-

Narty i zakwaterowanie Val d´Aosta / Aostal

Zakwaterowanie w Val d´Aosta / Aostal - gdzie wybrać nocleg?

Aosta

Ilustrační foto

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Aosta (Val d´Aosta / Aostal, Włochy)

Arvier

Ilustrační foto

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Arvier w Val d´Aosta / Aostal we Włoszech i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Courmayeur

Ilustrační foto

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Włochy i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku Courmayeur (Val d´Aosta / Aostal)

Sarre

Ilustrační foto

Świetne tereny narciarskie w zasięgu ręki czekają w ośrodku narciarskim Sarre w Val d´Aosta / Aostal we Włoszech

St. Nicolas

Ilustrační foto

Zakwateruj się w miejscowości St. Nicolas lub w Val d´Aosta / Aostal we Włoszech niedaleko perfekcyjnie przygotowanych nartostrad i wysokiej jakości tras biegowych

St Pierre

Ilustrační foto

Znajdź przyjemny i komfortowy nocleg w miejscowości St Pierre lub w Val d´Aosta / Aostal we Włoszech i pokonuj kilometry na zadbanych nartostradach w okolicy

Narciarstwo Val d´Aosta / Aostal - dokąd na narty?

Alagna

Náhled skimapy areálu Alagna

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Alagna (Val d´Aosta / Aostal, Włochy)

Courmayeur / Chécrouit-Val Veny

Náhled skimapy areálu Courmayeur / Chécrouit-Val Veny

Alpejski ośrodek narciarski Courmayeur / Chécrouit-Val Veny obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

Courmayeur / Monte Bianco

Náhled skimapy areálu Courmayeur / Monte Bianco

W obszarze narciarskim Courmayeur / Monte Bianco w Val d´Aosta / Aostal, Włochy czekają starannie przygotowane trasy i nowoczesne wyciągi dla najlepszych doświadczeń na nartach i snowboardzie

La Thuile- La Rosiere (Espace San Bernardo)

Náhled skimapy areálu La Thuile- La Rosiere (Espace San Bernardo)

Wyrusz na narty do ośrodka narciarskiego La Thuile- La Rosiere (Espace San Bernardo) (Val d´Aosta / Aostal, Włochy) i ciesz się mnóstwem przygotowanych nartostrad o wszystkich stopniach trudności, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy

Pila

Náhled skimapy areálu Pila

Ciesz się przestronnymi stokami i kolejkami linowymi o dużej pojemności w ośrodku narciarskim Pila (Val d´Aosta / Aostal, Włochy) którego sława wykracza daleko poza granice tego kraju

Val d´Aosta / Aostal - informacje dodatkowe o narciarstwie

Włoski obszar narciarski Val d´Aosta / Aostatal położony jest w północno-zachodniej części Włoch, na granicy z Francją i Szwajcarią. Znajdziemy tu majestatyczne szczyty, takie jak Matterhorn, Mont Blanc, Monte Rosa czy Monte Gran Paradiso i również ogromny Park Narodowy Gran Paradiso. Dzięki nim obszar jest idealnym miejscem na helisking oraz dla freestylu na nartach w głębokim śniegu lub na lodowcu.

Lyžařská oblast Val d´Aosta / Aostal - fotografie

Region Val d'Aosta tworzy pięć głównych ośrodków narciarskich: La Thuile, Courmayeur, Cervinia, Monterosa, Pila. Dostępnych jest tu niewiarygodnych 850 km dobrze przygotowanych tras zjazdowych o wszystkich stopniach trudności, obsługiwanych przez 162 urządzenia przewozowe. Ze względu na duże wysokości nad poziomem morza, tutejsze ośrodki gwarantują doskonałe warunki śniegowe aż do późnej wiosny.

W dolnej części najwyższego szczytu Europy, Mont Blanc, znaleźć można ośrodek narciarski La Thuile, tworzący z francuskim ośrodkiem La Rosiére obszar Espace San Bernardo. Ośrodek ten oferuje panoramiczne widoki na ośnieżone szczyty Monte Belevedere i Col de Fourclaz. Czeka tu 150 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności na wysokości od 1.200 do 2.650 m n.p.m..

Lyžařská oblast Val d´Aosta / Aostal - fotografie

Specjalnie dla snowboardzistów przygotowany jest tutaj snowpark z halfpipe. Narciarze biegowi mogą cieszyć się 40 km dobrze przygotowanych tras. Jeśli chciałbyś spróbować także czegoś innego, do zaoferowania jest przejażdżka psim zaprzęgiem, turystyka piesza, wieczorna jazda na nartach oraz heliskiing. Po męczącym dniu odpocząć można na basenie lub w saunie, a dla miłośników życia nocnego otwarte są restauracje, bary i kluby nocne.

W pobliżu miejscowości La Thuile narciarzy przywita ośrodek narciarski Courmayeur posiadający 100 km tras narciarskich, 35 km tras biegowych i snowpark z halfpipe. Na wysokości ponad 3.000 metrów w cieniu Matterhorn znajduje się ośrodek Cervinia, gdzie sezon narciarski trwa najdłużej w całych Włoszech. Ośrodek ten jest połączony ze szwajcarskim Zermatt i oferuje około 130 kilometrów przygotowanych nartostrad, snowpark z halfpipe i 25 km tras do uprawiania narciarstwa biegowego.

Lyžařská oblast Val d´Aosta / Aostal - fotografie

Jednak największym ośrodkiem tego regionu jest Monterosa oferujący narciarzom 200 km tras narciarskich, 60 km tras biegowych i snowpark. Słynie z intensywnego życia nocnego przez co odwiedzany jest głównie przez ludzi młodych. Turyści, którzy wolą spędzić ferie zimowe w mieście oczywiście wybiorą zakwaterowanie w głównym mieście Aosta, skąd kolejką linową łatwo dostać się na stoki niewielkiego ośrodka narciarskiego Pila. Obszar ten zapewnia doskonałe warunki dla miłośników sportów adrenalinowych takich jak: heliskiing, snowboarding, skialpinism, skiparagliding i narciarstwo ekstremalne.

Val d´Aosta / Aostal - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Val d´Aosta / Aostal: ***

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: ****
 • Nartostrady: ****
 • Kolejki / wyciągi: ***
 • Gwarancja śniegu: *****
 • Przygotowanie tras: *****
 • Narciarze początkujący: ***
 • Narciarze zaawansowani: *****
 • Snowpark / funpark: ***
 • Narciarstwo biegowe: ***
 • Urlop rodzinny: ****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 3.466 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 1.176 m n.p.m.

Nartostrady w Val d´Aosta / Aostal

 • Lekkie: 107 km
 • Umiarkowane: 222 km
 • Trudne: 39 km

Na 82% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Val d´Aosta / Aostal

 • Gondole: 10
 • Kolejki linowe: 11
 • Wyciągi krzesełkowe: 46
 • Wyciągi: 18

Całkowita liczba wyciągów w Val d´Aosta / Aostal to 86 o łącznej długości 112.4 km i przepustowości 141.142 osób na godzinę.

Lokalizacja Val d´Aosta / Aostal

Współrzędne GPS: 45.7405, 7.31415 (45°44'26'', 7°18'51'')