-

Narty i zakwaterowanie Arabba / Marmolada

Zakwaterowanie w Arabba / Marmolada - gdzie wybrać nocleg?

Arabba

Ilustrační foto

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Arabba (Arabba / Marmolada, Włochy)

Rocca Pietore

Ilustrační foto

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Rocca Pietore w Arabba / Marmolada we Włoszech i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Narciarstwo Arabba / Marmolada - dokąd na narty?

Arabba

Náhled skimapy areálu Arabba

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Arabba (Arabba / Marmolada, Włochy)

Marmolada

Náhled skimapy areálu Marmolada

Alpejski ośrodek narciarski Marmolada obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

Arabba / Marmolada - informacje dodatkowe o narciarstwie

Arabba jest najmniejszym, ale z pewnością najmocniejszym ogniwem w łańcuchu alpejskich ośrodków narciarskich połączonych w unikalny krąg zwany Sella Ronda. Majestatyczny masyw Marmolada, nazywany Królową Dolomitów współgra z typową atmosferą włoskiego ośrodka narciarskiego u swego podnóża. Arabba oferuje trasy i tereny zarówno dla początkujących jak i najbardziej wymagających narciarzy. Arabba to mała wioska, która wraz z miejscowością Malga Ciapela u stóp Marmolady, stanowi podstawę tego ośrodka narciarskiego. Prawie wszystkie miejsca zakwaterowania znajdują się bezpośrednio przy stokach narciarskich lub w pobliżu jednego z wyciągów narciarskich zgodnie z popularnym tutaj hasłem Z hotelu bezpośrednio na stok narciarski. Pokusą dla spędzenia zimowego urlopu w Arabba bezpośrednio pod masywem Marmolada, są nie tylko doskonale przygotowane stoki i dobrze oznakowane trasy, ale również unikalny i trudny do opisania krajobraz, wraz z pięknymi widokami na okoliczne pasma górskie.

Lyžařská oblast Arabba / Marmolada - fotografie

Narty we Włoszech w ośrodku Arabba przypadną do gustu z pewnością doświadczonym narciarzom, ponieważ większość lokalnych tras należy do umiarkowanych lub trudnych. Jednak początkujący i mniej doświadczeni narciarze z pewnością nie muszą się martwić, że w Arabba nie pozjeżdżają na nartach. Dzięki połączeniu z innymi ośrodkami karuzeli narciarskiej Sella Ronda mogą bezproblemowo przejechać do jednego z okolicznych ośrodków i cieszyć się jazdą na stokach dostosowanych do swoich umiejętności w niewielkiej odległości od Arabba. W kierunku północnym od Arabba znajduje się np. ośrodek Alta Badia, słynący z niefrasobliwych i technicznie niewymagających tras. W kierunku zachodnim leży dolina Val di Fassa, gdzie dostępnych jest również kilka mało wymagających stoków. Krąg Sella Ronda na północnym zachodzie od Arabba zamyka zimowy ośrodek narciarski Val Gardena.

Obszar Arabba - Marmolada jest częścią największej grupy ośrodków narciarskich we Włoszech zwanej Dolomiti Superski. Obejmuje ona: Alta Pusteria / Hochpustertal, Arabba / Marmolada, Civetta, Cortina d'Ampezzo, Plan de Corones / Kronplatz, San Martino di Castrozza / Primiero, Tre Valli, Val di Fassa / Fassatal, Val di Fiemme / Obereggen, Val Gardena / Alpe di Siusi i Valle Isarco / Eisacktal. Dolomiti Superski zrzesza 12 doskonałych ośrodków narciarskich w prowincji Trentino. Z jednym karnetem narciarskim Dolomiti Superski, narciarze mogą korzystać z 1.200 km świetnych nartostrad i 420 wyciągów i kolejek linowych. Miłośnicy narciarstwa biegowego mają w Dolomiti Superski do dyspozycji 1.200 km tras zarówno dla stylu klasycznego jak i łyżwowego.

Lyžařská oblast Arabba / Marmolada - fotografie

Prawie wszystkie ośrodki narciarskie Arabba - Marmolada są między sobą dobrze połączone. Na śmiałków czeka tu kilka trudnych czarnych tras schodzących z wysokiego na prawie 2.500 metrów szczytu Portavescovo aż do miejscowości Arabba na wysokość 1.600 m n.p.m.. Inną, z zachwycającą długością 12 kilometrów jest umiarkowana trasa prowadząca ze szczytu Punta Rocca. Zjazd nartostradą prowadzącą ze szczytu Marmolada jest wyjątkowym, trudnym do opisania przeżyciem, które po prostu trzeba doświadczyć na własnej skórze. Zjazd można zakończyć albo w Malga Ciapela albo, korzystając z krótkiego wyciągu aż w Arabba. Zwolennicy freeride'u i jazdy w świeżym głębokim śniegu na pewno nie powinni ominąć trasy po lewej stronie od szczytu Marmolada do Passo Fedaia. Tu przed narciarzami otwierają się szerokie tereny idealne do jazdy poza trasami narciarskimi.

Ośrodek narciarski Marmolada stał się częścią największej grupy włoskich ośrodków narciarskich Dolomiti Superski dopiero w 2001 roku. Do tego momentu Arabba była sekretną wskazówką, zarezerwowaną tylko dla koneserów dobrego narciarstwa we Włoszech. Po 2001 roku ilość odwiedzających szybko wrosła i zaczęły się problemy z wydajnością starej kolejki linowej prowadzącej na szczyt Marmolada. Dlatego w 2004 roku kolejka została całkowicie odnowiona i obecnie narciarze wywożeni są na Marmolada bez zbędnego czasu oczekiwania i długich kolejek.

Lyžařská oblast Arabba / Marmolada - fotografie

Na nocleg zaprasza wiele hoteli w Arabba lub Malz Ciapele, jak również w pobliskich miejscowościach Rocca Pietore i Renaz. Kto chce w czasie pobytu w Arabba korzystać również z ofert aprés-ski lub doświadczyć szaleństwa nocnej rozrywki, będzie musiał wskoczyć do samochodu i udać się do pobliskiej Alta Badia lub Val di Fassa.

Arabba / Marmolada - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Arabba / Marmolada: ***

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: ***
 • Nartostrady: ***
 • Kolejki / wyciągi: ***
 • Gwarancja śniegu: ****
 • Przygotowanie tras: *****
 • Narciarze początkujący: ***
 • Narciarze zaawansowani: ****
 • Snowpark / funpark: **
 • Narciarstwo biegowe: *
 • Urlop rodzinny: ***

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 2.650 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 1.602 m n.p.m.

Nartostrady w Arabba / Marmolada

 • Lekkie: 32 km
 • Umiarkowane: 27 km
 • Trudne: 8 km

Na 54% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Arabba / Marmolada

 • Gondole: 1
 • Kolejki linowe: 5
 • Wyciągi krzesełkowe: 15
 • Wyciągi: 1

Całkowita liczba wyciągów w Arabba / Marmolada to 22 o łącznej długości 28.1 km i przepustowości 45.378 osób na godzinę.

Lokalizacja Arabba / Marmolada

Współrzędne GPS: 46.4978, 11.8748 (46°29'52'', 11°52'29'')