-

Narty i zakwaterowanie Gstaad i okolica

Zakwaterowanie w Gstaad - gdzie wybrać nocleg?

Saanen-Gstaad

Ilustrační foto

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Saanen-Gstaad (Gstaad i okolica, Szwajcaria)

Schönried

Ilustrační foto

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Schönried w Gstaad w Szwajcarii i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

St. Stephan

Ilustrační foto

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Szwajcaria i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku St. Stephan (Gstaad i okolica)

Zweisimmen

Ilustrační foto

Świetne tereny narciarskie w zasięgu ręki czekają w ośrodku narciarskim Zweisimmen w Gstaad w Szwajcarii

Narciarstwo Gstaad i okolica - dokąd na narty?

Eggli - La Videmanette

Náhled skimapy areálu Eggli - La Videmanette

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Eggli - La Videmanette (Gstaad i okolica, Szwajcaria)

Gstaad Wasserngrat

Náhled skimapy areálu Gstaad Wasserngrat

Alpejski ośrodek narciarski Gstaad Wasserngrat obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

La Braye

Náhled skimapy areálu La Braye

W obszarze narciarskim La Braye w Gstaad, Szwajcaria czekają starannie przygotowane trasy i nowoczesne wyciągi dla najlepszych doświadczeń na nartach i snowboardzie

Les Diablerets / Glacier 3000

Náhled skimapy areálu Les Diablerets / Glacier 3000

Wyrusz na narty do ośrodka narciarskiego Les Diablerets / Glacier 3000 (Gstaad i okolica, Szwajcaria) i ciesz się mnóstwem przygotowanych nartostrad o wszystkich stopniach trudności, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy

Rinderberg - Saanerslochgrat

Náhled skimapy areálu Rinderberg - Saanerslochgrat

Ciesz się przestronnymi stokami i kolejkami linowymi o dużej pojemności w ośrodku narciarskim Rinderberg - Saanerslochgrat (Gstaad i okolica, Szwajcaria) którego sława wykracza daleko poza granice tego kraju

Schönried / Relleri

Náhled skimapy areálu Schönried / Relleri

W ośrodku narciarskim Schönried / Relleri (Gstaad i okolica, Szwajcaria) Ty i twoi bliscy, będą mogli się cieszyć świetną jazdą na nartach, snowboardzie i biegówkach

Wispile

Náhled skimapy areálu Wispile

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Wispile (Gstaad i okolica, Szwajcaria)

Gstaad i okolica - informacje dodatkowe o narciarstwie

W apartamentowej miejscowości Gstaad szlachta spotyka się z wybitnymi gwiazdami, ale także zupełnie normalnymi sportowcami wszelkiego rodzaju. Co jest w ośrodku narciarskim Gstaad najlepsze? Niektóre nartostrady są strome i kręcą się między skalnymi ścianami, inne przebiegają przez górskie lasy. Obszerne trasy biegowe i szlaki górskie podniosą tętno każdego miłośnika sportów nordyckich. Mimo sporego zainteresowania turystycznego Gstaad ciągle jeszcze jest nietkniętą alpejską lokalizacją i idealnym miejscem na wakacje. W tym regionie znajduje się ok. 150 gospodarstw rolnych, 80 pastwisk alpejskich i około 7.000 krów. Centrum turystycznym regionu narciarskiego Gstaad Mountain Rides jest miasteczko Gstaad z małymi ośrodkami narciarskimi Eggli, Wasserngrat i Wispile.

Lyžařská oblast Gstaad i okolica - fotografie

W przeciwieństwie do wielu innych znanych miejsc miasteczko z 7 tysiącami mieszkańców pozostało uroczą górską miejscowością dzięki ostrożnej rozbudowie. Poprzez budowę obwodnicy z centrum miasta wyeliminowano ruch tranzytowy, dlatego można tu spokojnie chodzić na wspaniałe spacery lub zakupy w markowych sklepach oraz siedzieć w zatłoczonych barach. Pozostałe miejscowości tego regionu narciarskiego są bardziej skromne, ale nie mniej urocze. W środkowej części obszaru znajduje się Saanen, który jest jeszcze bardziej tradycyjnym niż Gstaad. Na wzgórzu nad centrum wioski, w skład której wchodzą stare gospodarstwa i domki, wznosi się kościół i zamek. Stamtąd jest już tylko kawałek do góry Eggli lub do Schönried i Videmanette.

Wyżej położone miejscowości Schönried oraz Saanenmöser polecane są przede wszystkim dla rodzin z dziećmi. Działają tu szkółki i szkoły narciarskie oraz funkcjonują odpowiednie wyciągi. Jeden region obejmuje tu pięć ośrodków narciarskich. Różnorodność lokalnego krajobrazu z pięknym tłem górskim ma tę zaletę, że narciarze mogą wybierać pomiędzy północnymi, północno-wschodnimi, południowymi i zachodnimi zboczami oraz wysokościami od 1.000 do 3.000 m n.p.m.. Zbocza oferują trasy narciarskie dla narciarzy na wszystkich poziomach umiejętności. Pomimo dużej liczby nowoczesnych wyciągów, które łączą się z ośrodkiem narciarskim Gstaad Mountain Rides, nie ma tutaj klasycznej karuzeli narciarskiej. Największy zamknięty obszar narciarski tworzą wioski Schönried, Saanenmöser, Zweisimmen i St.Stephan. Dlatego też w karnet wliczone jest wykorzystywanie wszystkich środków transportu publicznego.

Lyžařská oblast Gstaad i okolica - fotografie

Cały teren narciarski jest podzielony na pięć różnych sektorów, z których każdy ma swój własny karnet narciarski. Ewentualnie można kupić TopCard dla wszystkich wyciągów i kolejek razem. Sektor 1 obejmuje Schönried, Saanenmöser, Zweisimmen i St. Stephan. Jednocześnie stanowi największy i najpiękniejszy teren w regionie. Zbocza są odpowiednie dla początkujących, amatorów carvingu, freestyle, freeride i są należycie oznakowane. Ponadto trzy szczyty Wasserngrat, Wispile i Eggli oferują zróżnicowane stoki odpowiednie dla początkujących i zaawansowanych narciarzy, a więc szczególnie korzystne dla całej rodziny. Wyjątkiem jest czarny stok Nr. 56 Tigerrun, który jest finansowany i przygotowywany przez prywatny klub narciarski Eagle Ski Club.

Duży wybór tras dla początkujących w tym samym sektorze oferuje huśtawka narciarska Eggli - Videmanette. Tylko nartostrada Eggli - Chalberhöni wymaga dobrej kondycji fizycznej. Po wschodniej stronie zamyka obszar narciarski Château-d'Oex, La Braye z przejrzystymi, ale zmiennymi stokami. W 4.sektorze można wyjechać aż do wysokości 3.000 m n.p.m.. Pokryty śniegiem lodowiec Les Diablerets-Gletscher oferuje długie zjazdy pełne wyzwań. Na przykład trasa przez Oldenalp do Reusch pokonuje różnice wysokości ok 1.600 metrów. Panorama jest zdumiewająca: kiedy niebo jest błękitne z lodowca roztacza się panoramiczny widok od Matterhorn aż po najwyższy szczyt Alp, Mont Blanc. Jest tu również rozbudowana sieć tras biegowych i ścieżek turystycznych.

Lyžařská oblast Gstaad i okolica - fotografie

Fani sportów nordyckich najbardziej rozbudowaną sieć narciarstwa biegowego znajdą w pobliżu dziewiczej przyrody. Niektóre miejsca oferują specjalnie dla właścicieli psów – trasy psie (Hundeloipen). Jedna długa trasa biegowa prowadzi z Gsteig przez Gstaad do Saanen. Kto chce wybrać się na biegówki na trasy połozone na wyższej wysokości, ma ich kilka do wyboru. Nad Zweisimmen leży na wysokości 1.600 – 1.800 m ośrodek biegowy Sparenmoos. Również dla turystów pieszych w regionie wakacyjnym Gstaad istnieje duża liczba szlaków. Prowadzą wśród lasów i łąk a w trakcie wycieczek można podziwiać widoki na ośnieżone góry. Bardzo atrakcyjną jest okrężna trasa Gstaad-Badweidli-Wispile-Trom-Rundweg. Zabawę i relaks z efektem terapeutycznym zapewnia kąpiel solankowa w hotelu Ermitage Golf w Schönried i w Grand Hotel Park w Gstaad. Zrelaksować można się ciepłej wodzie o temperaturze 35°C.

Gstaad i okolica - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Gstaad i okolica: ***

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: ***
 • Nartostrady: ***
 • Kolejki / wyciągi: ****
 • Gwarancja śniegu: ****
 • Przygotowanie tras: ****
 • Narciarze początkujący: *****
 • Narciarze zaawansowani: ***
 • Snowpark / funpark: ****
 • Narciarstwo biegowe: ****
 • Urlop rodzinny: ****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 3.016 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 948 m n.p.m.

Nartostrady w Gstaad

 • Lekkie: 139 km
 • Umiarkowane: 64 km
 • Trudne: 33 km

Na 70% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Gstaad

 • Gondole: 5
 • Kolejki linowe: 11
 • Wyciągi krzesełkowe: 18
 • Wyciągi: 28

Całkowita liczba wyciągów w Gstaad to 62 o łącznej długości 74.8 km i przepustowości 57.354 osób na godzinę.

Lokalizacja Gstaad i okolica

Współrzędne GPS: 46.4725, 7.28145 (46°28'21'', 7°16'53'')