-

Narty i zakwaterowanie Meiringen - Hasliberg

Zakwaterowanie w Meiringen - Hasliberg - gdzie wybrać nocleg?

Axalp

Ilustrační foto

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Axalp (Meiringen - Hasliberg, Szwajcaria)

Brienz

Ilustrační foto

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Brienz w Meiringen - Hasliberg w Szwajcarii i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Brienzwiler

Ilustrační foto

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Szwajcaria i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku Brienzwiler (Meiringen - Hasliberg)

Hasliberg

Ilustrační foto

Świetne tereny narciarskie w zasięgu ręki czekają w ośrodku narciarskim Hasliberg w Meiringen - Hasliberg w Szwajcarii

Innertkirchen

Ilustrační foto

Zakwateruj się w miejscowości Innertkirchen lub w Meiringen - Hasliberg w Szwajcarii niedaleko perfekcyjnie przygotowanych nartostrad i wysokiej jakości tras biegowych

Meiringen

Ilustrační foto

Znajdź przyjemny i komfortowy nocleg w miejscowości Meiringen lub w Meiringen - Hasliberg w Szwajcarii i pokonuj kilometry na zadbanych nartostradach w okolicy

Narciarstwo Meiringen - Hasliberg - dokąd na narty?

Meiringen - Hasliberg

Náhled skimapy areálu Meiringen - Hasliberg

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Meiringen - Hasliberg (Meiringen - Hasliberg, Szwajcaria)

Meiringen - Hasliberg - informacje dodatkowe o narciarstwie

Tło alpejskiej scenerii regionu Berner Oberland, ze szczytami Glogghüs, Hochstollen oraz Rothorn z jednej strony i miejskim klimatem Meiringen z drugiej strony, tworzą z tego miejsca bardzo atrakcyjny ośrodek sportów zimowych z wielorakimi nartostradami i wyjątkową rozrywką dla całej rodziny. Nie bez powodu Brienz, Meiringen i Hasliberg, połączyły się w jeden obszar urlopowy Haslital. Berner Oberland, który nagrodzony został szwajcarskim znakiem jakości Familien willkommen (rodziny mile widziane). Miasto Meiringen jest małym, ale tętniącym życiem ośrodkiem narciarskim. Z Meiringen, głównej miejscowości doliny Haslital, samochodem lub kolejką linową dostaniemy się do ośrodka narciarskiego Hasliberg z miejscowościami Wasserwendi, Hohfluh, Goldern i Reuti.

Lyžařská oblast Meiringen - Hasliberg - fotografie

Miasteczka znane są daleko poza regionem ze względu na życzliwość i podejście do rodzin. Poza stokami, dzieci mogą korzystać z licznych atrakcji jak np. opieka nad dziećmi, restauracja z dziecięcym menu oraz plac zabaw. Stoki narciarskie są tu odpowiednie dla dzieci jak i również doświadczonych narciarzy. Z Meiringen przez Reuti lub z Wasserwendi dotrzeć można na liczne nartostrady ośrodka narciarskiego Meiringen-Hasliberg. Była trasa Pucharu Świata z góry Planplatten jest wyzwaniem nawet dla doświadczonych narciarzy. Na małych gości czeka w Bidmi w - Kinderskiparadies Skihäsliland - ogromny śniegowy, zabawny i częściowo edukacyjny obszar z dziecięcymi wyciągami, placem zabaw, grającymi wozami cyrkowymi, parkiem snowboardowym dla początkujących i wioską z iglo - Igludorf. Rodzice w tym czasie mogą odpoczywać w jednej z restauracji z widokiem na Wetterhorn.

Dla rodzin przygotowanych jest również wiele zniżek: karnety rodzinne, karnet do szkoły narciarskiej matki z dzieckiem oraz ojca i dziecka, a także niedrogie tygodniowe opłaty. Również dla miłośników głębokiego śniegu jest do dyspozycji wiele miejsc na Planplatten, Gummen, Hohbiel i Mägisalp. Rajem dla freestylu i snowboardzistów jest park Dedicated Freestyle Park na Mägisalp. Dla miłośników białych szlaków czynne jest wieczorne narciarstwo biegowe. Prawie 40 km tras może być używanych za opłatą, a do dyspozycji biegaczy są toalety, prysznice i przebieralnie. Hitem między narciarzami biegowymi jest wysokogórska trasa w Bidmi-Lischen oraz wieczorem oświetlony 5-kilometrowy tor w Gadmen, w kierunku do Sustenpass.

Meiringen - Hasliberg - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Meiringen - Hasliberg: ***

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: ***
 • Nartostrady: ****
 • Kolejki / wyciągi: ****
 • Gwarancja śniegu: ****
 • Przygotowanie tras: ****
 • Narciarze początkujący: ****
 • Narciarze zaawansowani: ****
 • Snowpark / funpark: ***
 • Narciarstwo biegowe: ***
 • Urlop rodzinny: *****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 2.433 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 1.055 m n.p.m.

Nartostrady w Meiringen - Hasliberg

 • Lekkie: 20 km
 • Umiarkowane: 34 km
 • Trudne: 6 km

Na 30% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Meiringen - Hasliberg

 • Gondole: 1
 • Kolejki linowe: 4
 • Wyciągi krzesełkowe: 4
 • Wyciągi: 4

Całkowita liczba wyciągów w Meiringen - Hasliberg to 13 o łącznej długości 18.3 km i przepustowości 16.381 osób na godzinę.

Lokalizacja Meiringen - Hasliberg

Współrzędne GPS: 46.7274, 8.18584 (46°43'39'', 8°11'9'')