-

Narty i zakwaterowanie Alta Pusteria / Hochpustertal

Zakwaterowanie w Alta Pusteria / Hochpustertal - gdzie wybrać nocleg?

Dobbiaco / Toblach

Ilustrační foto

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Dobbiaco / Toblach (Alta Pusteria / Hochpustertal, Włochy)

San Candido / Innichen

Ilustrační foto

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego San Candido / Innichen w Alta Pusteria / Hochpustertal we Włoszech i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Sesto - Sexten

Ilustrační foto

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Włochy i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku Sesto - Sexten (Alta Pusteria / Hochpustertal)

Narciarstwo Alta Pusteria / Hochpustertal - dokąd na narty?

Haunold

Náhled skimapy areálu Haunold

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Haunold (Alta Pusteria / Hochpustertal, Włochy)

Prags

Náhled skimapy areálu Prags

Alpejski ośrodek narciarski Prags obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

Sexten / Helm - Rotwand - Kreuzbergpass

Náhled skimapy areálu Sexten / Helm - Rotwand - Kreuzbergpass

W obszarze narciarskim Sexten / Helm - Rotwand - Kreuzbergpass w Alta Pusteria / Hochpustertal, Włochy czekają starannie przygotowane trasy i nowoczesne wyciągi dla najlepszych doświadczeń na nartach i snowboardzie

Toblach

Náhled skimapy areálu Toblach

Wyrusz na narty do ośrodka narciarskiego Toblach (Alta Pusteria / Hochpustertal, Włochy) i ciesz się mnóstwem przygotowanych nartostrad o wszystkich stopniach trudności, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy

Alta Pusteria / Hochpustertal - informacje dodatkowe o narciarstwie

Słońce spogląda na Hochpustertal często, a wraz z dużą ilością śniegu i charakterystycznie ukształtowanymi szczytami Dolomitów dba o niepowtarzalny urok tego przyjemnego regionu w północnych Włoszech, w pobliżu granicy z Austrią. W dodatku pomiędzy miejscowościami Sexten (Sesto), Innichen (San Candido) i Toblach (Dobbiaco) znajduje się kilka małych i przytulnych ośrodków narciarskich, piękne trasy narciarskie, szlaki turystyczne z cudownymi widokami i miasteczka z autentyczną włoską atmosferą.

Lyžařská oblast Alta Pusteria / Hochpustertal - fotografie

Powiedzenie, że „każdy początek jest trudny” odnosi się także, a może i przede wszystkim, do Hochpustertal, przynajmniej jeśli chodzi o jazdę na nartach. Lokalne niepowtarzalne widoki nie muszą obawiać się żadnego porównania. Ostre szczyty Dolomitów z grzbietami Zehner, Elfer i Zwölfer, słynny Zegar słoneczny Sexten, masywne urwiska skalne ze szczytami Dreischusterspitze i Haunold, a także trzy słynne szczyty Tre Cime (Drei Zinnen) przyciągają już od dawna wielką liczbę turystów. Przyjeżdżają oni żeby cieszyć się szerokimi możliwościami sportowymi pośród wyjątkowej górskiej scenerii.

Największy wybór tras do uprawiania narciarstwa oferuje ośrodek narciarski Helm. Są to zarówno łagodne łąki narciarskie oraz trudne nartostrady wyścigowe. Już zjazd nasłonecznioną trasą narciarską do Sexten jest jak prawdziwy sen. Aby zregenerować siły, wielu narciarzy zatrzymuje się jeszcze przed ostatnim stromym fragmentem stoku w przytulnej górskiej chacie. Bardzo popularnym jest również klasyczny zjazd do doliny Helm - Versciaco (Vierschach), do Versciaco di Sopra (Obervierschach), który jest bocznym wejściem do ośrodka narciarskiego w pobliżu granicy austriackiej.

Lyžařská oblast Alta Pusteria / Hochpustertal - fotografie

Prawdziwym testem kondycji fizycznej i umiejętności narciarskich jest czarna nartostrada Raut, która bez żadnych objazdów prowadzi w dół, do Versciaco di Sopra. Mimo wszystko, większość stoków zaliczanych jest tutaj do łatwych i umiarkowanych, więc na nartach będą się tu dobrze czuć także i ci mniej doświadczeni narciarze. W zasięgu znajdują się zbocza wysokiego prawie na 3.000 metrów szczytu Rotwandspitze unoszącego się nad idealnymi stokami ośrodka narciarskiego Rotwand. Na nich mogą swoje pierwsze kroki na nartach próbować stawiać początkujący. Trudne są tylko zjazdy do doliny jak np. Holzriese. Oferta nartostrad jest uzupełniona ośrodkiem narciarskim Haunold przy Innichen, którego szerokie, stoki przyciągają głównie rodziny z dziećmi i początkujących.

Obszar Alta Pusteria/Hochpustertal jest częścią największej grupy ośrodków narciarskich we Włoszech zwanej Dolomiti Superski. Obejmuje ona: Alta Pusteria / Hochpustertal, Arabba / Marmolada, Civetta, Cortina d'Ampezzo, Plan de Corones / Kronplatz, San Martino di Castrozza / Primiero, Tre Valli, Val di Fassa / Fassatal, Val di Fiemme / Obereggen, Val Gardena / Alpe di Siusi i Valle Isarco / Eisacktal. Dolomiti Superski zrzesza 12 doskonałych ośrodków narciarskich w prowincji Trentino. Z jednym karnetem narciarskim Dolomiti Superski, narciarze mogą korzystać z 1.200 km świetnych nartostrad i 420 wyciągów i kolejek linowych. Miłośnicy narciarstwa biegowego mają w Dolomiti Superski do dyspozycji 1.200 km tras zarówno dla stylu klasycznego jak i łyżwowego.

Lyžařská oblast Alta Pusteria / Hochpustertal - fotografie

Biegacze na nartach w Hochpustertal poczują się jak w prawdziwym zimowym raju. Stale zmieniające się krajobrazy Dolomitów wciąż motywują do dalszej jazdy. Ten, kto z Pustertal skręci do doliny Val di Landro (Höhlensteintal), Innerprags lub Sexten, zbliży się do majestatycznych, skalistych szczytów Dolomitów. W ośrodku narciarskim Rotwand wybudowano nową 8-osobową gondolę Signau. W ten sposób powstał nowy, długi na 1,5 km umiarkowanie trudny zjazd. Przy dolnej stacji, na trasie Sexten – Kreuzbbergpass, zbudowano również nowy parking na około 250 samochodów.

Alta Pusteria / Hochpustertal - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Alta Pusteria / Hochpustertal: ***

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: **
 • Nartostrady: **
 • Kolejki / wyciągi: ***
 • Gwarancja śniegu: ****
 • Przygotowanie tras: *****
 • Narciarze początkujący: ***
 • Narciarze zaawansowani: ****
 • Snowpark / funpark: ***
 • Narciarstwo biegowe: *****
 • Urlop rodzinny: ****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 2.200 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 1.130 m n.p.m.

Nartostrady w Alta Pusteria / Hochpustertal

 • Lekkie: 22 km
 • Umiarkowane: 46 km
 • Trudne: 18 km

Na 88% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Alta Pusteria / Hochpustertal

 • Gondole: 1
 • Kolejki linowe: 5
 • Wyciągi krzesełkowe: 6
 • Wyciągi: 17

Całkowita liczba wyciągów w Alta Pusteria / Hochpustertal to 30 o łącznej długości 26.5 km i przepustowości 32.327 osób na godzinę.

Lokalizacja Alta Pusteria / Hochpustertal

Współrzędne GPS: 46.726, 12.2154 (46°43'34'', 12°12'55'')