-

Narty i zakwaterowanie Plan de Corones / Kronplatz

Zakwaterowanie w Plan de Corones / Kronplatz - gdzie wybrać nocleg?

Anterselva - Antholz

Ilustrační foto

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Anterselva - Antholz (Plan de Corones / Kronplatz, Włochy)

Brunico - Bruneck

Ilustrační foto

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Brunico - Bruneck w Plan de Corones / Kronplatz we Włoszech i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Rasun di Sotto - Rasen

Ilustrační foto

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Włochy i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku Rasun di Sotto - Rasen (Plan de Corones / Kronplatz)

San Martino in Badia / St. Martin in Thurn

Ilustrační foto

Świetne tereny narciarskie w zasięgu ręki czekają w ośrodku narciarskim San Martino in Badia / St. Martin in Thurn w Plan de Corones / Kronplatz we Włoszech

San Sigismondo / Sankt Sigmund

Ilustrační foto

Zakwateruj się w miejscowości San Sigismondo / Sankt Sigmund lub w Plan de Corones / Kronplatz we Włoszech niedaleko perfekcyjnie przygotowanych nartostrad i wysokiej jakości tras biegowych

San Vigilio di Marebbe / St. Vigil Enneberg

Ilustrační foto

Znajdź przyjemny i komfortowy nocleg w miejscowości San Vigilio di Marebbe / St. Vigil Enneberg lub w Plan de Corones / Kronplatz we Włoszech i pokonuj kilometry na zadbanych nartostradach w okolicy

Narciarstwo Plan de Corones / Kronplatz - dokąd na narty?

Plan de Corones / Kronplatz

Náhled skimapy areálu Plan de Corones / Kronplatz

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Plan de Corones / Kronplatz (Plan de Corones / Kronplatz, Włochy)

Plan de Corones / Kronplatz - informacje dodatkowe o narciarstwie

Plan de Corones / Kronplatz, jest bardzo popularnym kierunkiem dla narciarzy w obszarze Pustertal. Odwiedzających zaprasza nie tylko do jazdy na nartach i apres-ski, ale obiecuje także wspaniałe królewskie widoki na imponującą scenerię Dolomitów. Według legendy była tu koronowana na królową imperium Fanes niezwyciężona i piękna księżniczka Dolasila.

Lyžařská oblast Plan de Corones / Kronplatz - fotografie

Miejsce ozdabia w sumie 105 km nartostrad. Szczyt Kronplatz jest miejscem niesamowitej jazdy na nartach we Włoszech z trasami o wszystkich poziomach zaawansowania. Na narty można wybrać się na słoneczne zbocza a bardziej doświadczeni narciarze mogą zjeżdżać na bardziej stromych i wymagających zjazdach. Najbardziej znanymi są długie na 5 kilometrów nartostrady Silvester i Hernegg prowadzące do doliny Reischach (Bruneck), 6 kilometrowa Erta kończąca się w St. Vigil w Enneberg oraz 6,5 km długi Olang. Nartostrady te są zazwyczaj czynne do późnej zimy.

Na lokalne nartostrady wywozi narciarzy 20 nowoczesnych kolejek linowych, 6 wyciągów krzesełkowych i 5 zwykłych wyciągów. Na szczyt można dostać się z trzech stron. Dzięki dużej przepustowości wynoszącej prawie 64.000 pasażerów na godzinę, nie ma tu kolejek i rzadko jest tłoczno. Większość nowoczesnych urządzeń naśnieżania gwarantuje optymalne warunki śniegowe a stoki mogą być w całości sztucznie ośnieżone. Dopiero w sezonie zimowym 2006/07 region narciarski Kronplatz rozrósł się w kierunku centrum Dolomitów i otrzymał długo oczekiwane połączenie z Sella Ronda. Dzięki budowie nowej gondoli "Piculin" i czarnej nartostrady o tej samej nazwie połączenie z Alta Badia stało się rzeczywistością.

Lyžařská oblast Plan de Corones / Kronplatz - fotografie

Po ciężkim dniu spędzonym na nartach dobrze smakuje kieliszek Prosecco lub jeden z tradycyjnych tyrolskich deserów. Jeśli ośrodek nie spełnia wszystkich oczekiwań narciarskich, poprzez Piculin i krótkiej przejażdżce autobusem, istnieje możliwość, aby połączyć się z kolejnym dużym obszarem - Sella Ronda, i otaczającymi ośrodkami narciarskimi, takimi jak Alta Badia, Val Gardena, Val di Fassa oraz Arabba Marmolada, które oferują dodatkowe 500 km tras narciarskich.

Plan de Corones / Kronplatz - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Plan de Corones / Kronplatz: ****

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: ****
 • Nartostrady: *****
 • Kolejki / wyciągi: *****
 • Gwarancja śniegu: *****
 • Przygotowanie tras: *****
 • Narciarze początkujący: ****
 • Narciarze zaawansowani: ****
 • Snowpark / funpark: ****
 • Narciarstwo biegowe: *****
 • Urlop rodzinny: *****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 2.275 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 973 m n.p.m.

Nartostrady w Plan de Corones / Kronplatz

 • Lekkie: 52 km
 • Umiarkowane: 42 km
 • Trudne: 25 km

Na 100% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Plan de Corones / Kronplatz

 • Gondole: 0
 • Kolejki linowe: 21
 • Wyciągi krzesełkowe: 5
 • Wyciągi: 6

Całkowita liczba wyciągów w Plan de Corones / Kronplatz to 32 o łącznej długości 45.8 km i przepustowości 70.805 osób na godzinę.

Lokalizacja Plan de Corones / Kronplatz

Współrzędne GPS: 46.7387, 11.9583 (46°44'19'', 11°57'30'')