zjazd ten jest w Skiwelt ogromnym wyzwaniem dla każdego narciarza, podobnie jak dla snowboardzistów Boarders Playground w pobliżu wyciągów narciarskich Gampenkogelbahn. Mniej strome są ładne wzgórza między miejscowościami Gampen i Fleiding. Miejscowość Kelchsau znajduje się w spokojnej bocznej dolinie z dala od tłumów i oferuje przede wszystkim ciche i spokojne zakwaterowanie. W Kelchsau, dla czterech wyciągów narciarskich i 16 km tras od łatwych do umiarkowanych dostępny jest oddzielny karnet narciarski, znacznie tańszy w porównaniu ze skipasem na Skiwelt.

Rozbudowana sieć oznakowanych tras biegowych rozciąga się w północnym i południowym kierunku, w poprzek szerokiej nasłonecznionej doliny. Z wyjątkiem niewielkiej części w pobliżu miejscowości Itter, szlaki są ze sobą połączone. Wyjątkowo ładne trasy do uprawiania narciarstwa biegowego prowadzą od miejscowości Brixen do Westendorf, oraz w pobliżu miejscowości Ellmau i Kelchsau. Poprzez połączenie z kolejnymi trasami biegowymi w St. Johann i Kitzbühel powstała niemal nieograniczona sieć oznaczonych tras biegowych.

Porady dla Wilder Kaiser - Brixental / Hohe Salve

Piękny teren narciarski, który jednak potrafi zmylić odwiedzających częstymi zmianami nazwy. Oryginalna nazwa Wilder Kaiser - Brixental została zamieniona na Hohe Salve a teraz poszerzony obszar narciarski nazywany jest Kitzbüheler Alpen. W każdym razie, zakwaterowanie w Kirchberg jest godne polecenia, ponieważ każdego dnia można wybrać, czy iść na wyciąg do Kitzbühel, albo na drugą stronę, do dużych terenów Wilder Kaiser.

Wilder Kaiser - Brixental / Hohe Salve - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Wilder Kaiser - Brixental / Hohe Salve: ***

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: ****
 • Nartostrady: *****
 • Kolejki / wyciągi: ****
 • Gwarancja śniegu: ****
 • Przygotowanie tras: *****
 • Narciarze początkujący: ****
 • Narciarze zaawansowani: ****
 • Snowpark / funpark: ****
 • Narciarstwo biegowe: ****
 • Urlop rodzinny: ****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 1.957 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 620 m n.p.m.

Nartostrady w Wilder Kaiser - Brixental / Hohe Salve

 • Lekkie: 128 km
 • Umiarkowane: 133 km
 • Trudne: 33 km

Na 60% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Wilder Kaiser - Brixental / Hohe Salve

 • Gondole: 0
 • Kolejki linowe: 16
 • Wyciągi krzesełkowe: 36
 • Wyciągi: 20

Całkowita liczba wyciągów w Wilder Kaiser - Brixental / Hohe Salve to 94 o łącznej długości 84.2 km i przepustowości 150.950 osób na godzinę.

Lokalizacja Wilder Kaiser - Brixental / Hohe Salve

Współrzędne GPS: 47.4658, 12.206 (47°27'57'', 12°12'22'')