-

Narty i zakwaterowanie Zermatt Matterhorn

Zakwaterowanie w Zermatt Matterhorn - gdzie wybrać nocleg?

Randa

Ilustrační foto

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Randa (Zermatt Matterhorn, Szwajcaria)

Täsch bei Zermatt

Ilustrační foto

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Täsch bei Zermatt w Zermatt Matterhorn w Szwajcarii i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Zermatt

Ilustrační foto

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Szwajcaria i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku Zermatt (Zermatt Matterhorn)

Zermatt Matterhorn - informacje dodatkowe o narciarstwie

U stóp szczytu Matterhorn leży region narciarski Zermatt. Jest to najbardziej południowe i najbardziej znane uzdrowisko w Szwajcarii. Przepełnione tradycją a jednocześnie otwarte na cały świat, leży na wysokości 1.620 m n.p.m., na końcu doliny Mattertal. Cztery połączone ze sobą tereny narciarskie gmin Zermatt i Breuil-Cervinia oferują na wyższych wysokościach ośnieżone stoki dla narciarzy wszystkich poziomów umiejętności.

Lyžařská oblast Zermatt Matterhorn - fotografie

Piękne górskie krajobrazy wokół Zermatt gwarantuje 29 otaczających szczytów powyżej 4000 metrów. Do Zermatt jest ścisły zakaz wjazdu samochodów, a więc każdy w dniu przyjazdu zauważy jak jest tu wszystko doskonale zorganizowane. W ośrodku Täsch wsiadamy do pociągu wahadłowego Matterhorn Gotthard Bahn, który w ciągu ok. 20 minut zabierze nas do serca Zermatt. W tej dawnej wsi górniczej w wąskich uliczkach poruszać się można tylko pieszo, elektrotaxi lub bryczką.

Światową sławę zyskał Zermatt zwłaszcza przez słynne, ale niestety także tragiczne, pierwsze wejście na Matterhorn 14 lipca 1865 roku, które przeprowadził Anglik Edward Whymper (czterech członków jego zespołu zmarło w drodze powrotnej). Światowej sławy ośrodek obecnie oferuje zakwaterowanie dla ponad 14.000 osób w 116 hotelach i 1.800 apartamentach.

Lyžařská oblast Zermatt Matterhorn - fotografie

W Zermatt życie tętni niemal przez cały rok, ale i tak można jeszcze odkrywać pierwotny urok walliskiej górskiej miejscowości. W Zermatt bardzo bogata oferta spędzania wolnego czasu wymaga grubego portfela. Na alpejskich łąkach Zermatt narciarstwem cieszą mogą się wszyscy, niezależnie od wieku. Bardzo atrakcyjna jest również oferta dla dobrych narciarzy i snowboardzistów.

Region narciarski jest naprawdę bardzo obszerny i oferuje najwyższej klasy trasy narciarskie, wiele zjazdów i wysoką jakość śniegu. Ponad 60% stoków w tym obszarze narciarskim jest pokryte śniegiem lub leżą wprost na lodowcu. Cztery połączone ośrodki narciarskie dumnie przedstawiają się jako Matterhorn ski paradise (Raj narciarski Matterhorn). Należą do niego Rothorn Paradise, Gornergrat, Schwarzsee Paradise i Matterhorn Glacier Paradise. Stąd również niedaleko jest do innego ośrodka narciarskiego w kierunku Włoch, Breuil-Cervinia.

Lyžařská oblast Zermatt Matterhorn - fotografie

Narciarzom biegowym dolina między miejscowościami Randa i Täsch oferuje 12 km tras klasycznych i 12 km tras dla stylu łyżwowego. Z tych tras mogą korzystać posiadacze szwajcarskiego paszportu biegowego. Skipass biegowy jest dowodem osobistym, który akceptuje każda organizacja biegowa w Szwajcarii.

Dla miłośników nordic walking przygotowane jest ponad 45 kilometrów zimowych tras turystycznych. Bardzo znana jest tzw. Gourmetweg trasa dla smakoszy z Zermatt do Sunnegga paradise lub szlak zimowym między Riffelberg i Gornergrat. Najlepszy widok na ogromny ośrodek narciarski jest w Matterhorn-Skisafari. Po wielu kilometrach tras, 10.000 m wysokościowych (nie używając tego samego wyciągu dwukrotnie), powracamy do Zermatt z dobrze wytrenowanymi mięśniami.

Początkiem Safari jest stacja kolejki Rothorn Paradise. Swego rodzaju obowiązkiem jest odwiedzenie najwyższych taras widokowych w Europie (3.883 m n.p.m.) przy Kleinen Matterhorn. Przy dobrej widoczności można zobaczyć 38 czterotysięczników, np. Weisshorn, szczyt Mischabelgruppe i oczywiście symbol Zermatt, imponujący Matterhorn. Kto lubi carving, najlepsze miejsce znajdzie na płaskich i szerokich stokach w obszarze Matterhorn Glacier Paradise. Tu znajduje się również letni teren narciarski. Carvingową zabawę obiecują również umiarkowane, cudownie szerokie nartostrady przy wyciągu narciarskim "Sandiger Boden". Dla entuzjastów muld prawdziwym wyzwaniem będzie zjazd umiarkowanie stromym stokiem Nr 67.

W obszarze Gornergrat freeriderom odpowiadać będzie część w Stockhorn, a gdy warunki śniegowe są dobre, również skręt do Rothorn Paradise na południowe stoki. Inżynierowie w Zermatt pomyśleli nawet o młodych "dzikusach". Gravity Park, położony poniżej 6-osobowego wyciągu krzesełkowego na Furggsattel ma doskonale wyposażoną superpipe, halfpipe, kickery, skoki i raily.

Przy zjeździe z Schwarzsee do doliny, do Zermatt, w górskiej chacie "Zum See" możemy miedzy godziną 12 a 17 zjeść wykwintne i smaczne dania przyrządzane z lokalnych produktów. Fani après-ski powinni odwiedzić restaurację "Papperla Pub". Popularnym miejscem spotkań dla wszystkich grup wiekowych jest również "Hotel Post" na ulicy Bahnhofstraße z salonem, piano-barem i dwoma dyskotekami. Młodsi goście chodzą potańczyć do "Schneewittchen".

Zermatt Matterhorn - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Zermatt Matterhorn: ?

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: ?
 • Nartostrady: ?
 • Kolejki / wyciągi: ?
 • Gwarancja śniegu: ?
 • Przygotowanie tras: ?
 • Narciarze początkujący: ?
 • Narciarze zaawansowani: ?
 • Snowpark / funpark: ?
 • Narciarstwo biegowe: ?
 • Urlop rodzinny: ?

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: ? m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: ? m n.p.m.

Nartostrady w Zermatt Matterhorn

 • Lekkie: ? km
 • Umiarkowane: ? km
 • Trudne: ? km

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Zermatt Matterhorn

 • Gondole: ?
 • Kolejki linowe: ?
 • Wyciągi krzesełkowe: ?
 • Wyciągi: ?

Lokalizacja Zermatt Matterhorn

Współrzędne GPS: 46.021, 7.74811 (46°1'16'', 7°44'53'')