-

Narty i zakwaterowanie 4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz

Zakwaterowanie w 4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz - gdzie wybrać nocleg?

Champex

Ilustrační foto

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Champex (4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz, Szwajcaria)

La Tzoumaz

Ilustrační foto

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego La Tzoumaz w 4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz w Szwajcarii i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Nendaz

Ilustrační foto

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Szwajcaria i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku Nendaz (4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz)

Ovronnaz

Ilustrační foto

Świetne tereny narciarskie w zasięgu ręki czekają w ośrodku narciarskim Ovronnaz w 4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz w Szwajcarii

Siviez

Ilustrační foto

Zakwateruj się w miejscowości Siviez lub w 4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz w Szwajcarii niedaleko perfekcyjnie przygotowanych nartostrad i wysokiej jakości tras biegowych

Verbier

Ilustrační foto

Znajdź przyjemny i komfortowy nocleg w miejscowości Verbier lub w 4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz w Szwajcarii i pokonuj kilometry na zadbanych nartostradach w okolicy

Veysonnaz

Ilustrační foto

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Veysonnaz (4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz, Szwajcaria)

Narciarstwo 4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz - dokąd na narty?

Nendaz / Verbier / Veysonnaz

Náhled skimapy areálu Nendaz / Verbier / Veysonnaz

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Nendaz / Verbier / Veysonnaz (4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz, Szwajcaria)

4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz - informacje dodatkowe o narciarstwie

Jak w książce z cudownymi obrazkami wygląda siedem miasteczek górskich i cztery doliny, które tworzą jeden obszar o nazwie 4 Vallées. Domki w stylu alpejskim przytulone do słonecznych zboczy, na których leży rozległa sieć tras narciarskich na tle pięknej górskiej scenerii. Wokół wysokiego na 3.300 metrów szczytu Mont Fort stoją inne olbrzymy, takie jak Matterhorn, Mont Blanc i Aiguille du Midi Spalier. Lokalna oferta sportowa zadowoli wszystkich odwiedzających od miłośników freestyle po pieszych turystów.

W latach 80. cztery doliny na południowym brzegu Rodanu połączyły się w jeden z pierwszych dużych regionów narciarskich w Europie. Stowarzyszenie obejmuje siedem wiosek rozmieszczonych na wschodnich i zachodnich stronach Alp Walliskich w celu skutecznego wykorzystania dla turystyki sportowego i kulturalnego potencjału tej części Alp. Ogromny obszar narciarski z ponadprzeciętną liczbą godzin słonecznych przyciąga zwłaszcza sportowo nastawionych gości, ale nawet początkujący i rodziny z dziećmi znajdą tu coś dla siebie.

Najbardziej znanym jest położony w słonecznej dolinie Verbier, który nadal zachowuje urok górskiej wioski. Jest to idealne miejsce na spędzenie wakacji, ponieważ nie ma tu żadnego ruchu tranzytowego, a wyciągi szkoleniowe można znaleźć na łąkach bezpośrednio w miasteczku. Rodziny, freeriderzy i narciarze ekstremalni wpływają na życie miasteczka wyposażonego w bary i sklepy sportowe z dowolnym sprzętem dla sportowców ekstremalnych. W Thyon 2000, popularnej bazie dla telemarku, wystarczy założyć narty i od razu przejść na stoki. W Veysonnaz, w miejscu w którym odbywają się wyścigi Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim, ujrzymy na przemian historyczne walliskie gospodarstwa rolne oraz z pozoru mniej atrakcyjne domy mieszkalne. Mimo, że jest tu tylko jedna trasa wyścigu Pucharu Świata Piste de l'Ours (tj. Nartostrada Niedźwiedzia) to możliwości sportowych jest znacznie więcej.

Do Nendaz należą bardzo trudne północne stoki na Plan du Fou, na które dostaniemy się wyciągiem krzesełkowym z Siviez. Najdłuższym i najbardziej atrakcyjnym zjazdem w całym regionie jest zjazd, który prowadzi ze szczytu Col des Gentianes do około 900 metrów niżej położonego Tortin oraz Siviez, które jest swego rodzaju obrotnicą dla czterech dolin i z którego prowadzą wyciągi na wszystkich strony świata. Doświadczeni narciarze wiedzą, jak trudną jest nartostrada ze szczytu Chassoure do Siviez z różnicą wysokości około 1.000 metrów i stok poniżej kolejki Mont Fort Bahn - Jumbo de Neige o ekstremalnym nachyleniu. Kto zjedzie po niej w dół, nabierze jeszcze więcej szacunku dla freeriderów, którzy od 1996 roku podczas zawodów Verbier Xtreme puszczają się po wąskich zboczach z góry Bec de Rosses. Jest tu aż 55- stopniowe nachylenie, którym 25 najlepszych snowboardzistów i narciarzy na świecie zjeżdża na granicy swoich możliwości. Ogólnie rzecz biorąc te cztery doliny są z racji szerokich i rozległych zaśnieżonych stoków prawdziwym rajem dla freeriderów. Jednakże ze względu na wysokogórskie niebezpieczeństwa zaleca się korzystać z pomocy lokalnych przewodników.

Fani pieszej turystyki znajdą doskonałe warunki na trasach z Val Hérémence na Greppon Blanc lub z La Tzoumaz na Col des Mines. Obszar ten jest tak duży i zróżnicowany, że proponuje świetne warunki także dla mniej doświadczonych narciarzy, na przykład pod szczytem Savoleyres, którego zbocza rozciągają się na skraju ośrodków Verbier lub La Tzoumaz. Przyjemne przeżycia narciarskie obiecują również nartostrady w sąsiednim Croix de Coeur, wokół Thyon 2000, jak również teren narciarski Tracouet nad ośrodkiem Nendaz. Najmniejsi narciarze mogą tutaj szaleć w specjalnie wyznaczonym terenie Mini Kids Club. Kto w ciągu jednego dnia planuje zaliczyć cały krąg z Verbier aż na wschodni koniec przez Thyon 2000, musi wstawać wcześnie rano i wystarczająco wcześnie pomyśleć o powrocie, aby zdążyć na ostatni wyciąg i nie szuka schronienia gdzie indziej.

Ogromną przestrzenią dysponuje snowpark Sunrise na La Chaux w Verbier. Trzy obszary freestyle, gdzie znajdziemy tably, hipy, raily, slajdy i mailboxy, jak również boardercross zadowolą nie tylko snowboardzistów. Generalnie Verbier jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc dla snowboardzistów w Alpach Walliskich. Miłośnicy narciarstwa biegowego nie znajdą tutaj wielu tras, chociaż kilka zawsze doskonale przygotowanych tras jest pomiędzy Les Runettes, La Chaux i Bruson.

4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru 4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz: ****

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: *****
 • Nartostrady: *****
 • Kolejki / wyciągi: ****
 • Gwarancja śniegu: *****
 • Przygotowanie tras: *****
 • Narciarze początkujący: ***
 • Narciarze zaawansowani: *****
 • Snowpark / funpark: *****
 • Narciarstwo biegowe: ***
 • Urlop rodzinny: ****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 3.330 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 821 m n.p.m.

Nartostrady w 4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz

 • Lekkie: 107 km
 • Umiarkowane: 202 km
 • Trudne: 103 km

Na 26% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w 4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz

 • Gondole: 5
 • Kolejki linowe: 12
 • Wyciągi krzesełkowe: 17
 • Wyciągi: 30

Całkowita liczba wyciągów w 4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz to 67 o łącznej długości 80 km i przepustowości 85.222 osób na godzinę.

Lokalizacja 4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz

Współrzędne GPS: 46.1834, 7.30007 (46°11'0'', 7°18'0'')