-

Narty i zakwaterowanie Villars, Les Diablerets

Zakwaterowanie w Villars, Les Diablerets - gdzie wybrać nocleg?

Alpe des Chaux

Ilustrační foto

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Alpe des Chaux (Villars, Les Diablerets, Szwajcaria)

Gryon / Barboleusaz

Ilustrační foto

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Gryon / Barboleusaz w Villars, Les Diablerets w Szwajcarii i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Les Diablerets

Ilustrační foto

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Szwajcaria i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku Les Diablerets (Villars, Les Diablerets)

Villars

Ilustrační foto

Świetne tereny narciarskie w zasięgu ręki czekają w ośrodku narciarskim Villars w Villars, Les Diablerets w Szwajcarii

Narciarstwo Villars, Les Diablerets - dokąd na narty?

Villars - Gryon

Náhled skimapy areálu Villars - Gryon

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Villars - Gryon (Villars, Les Diablerets, Szwajcaria)

Villars, Les Diablerets - informacje dodatkowe o narciarstwie

Ski resort Villars-Gryon-Les Diablerets jest szwajcarskim ośrodkiem narciarskim idealnym dla rodzin z dziećmi. Znajduje się w zachodniej części kraju, około 50 km od Lozanny (Lausanne), na wysokości 1.300-3.000 m n.p.m.. Ośrodek narciarski oferuje 120 km tras, z czego 13 km to trasy czarne, 47 km czerwone i 60 km niebieskie. Transport zapewniają kolejka gondolowa, 8 wyciągów krzesełkowych i 25 wyciągów narciarskich o łącznej przepustowości 14.200 osób na godzinę. Doświadczeni narciarze mogą cieszyć się przejażdżką wokół Les Diablerets. Snowboardziści docenią świetny funpark i tor boardercrossowy Chaux Ronde Grand Chamossaire.

Lyžařská oblast Villars, Les Diablerets - fotografie

Również dla miłośników narciarstwa biegowego obszar narciarski oferuje prawie 50 km przygotowanych tras biegowych. Zacząć można od Route du Col de la Croix, potem kontynuować do Frasse (powyżej Barboleuse), Chaux, Cergnement lub Bretaye. Na wszystkich trasach, z wyjątkiem kilku sekcji, można również korzystać oprócz stylu klasycznego z techniki łyżwowej. Po drodze znajdziemy typowe chaty górskie, gdzie można odpocząć przed kolejnym wzniesieniem. Sezon na ogół trwa tutaj od połowy grudnia do połowy kwietnia. Oprócz sportów narciarskich dostępnych jest wiele innych atrakcji, takich jak jazda na sankach, łyżwach, tenis, squash, bowling, heliski, wycieczki na rakietach śnieżnych lub paralotniarstwo. Znajdziemy tu także szkołę narciarską, przedszkole lub wypożyczalnie sprzętu sportowego. Jeden karnet pozwala na uprawianie narciarstwa alpejskiego w pięciu obszarach, a mianowicie: Villars, Gryon, Glacier 3000, Meilleret i Isenau. Na Col de Soud można łatwo dojechać pociągiem Villars - Bretaye. Stamtąd jest już tylko kilka minut pieszo do toru saneczkowego. Z rodziną i przyjaciółmi cieszyć się można ponad 2 km długim torem aż do Route du Col de la Croix.

Villars - Gryon znajduje się w pięknej górskiej dolinie, chroniony przed silnymi wiatrami jest więc idealnym miejscem do uprawiania paralotniarstwa. Startować można na nartach, a następnie przelecieć Alpy Vaud. Zapierająca dech w piersiach panorama górskich gigantów, takich jak Mont Blanc, Dents du Midi i wiele innych szczytów, będzie leżeć nam u stóp. Najstarsze ludzkie marzenie- latanie, jest tu dostępne dla wszystkich, dzięki szkole paralotniarstwa. Prekursor narciarstwa alpejskiego, zgrabny i elegancki styl Telemark, staje się tutaj znów coraz bardziej popularny. Szkoły narciarskie oferują szkolenia dla początkujących i zaawansowanych. Sklepy sportowe w regionie oferują pełne wyposażenie telemarkowe. Przewodnicy górscy z Villars - Gryon chętnie poprowadzą po najpiękniejszych trasach narciarskich poza nartostradami i z dala od słupów wyciągów narciarskich, dzięki czemu można cieszyć się tym sportem w warunkach pełnego bezpieczeństwa.

Villars, Les Diablerets - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Villars, Les Diablerets: ***

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: ***
 • Nartostrady: ****
 • Kolejki / wyciągi: ***
 • Gwarancja śniegu: ?
 • Przygotowanie tras: ?
 • Narciarze początkujący: ?
 • Narciarze zaawansowani: ?
 • Snowpark / funpark: ?
 • Narciarstwo biegowe: ?
 • Urlop rodzinny: ?

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 2.120 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 1.224 m n.p.m.

Nartostrady w Villars, Les Diablerets

 • Lekkie: 43 km
 • Umiarkowane: 38 km
 • Trudne: 3 km

Na 100% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Villars, Les Diablerets

 • Gondole: 0
 • Kolejki linowe: 2
 • Wyciągi krzesełkowe: 9
 • Wyciągi: 14

Całkowita liczba wyciągów w Villars, Les Diablerets to 26 o łącznej długości 33.5 km i przepustowości 32.190 osób na godzinę.

Lokalizacja Villars, Les Diablerets

Współrzędne GPS: 46.2986, 7.05528 (46°17'55'', 7°3'19'')