-

Narty i zakwaterowanie Jungfrau, Eiger, Mönch Region

Zakwaterowanie w Jungfrau, Eiger, Mönch Region - gdzie wybrać nocleg?

Beatenberg

Ilustrační foto

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Beatenberg (Jungfrau, Eiger, Mönch Region, Szwajcaria)

Goldswil

Ilustrační foto

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Goldswil w Jungfrau, Eiger, Mönch Region w Szwajcarii i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Grindelwald

Ilustrační foto

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Szwajcaria i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku Grindelwald (Jungfrau, Eiger, Mönch Region)

Lauterbrunnen

Ilustrační foto

Świetne tereny narciarskie w zasięgu ręki czekają w ośrodku narciarskim Lauterbrunnen w Jungfrau, Eiger, Mönch Region w Szwajcarii

Ringgenberg

Ilustrační foto

Zakwateruj się w miejscowości Ringgenberg lub w Jungfrau, Eiger, Mönch Region w Szwajcarii niedaleko perfekcyjnie przygotowanych nartostrad i wysokiej jakości tras biegowych

Wengen

Ilustrační foto

Znajdź przyjemny i komfortowy nocleg w miejscowości Wengen lub w Jungfrau, Eiger, Mönch Region w Szwajcarii i pokonuj kilometry na zadbanych nartostradach w okolicy

Wilderswil

Ilustrační foto

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Wilderswil (Jungfrau, Eiger, Mönch Region, Szwajcaria)

Narciarstwo Jungfrau, Eiger, Mönch Region - dokąd na narty?

First

Náhled skimapy areálu First

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim First (Jungfrau, Eiger, Mönch Region, Szwajcaria)

Kleine Scheidegg / Männlichen

Náhled skimapy areálu Kleine Scheidegg / Männlichen

Alpejski ośrodek narciarski Kleine Scheidegg / Männlichen obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

Mürren - Schilthorn

Náhled skimapy areálu Mürren - Schilthorn

W obszarze narciarskim Mürren - Schilthorn w Jungfrau, Eiger, Mönch Region, Szwajcaria czekają starannie przygotowane trasy i nowoczesne wyciągi dla najlepszych doświadczeń na nartach i snowboardzie

Jungfrau, Eiger, Mönch Region - informacje dodatkowe o narciarstwie

Wysokie góry w regionie Jungfrau z potężnymi trzy- i czterotysięcznymi szczytami gwarantują w trzech różnych obszarach narciarskich wokół szczytów First, Schilthorn oraz Kleine Scheidegg doskonałe nartostrady, takie jak słynny stok Lauberhornabfahrt. Oferta dla sportowców zimowych uzupełniona jest wysokiej jakości snowparkami. Region Jungfrau jest w dodatku doskonałym miejscem dla turystyki zimowej. Niestety oferta dla narciarzy biegowych natomiast szczególnie bogata nie jest. Turyści z ponad 70 krajów świata przyjeżdżają do regionu Jungfrau tworząc go tym samym najbardziej kosmopolitycznym miejscem w Alpach od ponad 100 lat. Od 1912 roku, kolejka Jungfraubahn prowadzi od stacji Kleine Scheidegg przez 7 km długi tunel w skalnym masywie Eiger, do najwyżej położonej stacji w Europie. Tam czeka na gości, oprócz restauracji i lodowego pałacu kilka punktów widokowych z przepiękną panoramą. Szczególnie imponujący jest widok na największy lodowiec w Alpach - Aletschgletscher.

Lyžařská oblast Jungfrau, Eiger, Mönch Region - fotografie

Jednym z głównych punktów wyjściowych do regionu narciarskiego Jungfrau jest Mürren. Stąd, kolejka linowa oraz kolejka wąskotorowa zabiera narciarzy do ośrodka sportów zimowych u podnóża Schilthorn. Urokliwe Mürren pozostaje bez ruchu samochodowego, co bardzo jest cenione zwłaszcza przez rodziców małych dzieci. Podobny, też bezsamochodowy, ale o wiele bardziej nowoczesny niż rustykalny i rodziny Mürren, jest Wengen znajdujący się naprzeciwko. W Wengen ceny w wielu restauracjach, barach i butikach są na wyższym poziomie. Ale z tym przyjeżdżający goście się liczą i akceptują ze względu na doskonałą lokalizację na skraju największego i najbardziej zróżnicowanego regionu narciarskiego. Grindelwald to największy ośrodek narciarski w regionie Jungfrau. Dostępny jest pociągiem i także samochodem, chociaż strefy wolne od samochodów również są i tam już planowane. W niewielkiej odległości od skalistych ścian szczytów Wetterhorn, Schreckhorn i Eiger leży podzielony na trzy sektory region narciarski Jungfrau.

Wiele dróg prowadzi do pierwszego sektora Kleine Scheidegg - Männlichen, który dzieli się na Wengen i Grindelwald. Pozornie niedokończoną kolejką linową Männlichenbahn wyjedziemy do wysokości 2.230 m n.p.m., aż na szczyt Männlichen. Stamtąd prowadzą głównie szerokie i ratrakowane autostrady narciarskie pomiędzy szczytami Tschuggen i Lauberhorn na Kleinen Scheidegg. Po słynnej nartostradzie Lauberhorn narciarze i snowboardzisci zjeżdżają do Wengen. Dla doświadczonych narciarzy jest ona obowiązkowa. Uwaga, szczególnie zaraz poniżej startu i na krótko przed jej końcem jest ona wyjątkowo stroma! Kto poradzi sobie z tą legendarną trasą i chce wrócić do Männlichen nie powinien przegapić stacji wyciągu Wengernalp lub Allmend. W przeciwynym razie bedzie zmuszony przejść się z spacerem do kolejki linowej Männlichen-Kabinenbahn w Wengen. Przyjemnością dla doświadczonych narciarzy są muldy na grindelwaldskim boku pod szczytem Lauberhorn.

Lyžařská oblast Jungfrau, Eiger, Mönch Region - fotografie

Drugi sektor znajduje się naprzeciwko Grindelwald przy szczycie First między Grosse Scheidegg (1.962 m n.p.m.) i Oberjoch (2.501 m n.p.m.). Głównie łagodne i umiarkowane stoki dostępne są kolejką linową Firstbahn. Pomiędzy First i Oberjoch przygotowana jest dla niedoświadczonych i niepewnych narciarzy oddzielona wolna strefa (Langsamfahrzone) długa na około 2 km. Do dyspozycji snowboardzistów otwarto tutaj snowpark Terrainpark Bärgelegg. Superpipe przy stacji Schreckfeld o promieniu 5,5 m jest największą i najlepszą halfpipe w Szwajcarii.

Trzeci sektor, Mürren-Schilthorn, sięga do wysokiego na prawie 3.000 m szczytu Schilthorn, na którym zbudowana jest obrotowa restauracja Piz Gloria znana szczególnie fanom Jamesa Bonda. Kto nie jest odurzony pięknym widokiem może zjechać długą na 12 km nartostradą Inferno-Strecke, która w drodze do Lauterbrunnen pokonuje różnice wysokości ponad 2.000 metrów! W tym regionie można również cieszyć się z jazdy na sankach i uprawiać turystykę pieszą. Grindelwald to największym szwajcarskim centrum saneczkarskim, wiec nic dziwnego, że znajdują się tu tory saneczkarskie o łącznej długości 70 km. Podobno najdłuższy tor na świecie, o długości 15 km, Big Pintenfritz prowadzi z Faulhorn poprzez Bussalp do Grindelwald. Przy Bussalp są dwa inne tory: spokojny City Run i szybki Speed Run.

Lyžařská oblast Jungfrau, Eiger, Mönch Region - fotografie

Również dla turystów pieszych region Jungfrau jest gwarancją jakości. Ponad 100 km zimowych szlaków turystycznych jest przygotowywanych wokół głównych miejsc w tym regionie. Od dolinnej rundki na wysokości 800 metrów, do wędrówki górskiej na wysokości 2.600 m n.p.m.. Do południa zaleca się ulubiony zimowy szlak pomiędzy Grütschalp i Mürren, który prowadzi wysoko nad ścianami skalnymi Lauterbrunnental. W Mürren można już wyprawę kontynuować według woli nieco wyżej w kierunku Allmendhubel lub przez Gimmeln na Schiltgrat, gdzie na odpoczynek zaprasza przytulna knajpa Schiltgrathaus. Oferta biegowa w regionie Jungfrau jest w porównaniu z ogromnym wyborem nartostrad dość skromna. W sezonie zimowym 2007/08 na Kleinen Scheidegg uruchomiona została nową 6-osobowa kolejka linowa Honegg. Śnieg techniczny dostępny jest od Kleine Scheidegg do lodowca Eigergletscher, Lauberhorn i Hornegg.

Jungfrau, Eiger, Mönch Region - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Jungfrau, Eiger, Mönch Region: ***

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: ***
 • Nartostrady: ****
 • Kolejki / wyciągi: ****
 • Gwarancja śniegu: ****
 • Przygotowanie tras: *****
 • Narciarze początkujący: ****
 • Narciarze zaawansowani: *****
 • Snowpark / funpark: ***
 • Narciarstwo biegowe: ***
 • Urlop rodzinny: *****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 2.970 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 796 m n.p.m.

Nartostrady w Jungfrau, Eiger, Mönch Region

 • Lekkie: 82 km
 • Umiarkowane: 94 km
 • Trudne: 30 km

Na 63% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Jungfrau, Eiger, Mönch Region

 • Gondole: 6
 • Kolejki linowe: 5
 • Wyciągi krzesełkowe: 20
 • Wyciągi: 7

Całkowita liczba wyciągów w Jungfrau, Eiger, Mönch Region to 49 o łącznej długości 74.3 km i przepustowości 55.822 osób na godzinę.

Lokalizacja Jungfrau, Eiger, Mönch Region

Współrzędne GPS: 46.6711, 7.87926 (46°40'16'', 7°52'45'')