-

Narty i zakwaterowanie Aletsch

Zakwaterowanie w Aletsch - gdzie wybrać nocleg?

Bettmeralp

Ilustrační foto

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Bettmeralp (Aletsch, Szwajcaria)

Blatten - Belalp

Ilustrační foto

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Blatten - Belalp w Aletsch w Szwajcarii i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Ernen

Ilustrační foto

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Szwajcaria i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku Ernen (Aletsch)

Fiesch

Ilustrační foto

Świetne tereny narciarskie w zasięgu ręki czekają w ośrodku narciarskim Fiesch w Aletsch w Szwajcarii

Riederalp

Ilustrační foto

Zakwateruj się w miejscowości Riederalp lub w Aletsch w Szwajcarii niedaleko perfekcyjnie przygotowanych nartostrad i wysokiej jakości tras biegowych

Narciarstwo Aletsch - dokąd na narty?

Aletsch Arena

Náhled skimapy areálu Aletsch Arena

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Aletsch Arena (Aletsch, Szwajcaria)

Aletsch - informacje dodatkowe o narciarstwie

Tylko tutaj można obejrzeć olbrzymie lodowe masywy lodowca Aletsch w pełnej długości z Jungfraujoch aż do Zunge. W rozsądnej odległości od masywnego koryta lodowego, na słonecznym tarasie nad doliną Rodanu, znajdują się idylliczne ośrodki narciarskie Riederalp, Bettmeralp i Fiescheralp. Te odległe obszary górskie są bardzo popularne szczególnie dla rodzin z dziećmi. Są one dostępne jedynie kolejką linową z doliny Rodanu, więc samochody trzeba zostawić na parkingu przy stacji kolejki. Jest to prawdziwy raj dla tych wszystkich, którzy chcą spędzić urlop zimowy z dala od ruchu samochodowego. Zamknięty dla samochodów, z powodu głębokiego kanionu, który odprowadza wodę z lodowca Aletsch, a dostępny jedynie kolejką linową z Blatten jest leżący na zachód obszar narciarski Belalp. W połowie drogi do ośrodka narciarskiego leży Tschuggen, który jest także całkowicie wolny od samochodów. Z Morel dostaniemy się do Riederalp, gdzie zakwaterowanie oferują funkcjonalne domy apartamentowe.

Lyžařská oblast Aletsch - fotografie

Bettmeralp (dostępny z dolinnej miejscowości Betten) jest idylliczną wioską górską leżącą między Lerchen i Arvenwäldern. Komu wydaje się ona zbyt romantyczną, może wybrać zakwaterowanie w Brig, które dysponuje wszystkimi wygodami małego miasteczka. Stąd również dobrze dostępne są niewielkie, ale ładne ośrodki narciarskie Rosswald i Rothwald po drugiej stronie Rodanu. Na Bettmer, Reider i Fiescheralp narciarze mogą cieszyć się obszernymi terenami narciarskimi zaczynającymi się tuż za drzwiami pensjonatów. Jest to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi ponieważ znajdziemy tam głównie łagodne i umiarkowane stoki. Wymagające są jednak stoki poniżej Eggishorn. Ładne i warte spróbowania są głównie nartostrady Heimatt, Jungfrau i Konkordia. Wyjątkowy widok panoramiczny oferuje nartostrada z Moosfluh. Od górnej stacji kolejki Bettmerhorn prowadzi tunel dla narciarzy, a także szybka i stroma nartostrada wzdłuż kolejki linowej Schönbiel.

Snowboardziści poruszają się szczególnie w rejonie przy Eggishorn, w głębokim śniegu wokół Hohstock lub w jednym z trzech funparków w Tälli na Belalp, na trasie Salzgäb - Piste na Bettmeralp lub na nartostradzie Konkordiapiste przy wyciągu krzesełkowym Fiescheralp. Zalane słońcem równiny ośrodka narciarskiego Belalp wyróżniają się nieskazitelnymi białymi stokami. Na Hohstock można znaleźć kilka czarnych tras i mnóstwo miejsca do jazdy w głębokim śniegu. Alternatywny program jest równie bogaty, od kuligów i psich zaprzęgów aż po paralotniarstwo. Narciarze biegowi będą musieli zadowolić się jednak stosunkowo skromnym obszarem, który natomiast zapewnia świetne widoki. Zmęczeni narciarze mogą zrelaksować się w jednych z dwóch term solnych.

Aletsch - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Aletsch: ****

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: ****
 • Nartostrady: *****
 • Kolejki / wyciągi: ****
 • Gwarancja śniegu: *****
 • Przygotowanie tras: *****
 • Narciarze początkujący: *****
 • Narciarze zaawansowani: ****
 • Snowpark / funpark: ****
 • Narciarstwo biegowe: **
 • Urlop rodzinny: *****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 2.869 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 1.845 m n.p.m.

Nartostrady w Aletsch

 • Lekkie: 42 km
 • Umiarkowane: 50 km
 • Trudne: 12 km

Na 75% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Aletsch

 • Gondole: 7
 • Kolejki linowe: 3
 • Wyciągi krzesełkowe: 8
 • Wyciągi: 13

Całkowita liczba wyciągów w Aletsch to 36 o łącznej długości 37.4 km i przepustowości 41.109 osób na godzinę.

Lokalizacja Aletsch

Współrzędne GPS: 46.3924, 8.04336 (46°23'33'', 8°2'36'')