-

Narty i zakwaterowanie Madonna di Campiglio / Pinzolo

Zakwaterowanie w Madonna di Campiglio / Pinzolo - gdzie wybrać nocleg?

Madonna di Campiglio

Ilustrační foto

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Madonna di Campiglio (Madonna di Campiglio / Pinzolo, Włochy)

Pinzolo

Ilustrační foto

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Pinzolo w Madonna di Campiglio / Pinzolo we Włoszech i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Narciarstwo Madonna di Campiglio / Pinzolo - dokąd na narty?

Madonna di Campiglio / Pinzolo / Folgarida - Marilléva

Náhled skimapy areálu Madonna di Campiglio / Pinzolo / Folgarida - Marilléva

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Madonna di Campiglio / Pinzolo / Folgarida - Marilléva (Madonna di Campiglio / Pinzolo, Włochy)

Madonna di Campiglio / Pinzolo - informacje dodatkowe o narciarstwie

Widzieć i być widzianym - jest mottem Madonna di Campiglio leżącego u podnóża masywu Brenta. Światowa metropolia narciarska, gdzie przebywała również Sisi, żona cesarza Franciszka Józefa, jest najbardziej lubianym ośrodkiem narciarskim we Włoszech. Radość z jazdy na nartach nie jest jedyną zaletą ośrodka, ponieważ oferta dla „nie narciarzy” jest naprawdę duża. Być może właśnie dlatego zespół Ferrari- Scuderia spędza tu corocznie wakacje narciarskie. Słynny ośrodek narciarski ze strony architektury z pewnością ciekawy nie jest, ale tym bardziej przyciąga swoim pięknym krajobrazem. Pośród ciemnych lasów iglastych w dolinie na wysokości 1.550 m n.p.m. czai się Madonna di Campiglio. Nad nią, po zachodniej stronie wznoszą się gigantyczne granitowe góry Presanella a po stronie wschodniej masyw Dolomity-Brenta.

Lyžařská oblast Madonna di Campiglio / Pinzolo - fotografie

Bezpośrednio w Campiglio w skrócie nazywanej tak przez turystów i mieszkańców, oprócz narciarstwa alpejskiego, najbardziej popularnymi aktywnościami są: spacery po deptaku, zakupy w luksusowych butikach lub popijanie cappuccino w kawiarniach. Po stronie południowej, w dolinie Val Rendani, ośrodek Pinzolo oferuje możliwości zakwaterowania dla cieńszych portfeli. Znajdują się tu legendarne trasy Pucharu Świata. Stoki w okolicy Madonna di Campiglio są przeważnie umiarkowane lub łagodne. Większość z nich zaczyna się i kończy w samym ośrodku a długi czasy oczekiwania przy wyciągu jest pojęciem całkiem obcym. Rano najlepiej zacząć na umiarkowanych zachodnich zboczach szczytu Rifugio Pancugolo, a potem przenieść się z obszarów Pradalago i Campo Carlo Magno na górę Monte Vigo, w dolinie Val di Sole.

Dobrzy narciarze nie powinni w żadnym wypadku przegapić zjazdu Canalone Miramonte. Jest to sławna nartostrada FIS 3-Tre, na której regularnie odbywa się slalom Pucharu Świata Mężczyzn. W godzinach popołudniowych zalecana jest jazda na nartach po słonecznej stronie Passo Grosté, na szerokich nartostradach poniżej czerwonawych ścian masywu Brenta. Doskonałym zakończeniem dnia może być czarna trasa Spinale Direttissima, z nachyleniem do 65% ze szczytu Monte Spinale. Na jej dolnym odcinku został wybudowany pomnik mistrza świata Formuły 1 - Michaela Schumachera. Na jego cześć, długi na 250 m odcinek stoku, został nazwany Streif Schumacher, który były kierowca Ferrari również sam inaugurował.

Lyžařská oblast Madonna di Campiglio / Pinzolo - fotografie

Dalej w kierunku południowym, u stóp góry Doss del Sabion leży rodzinny ośrodek narciarski Pinzolo. Na trasie Pista Competition od lat odbywa się wyścig Trofeo Topolino Sci, jeden z najważniejszych międzynarodowych zawodów w narciarstwie alpejskim dla juniorów z ponad 40 krajów. Butiki i kluby tworzą tu charakterystyczne tło dla odpoczynku. Większość osób odwiedza Campiglio według hasła: Na topie jest ten, kto jest tutaj. Tak więc ekskluzywny ośrodek tętni życiem przez 24 godziny na dobę. Wiele osób spaceruje a zamarznięte jezioro jest idealnym miejscem dla łyżwiarzy. Oczywiście każdy ma nadzieję, że na zakupach spotka jedną z gwiazd piłki nożnej, Formuły 1 i innych osobistości show businessu, takich jak np. George Clooney. Wieczorem zabawa kontynuuje w barach i klubach: najpierw w Swiss Bar i Franz Josef, później Desalpes i Cliffhanger.

Madonna di Campiglio / Pinzolo - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Madonna di Campiglio / Pinzolo: ****

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: *****
 • Nartostrady: *****
 • Kolejki / wyciągi: ****
 • Gwarancja śniegu: *****
 • Przygotowanie tras: *****
 • Narciarze początkujący: ****
 • Narciarze zaawansowani: ****
 • Snowpark / funpark: *****
 • Narciarstwo biegowe: ***
 • Urlop rodzinny: *****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 2.504 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 852 m n.p.m.

Nartostrady w Madonna di Campiglio / Pinzolo

 • Lekkie: 50 km
 • Umiarkowane: 67 km
 • Trudne: 33 km

Na 95% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Madonna di Campiglio / Pinzolo

 • Gondole: 0
 • Kolejki linowe: 17
 • Wyciągi krzesełkowe: 34
 • Wyciągi: 8

Całkowita liczba wyciągów w Madonna di Campiglio / Pinzolo to 59 o łącznej długości 69.1 km i przepustowości 102.540 osób na godzinę.

Lokalizacja Madonna di Campiglio / Pinzolo

Współrzędne GPS: 46.2256, 10.8261 (46°13'32'', 10°49'34'')