-

Narty i zakwaterowanie Adelboden - Lenk

Zakwaterowanie w Adelboden - Lenk - gdzie wybrać nocleg?

Adelboden

Ilustrační foto

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Adelboden (Adelboden - Lenk, Szwajcaria)

Aeschi bei Spiez

Ilustrační foto

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Aeschi bei Spiez w Adelboden - Lenk w Szwajcarii i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Frutigen

Ilustrační foto

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Szwajcaria i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku Frutigen (Adelboden - Lenk)

Kandersteg

Ilustrační foto

Świetne tereny narciarskie w zasięgu ręki czekają w ośrodku narciarskim Kandersteg w Adelboden - Lenk w Szwajcarii

Krattigen

Ilustrační foto

Zakwateruj się w miejscowości Krattigen lub w Adelboden - Lenk w Szwajcarii niedaleko perfekcyjnie przygotowanych nartostrad i wysokiej jakości tras biegowych

Lenk im Simmental

Ilustrační foto

Znajdź przyjemny i komfortowy nocleg w miejscowości Lenk im Simmental lub w Adelboden - Lenk w Szwajcarii i pokonuj kilometry na zadbanych nartostradach w okolicy

Narciarstwo Adelboden - Lenk - dokąd na narty?

Adelboden - Lenk

Náhled skimapy areálu Adelboden - Lenk

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Adelboden - Lenk (Adelboden - Lenk, Szwajcaria)

Engstligenalp

Náhled skimapy areálu Engstligenalp

Alpejski ośrodek narciarski Engstligenalp obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

Metschalp

Náhled skimapy areálu Metschalp

W obszarze narciarskim Metschalp w Adelboden - Lenk, Szwajcaria czekają starannie przygotowane trasy i nowoczesne wyciągi dla najlepszych doświadczeń na nartach i snowboardzie

Adelboden - Lenk - informacje dodatkowe o narciarstwie

Adelboden w dolinie Engstligental wraz z sąsiednią miejscowością Lenk w dolinie Simmental tworzą jeden z największych ośrodków sportów zimowych w regionie Berner Oberland. Ponad 50 wyciągów zapewnia dostęp do ponad 185 kilometrów nartostrad. Trzydzieści chat górskich, restauracji i barów w okolicy stoków spełniają życzenia wszystkich gości, którzy przyjechali na narty do Szwajcarii. Ponadto Adelboden oferuje wiele miejsc, idealnych do uprawiania turystyki zimowej na adelbodenskich słonecznych tarasach. Malownicza górska wioska Adelboden znajduje się w zachodniej części regionu Berner Oberland. Szczyt Wildstrubel (3.240 m n.p.m.) jest najwyższym punktem w okolicy, a najniższy punkt znajduje się na wysokości 1.040 m.

Lyžařská oblast Adelboden - Lenk - fotografie

Mieszkańcy Adelboden są dumni z przytulnego charakteru ich miasta. Do dziś nie ma tutaj dużych supermarketów lecz wiele małych sklepików sprzedających lokalne specjalności, które warto spróbować. Już w 1901 roku angielscy goście rozpoczęli tu pierwszy sezon zimowy, a zaledwie dwa lata później w Adelboden odbyły się pierwsze szwajcarskiej zawody narciarskie. W 1955 roku były dyrektor term Fred Rubi zorganizował międzynarodowy slalom pod nazwą Grand Prix Adelboden. Był to początek adelbodenskich wyścigów Pucharu Świata. Dziś Puchar Świata w slalomie gigancie i slalomie mężczyzn w obszarze Chuenisbärgli jest klasykiem w kalendarzu FIS.

Miejscowość Lenk, najbardziej wysunięte na południe miejsce północnej strony alpejskiej, charakteryzuje duża ilość słońca i mało wiatru. Oznacza to doskonałe warunki dla carvingu, freeridingu i snowboardingu. Warto dodać, że jest to również dobre miejsce dla sportowców niepełnosprawnych. Miejscowi lubią porównywać ośrodek narciarski Adelboden - Lenk do ręki: Stoki pomiędzy obszarami Bergläger i Metsch reprezentują dłoń. Pięć palców tworzą obszary Bonderlen (kciuk) Boden (palec wskazujący), Gilbach (palec środkowy) Stiegelschwand (palec serdeczny) i Tschenten (mały palec).

Lyžařská oblast Adelboden - Lenk - fotografie

Roztaczają się tu bajecznie malownicze doliny z małymi wyciągami, gdzie początkujący mogą próbować swoich pierwszych kroków na nartach. Centrum narciarskim jest mała wioska Geils na wysokości 1.700 m n.p.m.. Stąd nowoczesnym wyciągiem krzesełkowym i gondolą dostaniemy się na Luegli lub Hahnenmoos, gdzie tak jak w obszarze wokół Bühlberg i Metschberg znajdują się łatwe i umiarkowane a zazwyczaj bardzo szerokie trasy narciarskie. Szczególnie atrakcyjnym dla miłośników narciarstwa zjazdowego jest szybki wyciąg krzesełkowy na Laveygrat (2.200 m n.p.m.), który dostępny jest również z Geils. Chuenisbärgli stała się trasą Pucharu Świata ze względu na idealny stromy profil. Szerokie stoki Metschstand (2.098 m n.p.m.) w kierunku na Lenk oferują dobre warunki do carvingu.

Prawie 25% wszystkich nartostrad w ośrodku narciarskim Adelboden - Lenk oznaczonych jest kolorem czarnym. Około 30% stoków przeznaczona jest dla snowboardzistów, prawie tyle samo co w ośrodku snowboardowym Laax. Otwarte są one tylko przy dobrych warunkach śniegowych. Oprócz szerokich tras i niektórych szlaków boardercrossowych istnieje wiele możliwości dla freeride'u - zwłaszcza na Engstligenalp. Obszary freeride nadają się również dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym rodzajem narciarstwa. Nieco z dala, po drugiej stronie dużego ośrodka narciarskiego Lenk, leży obszar wokół Betelberg znany między innymi dzięki wysokogórskiej restauracji na szczycie Leiterli na wysokości 2000 m n.p.m.

Lyžařská oblast Adelboden - Lenk - fotografie

Adelboden oferuje również doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa biegowego i turystyki pieszej. Dookoła Adelboden i Lenk czynnych jest ponad 100 km tras biegowych. Między Boden i Unter dem Birg czeka kolejnych 11 km tras przygotowanych dla stylu łyżwowego i klasycznego. Na początku szczególnie popularnej, ale tylko klasycznej trasy Naturerlebnisloipe Unter dem Birg, znajduje się restauracja Wildstrubel. Dodatkowo, jest tu wielki wybór tras wysokogórskich, na przykład: długa na 4,5 km trasa na Engstligenalp przy Adelboden i długa na 6 km trasa do Haslerberg przy Lenk.

Nawet w ciepłe wiosenne dni trasy pokryte są jeszcze wystarczająco grubą warstwą śniegu. Niestrudzeni narciarze biegowi mogą trenować również i w nocy: we wtorki i piątki na trasie Haltenloipe przy Lenk a w poniedziałki i środy na adelbodenskiej trasie w Boden. Ponad 70 km oznakowanych i przygotowanych szlaków turystycznych zaprasza turystów na adelbodenskie słoneczne tarasy. Miły spacer prowadzi na przykład szlakiem z Tschentenalp do Schermtanne. Spacery z przewodnikiem na rakietach śnieżnych oferowane są od połowy grudnia do końca kwietnia w każdy wtorek i czwartek. Informacje można znaleźć na www.skischule-adelboden.ch. Inny rodzaj przyjemności oferuje centrum rekreacji i termy Alpenbad. W obszarze Hahnenmoos działa od sezonu zimowego 2007/08 czteroosobowy wyciąg krzesełkowy Geils-Lavey z daszkiem i podgrzewanymi fotelami.

Adelboden - Lenk - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Adelboden - Lenk: ***

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: ***
 • Nartostrady: ***
 • Kolejki / wyciągi: ***
 • Gwarancja śniegu: ****
 • Przygotowanie tras: *****
 • Narciarze początkujący: *****
 • Narciarze zaawansowani: *****
 • Snowpark / funpark: ****
 • Narciarstwo biegowe: ****
 • Urlop rodzinny: ****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 2.362 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 1.250 m n.p.m.

Nartostrady w Adelboden - Lenk

 • Lekkie: 63 km
 • Umiarkowane: 57 km
 • Trudne: 13 km

Na 58% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Adelboden - Lenk

 • Gondole: 2
 • Kolejki linowe: 5
 • Wyciągi krzesełkowe: 7
 • Wyciągi: 18

Całkowita liczba wyciągów w Adelboden - Lenk to 38 o łącznej długości 35.2 km i przepustowości 46.884 osób na godzinę.

Lokalizacja Adelboden - Lenk

Współrzędne GPS: 46.4693, 7.50109 (46°28'9'', 7°30'4'')