-

Narty i zakwaterowanie Saas Fee / Saastal

Zakwaterowanie w Saas Fee a Saastal - gdzie wybrać nocleg?

Saas Almagell

Ilustrační foto

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Saas Almagell (Saas Fee / Saastal, Szwajcaria)

Saas Fee

Ilustrační foto

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Saas Fee w Saas Fee a Saastal w Szwajcarii i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Saas Grund

Ilustrační foto

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Szwajcaria i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku Saas Grund (Saas Fee / Saastal)

Narciarstwo Saas Fee / Saastal - dokąd na narty?

Saas - Almagell

Náhled skimapy areálu Saas - Almagell

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Saas - Almagell (Saas Fee / Saastal, Szwajcaria)

Saas - Fee

Náhled skimapy areálu Saas - Fee

Alpejski ośrodek narciarski Saas - Fee obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

Saas - Grund

Náhled skimapy areálu Saas - Grund

W obszarze narciarskim Saas - Grund w Saas Fee a Saastal, Szwajcaria czekają starannie przygotowane trasy i nowoczesne wyciągi dla najlepszych doświadczeń na nartach i snowboardzie

Saas Fee / Saastal - informacje dodatkowe o narciarstwie

Imponujące górskie krajobrazy, wspaniałe warunki narciarskie z gwarancją śniegu i niemal bez przerwy niebieskie niebo. W ten sposób prezentuje się zimą Saas-Fee, który jest najwyższym miejscem turystycznym w dolinie Saastal. Mała wioska bez samochodów, leży tuż poniżej linii drzew i otoczona jest aż trzynastoma szczytami powyżej 4.000 m! Położenie lodowcowego ośrodka narciarskiego na wysokości pomiędzy 1800 a 3600 m n.p.m. obiecuje jazdę aż do późnej wiosny. Trasy w Saas-Fee są krótkie, całe miejsce jest bardzo kompaktowe i łatwe do osiągnięcia. W Saas-Fee chodzi się pieszo po wąskich uliczkach, albo jeździ elektrotaxi, bo samochód trzeba zaraz po przyjeździe zostawić zaparkowany tuż na skraju miasteczka.

Lyžařská oblast Saas Fee / Saastal - fotografie

Oferta hoteli, apartamentów i barów jest w tym najbardziej słynnym ośrodku Saastal bardzo kolorowa i przyciąga do Saas-Fee także gości z zagranicy. Kto lubi więcej spokoju może zakwaterować się w innych wioskach w dolinie Saastal. Zwłaszcza w nisko położonych Saas-Almagell (1.670 m n.p.m.), Saas-Grund (1.570 m n.p.m.) i Saas-Baalen (1.480 m n.p.m.) jest wiele typowych walliskich domów. Są one zbudowane w typowym górskim stylu z czarno-brązową drewnianą elewacją, a tym samym zachowują oryginalny, tradycyjny wiejski charakter. W całej dolinie Saastal, która należy do regionu Oberwallis, mówi się w języku niemieckim. Imponujący jest już przyjazd do Saastal bo jeśli przyjedziemy samochodem lub autobusem z Visp lub Brig i pokonamy wąskie drogi, zostaniemy nagrodzeni widokiem na skaliste zbocza gór i głębokie kaniony.

Najlepszą jakość śniegu gwarantuje wysokie położenie. Region sportowy Saastal oferuje około 150 kilometrów tras zjazdowych, te najlepsze i najbardziej zróżnicowane są w Saas-Fee. Teren narciarski oferuje oprócz tego i inne atrakcje. Kto dotrze najwyższą podziemną kolejką na świecie Metro Alpin do ośrodka Mittelallalin na wysokość 3.500 m n.p.m., może zjeść obiad w najwyższej obrotowej restauracji na świecie z 360-stopniową panoramą Alp Walliskich. Tu również warto odwiedzić największy Pałac Lodowy na świecie. Narciarze i snowboardziści dotrą wyciągami Allalin 1 i Allalin 2 do najwyższego punktu terenu narciarskiego na wysokości 3.600 m n.p.m.. Tam również znajduję się letni ośrodek narciarski z 20 km tras narciarskich na lodowcu. Stąd roztacza się piękny widok na cały teren narciarski Saas-Fee.

Lyžařská oblast Saas Fee / Saastal - fotografie

Dobra jakość śniegu gwarantowana jest na wielu stokach aż do późnej wiosny. Kto lubi carving, powinien spróbować naprawdę szeroką i prostą nartostradę prowadzącą do Längfluh, gdzie znajduje się zabawna chata Popcorn Plaza z barem, tarasem słonecznym i leżakami. Idealną do skoków na krawędzi, umiarkowaną i mało uczęszczaną jest trasa w kierunku na Felskinn. Początkujący mogą ćwiczyć swoje umiejętności przy trzech wyciągach Stafelwald 1,2 / Kalbermatten, które swoją stację mają w samym środku miasteczka, w pobliżu szkoły narciarskiej. Wszyscy ci, którzy opanują już podstawy narciarskie mogą przejechać na szeroką i płaską nartostradę Nr 4, nad dużą chatą narciarską Morenia, która przyciąga narciarzy dużym słonecznym tarasem idealnym do opalania.

W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Main Park wyposażony w halfpipe, kickery i szyny. Zaawansowani i eksperci mogą przetestować skoki i obroty. Kto dopiero rozpoczyna przygodę z freestylem, może najpierw trenować w parku dla początkujących, obok wyciągów Stafelwand 1 i 2. Dla zaawansowanych istnieje jeszcze kilka możliwości, jak np. jeden z nieprzygotowanych stoków pod wyciągiem krzesełkowym Längfluh. Wiele trudnych fragmentów zaprasza miłośników szybkich desek na nartostrady do doliny. Szczególnie słynne są nartostrady Kanonenrohr (6a) i Alte Kanonenrohr (7) pod chatą Morenia Hütte ze stromymi fragmentami. Również czarna trasa narciarska Galen na szczycie Plattjen, gdzie wcześniej odbywał się Puchar Świata, wymaga dobrych umiejętności jazdy na nartach. W przeciwieństwie do tego, niebieski szlak. Nr 3 na Plattjen jest naprawdę lekki.

Lyžařská oblast Saas Fee / Saastal - fotografie

W większości łagodne, szerokie i dlatego szczególnie nadające się dla początkujących i rodzin są stoki w Sass-Grund i w Saas-Almagell. Jedynym wyjątkiem jest lodowcowa nartostrada (Nr.1) w Saas-Grund, która biegnie z Hohsaas (3.200 m n.p.m.) na Kreuzboden (2.400 m n.p.m.). W małym ośrodku narciarskim Saas-Almagell, w którym mieszka były mistrz świata Pirmin Zurbriggen, można bezpłatnie korzystać z dwóch wyciągów dla początkujących bezpośrednio w miasteczku. Dla narciarzy biegowych przygotowane są tu wysokogórskie trasy biegowe. Piękny widok na lodowiec przy dobrej pogodzie oferuje wysokogórski szlak ze szczytu Felskinn przez Egginerjoch. Prowadzi on aż do pierwotnej drewnianej chaty Britannia Hütte. Alternatywnie, można do chaty dostać się również na nartach po ścieżce Ziehweg a już stąd przy dobrych warunkach i z przewodnikiem górskim piękną freeridową trasą do Saas-Almagell (na wysokości 1.400 m n.p.m.). Na sankach można zjechać ze szczytu Hanning po sześciokilometrowym torze. Również wieczorem i nocą Saas-Fee zapewnia rozrywkę. Drink i dobrą zabawę po nartach znajdziemy na przykład w snowbarze Black Bull.

Saas Fee / Saastal - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Saas Fee / Saastal: ***

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: ***
 • Nartostrady: ****
 • Kolejki / wyciągi: ***
 • Gwarancja śniegu: *****
 • Przygotowanie tras: *****
 • Narciarze początkujący: ****
 • Narciarze zaawansowani: ****
 • Snowpark / funpark: ****
 • Narciarstwo biegowe: ***
 • Urlop rodzinny: ****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 3.573 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 1.559 m n.p.m.

Nartostrady w Saas Fee a Saastal

 • Lekkie: 36 km
 • Umiarkowane: 89 km
 • Trudne: 21 km

Na 78% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Saas Fee a Saastal

 • Gondole: 2
 • Kolejki linowe: 8
 • Wyciągi krzesełkowe: 4
 • Wyciągi: 18

Całkowita liczba wyciągów w Saas Fee a Saastal to 35 o łącznej długości 38.1 km i przepustowości 36.280 osób na godzinę.

Lokalizacja Saas Fee / Saastal

Współrzędne GPS: 46.1092, 7.9299 (46°6'33'', 7°55'48'')