-

Narty i zakwaterowanie Tre Valli

Zakwaterowanie w Tre Valli - gdzie wybrać nocleg?

Moena

Ilustrační foto

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Moena (Tre Valli, Włochy)

Narciarstwo Tre Valli - dokąd na narty?

Alpe Lusia - Bellamonte

Náhled skimapy areálu Alpe Lusia - Bellamonte

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Alpe Lusia - Bellamonte (Tre Valli, Włochy)

Passo San Pellegrino - Col Margherita - Falcade

Náhled skimapy areálu Passo San Pellegrino - Col Margherita - Falcade

Alpejski ośrodek narciarski Passo San Pellegrino - Col Margherita - Falcade obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

Tre Valli - informacje dodatkowe o narciarstwie

Moena Lusia - San Pellegrino - Falcade lub w skrócie Tre Valli. Teren narciarski, który ma spore doświadczenie w sportach zimowych. Zaśnieżone stoki wokół Dolomitów prowadzą narciarzy do doliny, do małych, tradycyjnych górskich wiosek. Doskonale przygotowane 100 km nartostrad oferuje sportowcom przyjemność z jazdy na nartach we Włoszech. Jazda na nartach w tak pięknej okolicy, po dobrze utrzymanych trasach wspieranych nowoczesnymi wyciągami to gwarancja przyjemności i prawdziwej przygody.

Lyžařská oblast Tre Valli - fotografie

Trzy doliny (Tre Valli) oferują zimowy wypoczynek w nowoczesnym stylu, a mimo to, wciąż z zachowanym urokiem przeszłości. Region znajduje się między prowincjami Trento i Belluno. Nartostrady są naśnieżane najnowocześniejszym sprzętem. Do dyspozycji biegaczy przygotowano sieć tras biegowych o długości 60 km. Rozrywka zarówno dla dużych jak i małych gości obejmuje szeroką gamę sportów zimowych. W regionie Trentino-Alto Adige miłośnicy przyrody odkryją jeden z najpiękniejszych i najbardziej fascynujących widoków na łańcuchy górskie San Martino, Monzoni, Rosengarten i Marmolada. Te wyjątkowe krajobrazy i widoki towarzyszą narciarzom przez cały dzień, podczas jazdy wyciągiem w górę lub zjazdu po stokach narciarskich.

Bezpośrednio z Falcade wjazd na stoki umożliwia 4-osobowy wyciąg krzesełkowy Molino-Le Buse, który potrzebuje zaledwie 10 minut żeby wywieźć narciarzy z wysokości 1.100 m n.p.m. na prawie 2.000 metrów. Stąd można kontynuować wjazd na szczyt Col Margherita (2.530 m n.p.m.), najwyższego punktu terenu narciarskiego lub po prostu jechać w dół po nartostradzie "zakochanych" - Pista degli Innamorati. Na chwilowy relaks w promieniach słonecznych zapraszają tarasy chat górskich Le Buse i Gigio Picol.

Lyžařská oblast Tre Valli - fotografie

Bardzo popularną wśród narciarzy biegowych jest trasa okrężna w Falcade. Prowadzi z centrum miejscowości po równinach wzdłuż górskiego potoku Biois. Na niej z pewnością zachwycą biegaczy widoki na szczyt Civetta z górą Pelmo w tle. Idealna trasa dla początkujących prowadzi dookoła miasteczka, trasy trudne dla zaawansowanych narciarzy są po drugiej stronie potoku górskiego. Kolejne trasy biegowe dostępne są przy Centro Fondo Val Gares w Canale d'Agordo i w Centro Fondo Alochet na Passo San Pellegrino. W Falcade mile widziane są również dzieci. Szkółka narciarska dla najmniejszej i większych dzieci jest specjalnie przystosowana do nauki jazdy na nartach przez zabawę. W Cima Uomo przy Passo San Pellegrino, znajdą Państwo również park zimowy, w którym dzieci mogą bawić się pod fachową opieką podczas kiedy rodzice zjeżdżają na nartach.

Przyjemny rodziny teren narciarski znajduje się w Bellamonte - Alpe Lusia. W Bellamonte sportowcy zimowi będą mieli do dyspozycji dużą i słoneczną okolicę z wygodnymi niebieskimi trasami. Bardziej sportowa część terenu narciarskiego znajduje się na północnej stronie, która jest dostępna kolejka gondolową z miejscowości Moena. Są tu szybkie trasy, takie jak Fiamme Oro oraz tereny dla jazdy w głębokim śniegu. Początkujący zwykle wybierają słoneczne, południowe stoki z komfortowymi niebieskimi stokami, a miłośnicy jazdy na nartach w głębokim śniegu trzymają się północnych zboczy szczytu Le Cune. W ośrodku narciarskim Alpe Lusia odpowiednią dla siebie nartostradę znajdzie każdy.

Lyžařská oblast Tre Valli - fotografie

Trochę z boku leży ośrodek narciarski Passo San Pellegrino z przeważnie bardzo dobrze utrzymanymi trasami po obu stronach.

Tre Valli - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Tre Valli: ****

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: ****
 • Nartostrady: ****
 • Kolejki / wyciągi: *****
 • Gwarancja śniegu: *****
 • Przygotowanie tras: *****
 • Narciarze początkujący: ****
 • Narciarze zaawansowani: ****
 • Snowpark / funpark: ****
 • Narciarstwo biegowe: ****
 • Urlop rodzinny: *****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 2.513 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 1.190 m n.p.m.

Nartostrady w Tre Valli

 • Lekkie: 32 km
 • Umiarkowane: 48 km
 • Trudne: 12 km

Na 100% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Tre Valli

 • Gondole: 1
 • Kolejki linowe: 5
 • Wyciągi krzesełkowe: 12
 • Wyciągi: 5

Całkowita liczba wyciągów w Tre Valli to 23 o łącznej długości 26.1 km i przepustowości 40.300 osób na godzinę.

Lokalizacja Tre Valli

Współrzędne GPS: 46.3725, 11.6634 (46°22'21'', 11°39'48'')