-

Narty i zakwaterowanie Grächen

Zakwaterowanie w Grächen - gdzie wybrać nocleg?

Grächen

Ilustrační foto

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Grächen (Grächen, Szwajcaria)

Stalden

Ilustrační foto

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Stalden w Grächen w Szwajcarii i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

St. Niklaus

Ilustrační foto

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Szwajcaria i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku St. Niklaus (Grächen)

Narciarstwo Grächen - dokąd na narty?

Grächen

Náhled skimapy areálu Grächen

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Grächen (Grächen, Szwajcaria)

Grächen - informacje dodatkowe o narciarstwie

Zaśnieżona górska wioska (1.620 m n.p.m.) na płaskowyżu powyżej doliny Mattertal skąpana jest w słońcu średnio prawie 300 dni w roku. Wielką zaletą tego ośrodka jest rodzinna atmosfera. Nartostrady są zwykle łagodne lub umiarkowane a na szczycie Hannigalp otwarty jest raj dla dzieci Kinderparadies. Godnym podziwu jest widok pięciu czterotysięczników. Ciągłe i przejrzyste, wygodne i ciche - tak prezentuje Wallis miasteczko narciarskie Grächen. Części tego miasteczka są całkowicie pozbawione samochodów, a większość sklepów, hoteli i kawiarni znajduję się na rynku leżącym w centrum wydarzeń zimowych. Stąd w ciągu zaledwie kilku minut wąskimi uliczkami dotrzemy do dolnej stacji Hannigalp i Seetalhorn lub do centrum sportowego.

Lyžařská oblast Grächen - fotografie

Zachowało się tu wiele elementów z pierwotnego charakteru przyjemnej górskiej wioski. Wiele nowych budynków stawianych jest nadal w lokalnym walliskim stylu z ciemnego drewna. Narciarstwo jest tu przyjemnością dla całej rodziny. W specjalnie urządzonym, centralnie i przejrzyście umiejscowionym raju dziecięcym przy górnej stacji na Hannigalp, najmniejsi narciarze mogą odkrywać świat nart poprzez zabawę na karuzeli narciarskiej, latającym dywanie i dziecięcym wyciągu. Korzystanie z magicznego świata dla dzieci jest bezpłatne. W oddzielnej części dzieci od dwóch lat można zostawić pod opiekę doświadczonym nauczycielom za około 8 franków szwajcarskich na godzinę. Rodzice w tym czasie mogą jeździć na nartach w bezpośrednim sąsiedztwie, na wyciągu Paradiesli-Lift, na łagodnym zboczu (Nr.6) lub na bardziej trudnym czerwonym stoku Nr.4. Nieco niżej nartostrada Nr.5 oferuje umiarkowanie strome oraz strome fragmenty. Biorąc pod uwagę, że nartostrada jest bardzo szeroka, teren dobrze nadaje się również dla miłośników carvingu. Końcowa część nartostrady do doliny, do wyciągu Bärgji-Lift, jest dla wielu narciarzy w ogóle najpiękniejszym odcinkiem zjazdowym w obszarze.

Na wiosnę najlepszy śnieg znajdziemy na stokach Seetalhorn. Przy restauracji o tej samej nazwie, która z wysokością 2.868 metrów jest najwyższym punktem terenu narciarskiego, wybudowany jest duży taras z przepięknym widokiem na okoliczne trzytysięczniki. Można tu wjechać na mniej uczęszczane czerwonych trasy nr 17 i nr 18. Freeriderzy natomiast w tym regionie nie znajdą wiele możliwości. Mimo, że stoki są doskonale utrzymywane i 95% wszystkich nartostrad ma sztuczne naśnieżanie, do wolnego terenu można udać się tylko przy bardzo dużej ilości śniegu, bo w całym obszarze jest bardzo dużo kamieni. Najprzytulniejszą chatą na terenie ośrodka narciarskiego jest chyba Hannig-Hüsli powyżej górnej stacji Hannigalp. Jest ozdobiona kamieniami i drewnem, a serwuje bardzo smaczne dania fondue. Dwa razy w tygodniu można spędzić tu miły wieczór i zakończyć go jazdą z pochodniami w dół do wioski.

Lyžařská oblast Grächen - fotografie

Również dla nie-narciarzy Grächen jest atrakcyjny. Zimowy charakter można odkrywać na różnych szlakach zimowych lub podczas wycieczek na rakietach śnieżnych. Można tu również uprawiać wiele innych sportów, takich jak tenis, badminton, wspinaczkę lub łyżwiarstwo w centrum sportowym. Zaskakujące dla smakoszy są lokalne menu w restauracji Bärgji-Alp, poniżej dolnej stacji wyciągu Bärgji-Lift. Köbi Ruppen-Berchtold jest szefem i kucharzem jednocześnie. Zna gusty swoich stałych gości i rozpieszcza ich zawsze świeżymi produktami. Jego zaskakujące kreacje są zawsze wielkim widowiskiem.

Grächen - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Grächen: ***

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: ***
 • Nartostrady: ****
 • Kolejki / wyciągi: ***
 • Gwarancja śniegu: ****
 • Przygotowanie tras: *****
 • Narciarze początkujący: ***
 • Narciarze zaawansowani: **
 • Snowpark / funpark: ***
 • Narciarstwo biegowe: **
 • Urlop rodzinny: *****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 2.864 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 1.619 m n.p.m.

Nartostrady w Grächen

 • Lekkie: 9 km
 • Umiarkowane: 33 km
 • Trudne: 2 km

Na 100% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Grächen

 • Gondole: 0
 • Kolejki linowe: 1
 • Wyciągi krzesełkowe: 5
 • Wyciągi: 5

Całkowita liczba wyciągów w Grächen to 11 o łącznej długości 10.2 km i przepustowości 13.060 osób na godzinę.

Lokalizacja Grächen

Współrzędne GPS: 46.1969, 7.84046 (46°11'49'', 7°50'26'')