-

Narty i zakwaterowanie Merano 2000

Narciarstwo Merano 2000 - dokąd na narty?

Meran 2000

Náhled skimapy areálu Meran 2000

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Meran 2000 (Merano 2000, Włochy)

Pfelders

Náhled skimapy areálu Pfelders

Alpejski ośrodek narciarski Pfelders obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

Merano 2000 - informacje dodatkowe o narciarstwie

Mniejszy obszar narciarski we Włoszech Meran 2000 należy do związku narciarskiego Ortler Skiarena i obejmuje 15 ośrodków narciarskich w zachodniej części Południowego Tyrolu. Razem z Sulden jest największym obszarem narciarskim w regionie. Niezbyt szeroką drogą z miasta Meran dostaniemy się do Hafling (1.300 m n.p.m.). Stąd 8-osobowa kolejka wywiezie nas nad miasto Meran do terenów narciarskich. Ewentualnie na stoki narciarskie możemy dostać się starą kolejką linową z Senna. Tę polecamy zwłaszcza przy mocnych opadach śniegu i zaśnieżonych drogach, ponieważ w ten sposób można uniknąć przejazdu przez stromą przełęcz. Na narciarzy czeka tu 40 km doskonale przygotowanych, a w większości średnio trudnych tras narciarskich. Teren narciarski jest idealnym dla rodzin z dziećmi – dla najmniejszych funkcjonuje w parku dla dzieci magiczny dywan, który ułatwia stawianie pierwszych kroków na nartach.

Przy dobrej widoczności panorama gór jest naprawdę zachwycająca. W kierunku zachodnim można zobaczyć wysoki na prawie 4.000 metrów Ortlergruppe, w kierunku południowym stopniowo kończące się Alpy a na wschodzie Dolomity. Potrzebna jest przerwa i odpoczynek podczas jazdy? W ośrodku Meran 2000 istnieje siedem przystanków – rustykalnych górskich chat z muzyką na żywo.

W każdy piętek wieczorem nartostrady są oświetlone. W Falzeben jest jedna trasa biegowa a w okolicy Meran 2000 znajdą szlaki także miłośnicy turystyki narciarskiej. Teren narciarski dysponuje nowoczesnymi wyciągami i kolejkami linowymi. W ostatnich latach wiele starych wyciągów zostało zastąpione przez nowoczesne urządzenia. Bardzo popularnym jest jeden wspólny karnet do ośrodka narciarskiego i term.

Narciarstwo uprawiane jest na wysokościach od 1.670 do 2.300 m n.p.m.. Do wyboru jest 12,5 km tras niebieskich, 25 km czerwonych i 2,5 km czarnych. Transport narciarzy zapewnia jeden wyciąg narciarski, 4 wyciągi krzesełkowe i dwie kolejki gondolowe. Ośrodki narciarskie w Meran i okolicy spełniają najwyższe wymagania sportów zimowych. Początkujący i profesjonaliści poczują się tu jak w domu.

Nawet dolina Passeiertal (po włosku Val Passiria) oferuje szczególnie odpowiedni teren narciarski dla rodzin z dziećmi - Pfelders. Schwemmalm znajduje się w dolinie Ultental (Val d'Ultimo), z którego roztacza się imponujący widok na pasmo górskie Ortler. Lodowiec Val Senales oferuje z kolei zabawę na nartach nie tylko zimą, ale też w miesiącach letnich. Dlatego wielu zawodników w okresie letnim przygotowuje się tu do następnego sezonu zimowego.

Preferują Państwo narty, biegówki, turystykę zimową, wędrówki na rakietach śnieżnych lub jazdę na łyżwach? Obszar Meran oferuje szereg atrakcji zimowych. Ferie zimowe w dolinach Ultental, Schnalstal lub w uzdrowisku Meran? Wszędzie znajdziemy wiele tras biegowych zarówno dla początkujących, jak również dla zaawansowanych. A jeśli to jeszcze zbyt mało, można spróbować wspinaczki lodowej w Rabenstein, która z pewnością podniesie poziom adrenaliny. Kto byłby zainteresowany wygodniejszą formą wypoczynku polecamy zimowe wędrówki przez śnieżny krajobraz wokół Merano pieszo lub na rakietach śnieżnych.

Falzeben położony jest na wysokości 1.600 m n.p.m. i znajduje się wysoko nad Hafling. Znany jest przede wszystkim dzięki dolnej stacji kolejki gondolowej, która żółtymi gondolami przewozi turystów latem i narciarzy zimą. Meran 2000 oferuje także wiele możliwości jazdy na rowerze. W pobliżu dolnej stacji otwarta jest warta obejrzenia wystawa minerałów. Z płatnego parkingu Falzeben dostępne są inne cele turystyczne, takie jak Moschwald Alm, chata Kesselberg Hütte, Waidmann Alm lub Kirchsteiger Alm. Przebiega tędy również część europejskiego szlaku długodystansowego E5. Kto chciałby dostać się na wyższe tereny, może podjąć się wejścia na Ifinger.

Absolutnym hitem jest najdłuższy we Włoszech tor bobslejowy Alpin Bob Meran 2000, który oferuje adrinalinowe przeżycie nie tylko dla dzieci. Z wysokości 1.900 m n.p.m. torem bobslejowym, którego niektóre odcinki znajdują się 12 metrów nad ziemią, można zjechać trasą długa na 1,1 km. Czynny jest on przez cały rok i jest to pierwszy całorocznie czynny tor bobslejowy w Południowym Tyrolu.

W grudniu 2005 roku w Meran otwarto nowe łaźnie termalne. Znajdują się one na przeciwko starodawnego domu uzdrowiskowego, nad brzegiem górskiego strumienia Passer. Proste linie, ciepłe barwy, naturalne kamienie szlachetne i prześwietlana szklana architektura charakteryzują architekta Matteo Thuna z Milano. Uzdrowisko Merano zawiera część lokalną Gratsch, Obermais, Untermais, Sinich, Labers oraz Starówkę i znajduje się na wysokości od 263 do 1.621 m n.p.m.. Po stolicy regionu Bolzano jest drugim co do wielkości miastem w południowym Tyrolu znanym ze swojego łagodnego klimatu śródziemnomorskiego. Pomimo łagodnego klimatu można tutaj spędzić wspaniały urlop zimowy.

Merano 2000 - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Merano 2000: ***

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: ***
 • Nartostrady: ***
 • Kolejki / wyciągi: *****
 • Gwarancja śniegu: *****
 • Przygotowanie tras: *****
 • Narciarze początkujący: ***
 • Narciarze zaawansowani: ***
 • Snowpark / funpark: ***
 • Narciarstwo biegowe: ***
 • Urlop rodzinny: ****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 2.502 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 1.601 m n.p.m.

Nartostrady w Merano 2000

 • Lekkie: 17 km
 • Umiarkowane: 34 km
 • Trudne: 7 km

Na 100% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Merano 2000

 • Gondole: 1
 • Kolejki linowe: 1
 • Wyciągi krzesełkowe: 6
 • Wyciągi: 2

Całkowita liczba wyciągów w Merano 2000 to 11 o łącznej długości 15.3 km i przepustowości 13.778 osób na godzinę.

Lokalizacja Merano 2000

Współrzędne GPS: 46.6638, 11.1745 (46°39'50'', 11°10'28'')