-

Narty i zakwaterowanie Val di Fassa / Fassatal

Zakwaterowanie w Val di Fassa / Fassatal - gdzie wybrać nocleg?

Alba di Canazei

Ilustrační foto

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Alba di Canazei (Val di Fassa / Fassatal, Włochy)

Campitello di Fassa

Ilustrační foto

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Campitello di Fassa w Val di Fassa / Fassatal we Włoszech i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Canazei

Ilustrační foto

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Włochy i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku Canazei (Val di Fassa / Fassatal)

Mazzin di Fassa

Ilustrační foto

Świetne tereny narciarskie w zasięgu ręki czekają w ośrodku narciarskim Mazzin di Fassa w Val di Fassa / Fassatal we Włoszech

Penia di Canazei

Ilustrační foto

Zakwateruj się w miejscowości Penia di Canazei lub w Val di Fassa / Fassatal we Włoszech niedaleko perfekcyjnie przygotowanych nartostrad i wysokiej jakości tras biegowych

Pera di Fassa

Ilustrační foto

Znajdź przyjemny i komfortowy nocleg w miejscowości Pera di Fassa lub w Val di Fassa / Fassatal we Włoszech i pokonuj kilometry na zadbanych nartostradach w okolicy

Pozza di Fassa

Ilustrační foto

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Pozza di Fassa (Val di Fassa / Fassatal, Włochy)

Soraga di Fassa

Ilustrační foto

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Soraga di Fassa w Val di Fassa / Fassatal we Włoszech i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Vigo di Fassa

Ilustrační foto

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Włochy i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku Vigo di Fassa (Val di Fassa / Fassatal)

Narciarstwo Val di Fassa / Fassatal - dokąd na narty?

Belvedere - Col Rodella

Náhled skimapy areálu Belvedere - Col Rodella

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Belvedere - Col Rodella (Val di Fassa / Fassatal, Włochy)

Buffaure - Ciampac

Náhled skimapy areálu Buffaure - Ciampac

Alpejski ośrodek narciarski Buffaure - Ciampac obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

Carezza

Náhled skimapy areálu Carezza

W obszarze narciarskim Carezza w Val di Fassa / Fassatal, Włochy czekają starannie przygotowane trasy i nowoczesne wyciągi dla najlepszych doświadczeń na nartach i snowboardzie

Ciampedie

Náhled skimapy areálu Ciampedie

Wyrusz na narty do ośrodka narciarskiego Ciampedie (Val di Fassa / Fassatal, Włochy) i ciesz się mnóstwem przygotowanych nartostrad o wszystkich stopniach trudności, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy

Val di Fassa / Fassatal - informacje dodatkowe o narciarstwie

Między miasteczkami Moena i Canazei rozciąga się popularne Val di Fassa / Fassatal, gdzie fani narciarstwa alpejskiego we Włoszech znajdą dużo zabawy na stokach z widokiem na najsłynniejszy, a także najwyższy szczyt Dolomitów, Marmolade, który wznosi się na wysokość 3.343 m n.p.m. i dominuje w tej części Włochy. Atrakcyjne nartostrady o różnym stopniu trudności na tle górskich masywów Sella, Marmolada, Langkofel i Rosengarten, oferują różnorodne zjazdy na nartach zarówno doświadczonym i zaawansowanym narciarzom, jak również początkującym i dzieciom. Ponadto Val di Fassa jest na ogół tańsza niż Val Gardena, Arabba / Marmolada lub Alta Badia, które są zgrupowane także przy masywie górskim Sella.

Lyžařská oblast Val di Fassa / Fassatal - fotografie

Tak samo jak za dawnych czasów, gdy pierwsi śmiałkowie, którzy na prymitywnych nartach próbowali zjeżdżać po okolicznych stokach i w ten sposób położyli fundamenty dla sportu narciarskiego, wśród gór przez Fassatal przepływa rzeczka Avisio. Od kilku dziesięcioleci w ciche i spokojne wioski wstąpił prawdziwy włoski styl życia i obszar stał się popularnym miejscem turystycznym w okresie ferii zimowych. Wielopoziomowe hotele i apartamenty oferują komfortowe zakwaterowanie w otoczeniu malowniczej, zabytkowej starówki a nowoczesna kolejka linowa wywozi narciarzy do poszczególnych obszarów narciarskich. Dolina już pod koniec ubiegłego wieku stała się dzięki szerokiej ofercie narciarskiej jednym z najbardziej popularnych kierunków, a tutejsze zakwaterowania- jednymi z najbardziej poszukiwanych.

Miasteczko Canazei jest huczniejszym ośrodkiem sportów zimowych w Fassatal. Wiele barów z muzyką na żywą dba o odpowiednie aprés-ski do późna w nocy. Przytulniej poczuć się można w ośrodkach Vigo i Pozza di Fassa. Także miasteczko Penia leżące u podnóża ośrodka narciarskiego Ciampac, zachowało charakter typowej włoskiej, górskiej miejscowości. Nad ośrodkami Moena i Alpe Lusia, na południowym krańcu doliny Val di Fassa, mamy możliwość przejechać do następnej, wśród narciarzy popularnej doliny Val di Fiemme, gdzie można pojeździć na nartach z widokiem na masyw górski Civetta i Pale di San Martino.

Lyžařská oblast Val di Fassa / Fassatal - fotografie

Region narciarski Val di Fassa / Fassatal należy do grupy Dolomiti Superski. Być może nie możemy w przypadku całego Fassatal mówić o prawdziwym połączeniu narciarskim, jak np. Buffaure z Ciampac oraz Belvedere z Col Rodella, ale można wybrać się na narty do niektórych terenów narciarskich po lewej i prawej stronie Val di Fassa, których na relatywnie małej powierzchni jest stosunkowo duża ilość.

Dość płaski krajobraz w dolnej części doliny wokół miasta Pozza jest idealnym miejscem dla początkujących. Z ośrodków Pera i Vigo prowadzą kolejki krzesełkowe i gondolowe na nasłonecznione równiny terenu narciarskiego Ciampedie, który wznosi się aż na wysokość 2.000 m n.p.m. Tutaj, u stóp potężnego masywu skalnego Rosengarten, narciarze znajdą szczególnie spokojne nartostrady. Po przeciwnej stronie doliny, na szczycie Buffaure (2.350 m n.p.m.), znajdują się oprócz pięknych widoków również miejsce startowe długiego zjazdu do doliny, który kończy się w ośrodku Pozza. Górne fragmenty nartostrady prowadzą przez szerokie stoki powyżej linii drzew, a następnie doliną St. Nikolaus.

Lyžařská oblast Val di Fassa / Fassatal - fotografie

Na zachodniej stronie Rosengarten, w zasięgu doliny Val di Fassa, za przełęczą Karer / Passo Costalunga, leży rozległy obszar narciarski Carezza. Wejście do ośrodka narciarskiego Carezza obecnie możliwe jest z czterech różnych miejsc. Jedno z nich jest w pobliżu jeziora Karersee. Stąd wyciąg krzesełkowy wywozi fanów narciarstwa alpejskiego aż do stromych urwisk Rotwand, znajdujących się na wysokości 2.806 m n.p.m.. Po nartostradach przejedziemy wzdłuż podnóża Rosengarten. Trasa kończy się przy chacie Kölner Hütte z przepięknym widokiem na Ötztalskie Alpy w sąsiedniej Austrii i łańcuchy górskie Brenta oraz Ortler.

Dużo zabawy czeka na narciarzy także na zaśnieżonych równinach poniżej szczytu Col Rodella (2.485 m n.p.m.). Na Col Rodella można wjechać kolejką linową bezpośrednio z ośrodka Campitello, który znajduje się w pobliżu Canazei lub huśtawką narciarską od góry Belvedere przez Pian Frataces. Teren narciarski między szczytami Sass Pordoi (2.950 m n.p.m.) i Belvedere (2.423 m n.p.m.), można określić jako łagodny i komfortowy, nadający się dla wybitnych, jak również i dla średniozaawansowanych narciarzy.

Mały, ale ładny ośrodek narciarski Ciampac nad miasteczkami Alba i Penia oferuje wyjątkowe przeżycia ekstremalne w postaci trzykilometrowego czarnego zjazdu do doliny. Zarówno Canazei jak i Campitello leżące w cieniu szczytu Sassolungo (Langkofel), oferują zaawansowanym i wysportowanym narciarzom wejście na Sella Ronda, którą można na nartach objechać w ciągu jednego dnia. Jeśli rodzice chcieliby zrelaksować się bez dzieci, maluchami zaopiekują się instruktorzy w raju dziecięcym Kinderland w Canazei. Mali uczniowie mogą tu ścigać się na nartach z bajkowymi postaciami.

Bogata jest w Val di Fassa również oferta tras biegowych. Szeroka sieć tras biegowych na dnie doliny Val di Fassa zadowoli każdego. Częściowo pokrywa się z długa na około 70 km trasą wyścigową Marcialonga, poprzez Val di Fassa i Val di Fiemme. Jest to trasa międzynarodowych zawodów biegowych ze startem w Moena a od 1971 roku przyciąga tysiące uczestników. Wzdłuż krajobrazowo atrakcyjnej trasy pośród skalistych szczytów Dolomitów, każda miejscowość ma także swoje własne trasy biegowe.

Najdłuższa trasa okrężna ma długość 18 km i biegnie między Canazei i Pozza di Fassa. W Canazei znajduje się szkoła narciarstwa biegowego Fassa i trasa szkoleniowa. Największą gwarancją śniegu mogą pochwalić się trasy przy Passo San Pellegrino, w pobliżu ośrodka narciarskiego Tre Valli, na wysokości 1.910 m n.p.m., a także w Ciampac na wysokości ponad 2.000 metrów.

Val di Fassa / Fassatal - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Val di Fassa / Fassatal: ****

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: ****
 • Nartostrady: ****
 • Kolejki / wyciągi: ****
 • Gwarancja śniegu: *****
 • Przygotowanie tras: *****
 • Narciarze początkujący: ***
 • Narciarze zaawansowani: ****
 • Snowpark / funpark: ****
 • Narciarstwo biegowe: ****
 • Urlop rodzinny: ****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 2.428 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 1.200 m n.p.m.

Nartostrady w Val di Fassa / Fassatal

 • Lekkie: 39 km
 • Umiarkowane: 102 km
 • Trudne: 19 km

Na 95% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Val di Fassa / Fassatal

 • Gondole: 9
 • Kolejki linowe: 16
 • Wyciągi krzesełkowe: 44
 • Wyciągi: 22

Całkowita liczba wyciągów w Val di Fassa / Fassatal to 92 o łącznej długości 100.8 km i przepustowości 144.162 osób na godzinę.

Lokalizacja Val di Fassa / Fassatal

Współrzędne GPS: 46.4333, 11.6919 (46°25'60'', 11°41'31'')