-

Narty i zakwaterowanie Avoriaz - Les Portes du Soleil

Zakwaterowanie w Avoriaz - Les Portes du Soleil - gdzie wybrać nocleg?

Abondance

Ilustrační foto

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Abondance (Avoriaz - Les Portes du Soleil, Francja)

La Chapelle d'Abondance

Ilustrační foto

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego La Chapelle d'Abondance w Avoriaz - Les Portes du Soleil we Francji i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Narciarstwo Avoriaz - Les Portes du Soleil - dokąd na narty?

Abondance

Náhled skimapy areálu Abondance

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Abondance (Avoriaz - Les Portes du Soleil, Francja)

Avoriaz / Morzine

Náhled skimapy areálu Avoriaz / Morzine

Alpejski ośrodek narciarski Avoriaz / Morzine obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

La Chapelle d'Abondance

Náhled skimapy areálu La Chapelle d'Abondance

W obszarze narciarskim La Chapelle d'Abondance w Avoriaz - Les Portes du Soleil, Francja czekają starannie przygotowane trasy i nowoczesne wyciągi dla najlepszych doświadczeń na nartach i snowboardzie

Avoriaz - Les Portes du Soleil - informacje dodatkowe o narciarstwie

Na południe od Jeziora Genewskiego znajduje się po obu stronach granicy francusko-szwajcarskiej jeden z największych połączonych ośrodków narciarskich w Europie, który nosi nazwę Les Portes du Soleil. Narciarstwem można cieszyć się pośród szczytów Mont Chery, Mont de Grange i Dents du Midi w szwajcarskim regionie Wallis i francuskim Savoi. Ten narciarski raj zadowoli nawet najbardziej wymagających narciarzy. Wszyscy ci, którzy wolą spędzać czas w bardziej tradycyjnej atmosferze i szukają przytulnych domków, wybiorą szwajcarską stronę Portes, pozostałym przypadnie do gustu bardziej strona francuska.

Lyžařská oblast Avoriaz - Les Portes du Soleil - fotografie

W Portes du Soleil w jeden obszar połączone jest w sumie 13 poszczególnych ośrodków. W Szwajcarii są to: Champéry, Morgins, Val d'Illiez, Les Crosets, Champoussin i Torgon, we Francji natomiast: Abondance, Avoriaz, Morzine, Les Gets, Châtel, St.Jean d'Aulps i La Chapelle d'Abondance. Wszystkie te obszary są ze sobą narciarsko połączone co oznacza nieograniczone możliwości jazdy na nartach na jeden karnet na wysokości od 950 do 2.466 m n.p.m..

Cały ośrodek narciarski posiada w sumie 279 doskonale przygotowanych nartostrad o łącznej długości 650 km, z czego 170 km to trasy lekkie, 380 km trasy średnich i 100 km trudne. Najdłuższą nartostradą jest Chamossière mierząca 11 km. Ogólnie rzecz biorąc, łatwiejsze stoki znajdują się na szwajcarskiej stronie kompleksu. Transport narciarzy zapewniają 204 urządzenia (107 wyciągów narciarskich, 83 wyciągów krzesełkowych i 14 kolejek linowych) o pojemności ponad 220 tysięcy pasażerów na godzinę, co gwarantuje minimalne czasy oczekiwania. Kto chciałby zrobić w Les Portes du Soleil rundke, powinien rozpocząć w godzinach porannych, aby zdążyć wrócić przed zamknięciem wyciągów.

Lyžařská oblast Avoriaz - Les Portes du Soleil - fotografie

Sezon narciarski trwa tu od połowy grudnia do końca kwietnia. Region jest przyjazny nie tylko narciarzom, ale również snowboardzistom. W rzeczywistości dostępnych jest tu siedem snowparków, trzy halfpipe i cztery urządzenia do boardercross. Superpark przy Les Crosets zasłużył na swoją nazwę, lecz popularnym miejscem spotkań snowboardzistów jest również Avoriaz. W szwajcarskim Morgins jest także Snowskatepark.

Cztery tory saneczkowe na stronie szwajcarskiej dbają o rozrywkę dla całej rodziny. Najdłuższy mierzy 4 kilometry i można go znaleźć w Champoussin. Zimą turyści mogą podziwiać piękny krajobraz na wielu szlakach turystycznych. Około Champéry roztacza się 30 kilometrowa sieć szlaków a 13 km tras znajduje się wokół Morgins. Wyjatkowym przeżyciem jest wycieczka na rakietach śnieżnych w towarzystwie doświadczonego przewodnika.

Lyžařská oblast Avoriaz - Les Portes du Soleil - fotografie

Fani narciarstwa biegowego na pewno będą zachwyceni 20 km najlepszych tras, z czego 2 km prowadzących od Morgins nadaje się do jazdy stylem łyżwowym. Istnieje tu także szkoła narciarstwa biegowego oraz punkt serwisowy. Jazdę kontynuować można do Champéry, gdzie jest kolejnych 10 km tras biegowych. Oba obszary oferują trasy od łatwych do umiarkowanie trudnych.

Jeśli w wakacje zimowe podróżujesz z dziećmi, najlepszym kierunkiem z pewnością będą ośrodki Morgins i Champéry. Oprócz specjalistycznego sprzętu narciarskiego dla dzieci ("magiczny dywan", stok szkoleniowy, szkółka narciarska dla dzieci) znajduje się tu również restauracja dla dzieci oraz przedszkole narciarskie zapewniające profesjonalną opiekę.

Avoriaz - Les Portes du Soleil - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Avoriaz - Les Portes du Soleil: ***

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: ***
 • Nartostrady: ***
 • Kolejki / wyciągi: ***
 • Gwarancja śniegu: ****
 • Przygotowanie tras: *****
 • Narciarze początkujący: ****
 • Narciarze zaawansowani: *****
 • Snowpark / funpark: *****
 • Narciarstwo biegowe: ****
 • Urlop rodzinny: ****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 2.254 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 936 m n.p.m.

Nartostrady w Avoriaz - Les Portes du Soleil

 • Lekkie: 325 km
 • Umiarkowane: 219 km
 • Trudne: 61 km

Na 79% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Avoriaz - Les Portes du Soleil

 • Gondole: 2
 • Kolejki linowe: 10
 • Wyciągi krzesełkowe: 78
 • Wyciągi: 81

Całkowita liczba wyciągów w Avoriaz - Les Portes du Soleil to 187 o łącznej długości 161.1 km i przepustowości 268.971 osób na godzinę.

Lokalizacja Avoriaz - Les Portes du Soleil

Współrzędne GPS: 46.1893, 6.77633 (46°11'21'', 6°46'35'')