-

Narty i zakwaterowanie Val di Fiemme / Obereggen

Zakwaterowanie w Val di Fiemme / Obereggen - gdzie wybrać nocleg?

Carano

Ilustrační foto

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Carano (Val di Fiemme / Obereggen, Włochy)

Cardano / Kardaun

Ilustrační foto

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Cardano / Kardaun w Val di Fiemme / Obereggen we Włoszech i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Castello di Fiemme

Ilustrační foto

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Włochy i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku Castello di Fiemme (Val di Fiemme / Obereggen)

Cavalese

Ilustrační foto

Świetne tereny narciarskie w zasięgu ręki czekają w ośrodku narciarskim Cavalese w Val di Fiemme / Obereggen we Włoszech

Daiano

Ilustrační foto

Zakwateruj się w miejscowości Daiano lub w Val di Fiemme / Obereggen we Włoszech niedaleko perfekcyjnie przygotowanych nartostrad i wysokiej jakości tras biegowych

Molina di Fiemme

Ilustrační foto

Znajdź przyjemny i komfortowy nocleg w miejscowości Molina di Fiemme lub w Val di Fiemme / Obereggen we Włoszech i pokonuj kilometry na zadbanych nartostradach w okolicy

Obereggen

Ilustrační foto

Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Obereggen (Val di Fiemme / Obereggen, Włochy)

Predazzo

Ilustrační foto

Wyjedź na narty do Alp, do ośrodka narciarskiego Predazzo w Val di Fiemme / Obereggen we Włoszech i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem na nartach lub snowboardzie

Segonzano

Ilustrační foto

Wybierz się na zasłużony zimowy wypoczynek Włochy i ciesz się poczuciem wolności i prawdziwej przyjemności z jazdy na najlepszych alpejskich stokach w ośrodku Segonzano (Val di Fiemme / Obereggen)

Tesero

Ilustrační foto

Świetne tereny narciarskie w zasięgu ręki czekają w ośrodku narciarskim Tesero w Val di Fiemme / Obereggen we Włoszech

Varena

Ilustrační foto

Zakwateruj się w miejscowości Varena lub w Val di Fiemme / Obereggen we Włoszech niedaleko perfekcyjnie przygotowanych nartostrad i wysokiej jakości tras biegowych

Narciarstwo Val di Fiemme / Obereggen - dokąd na narty?

Alpe Cermis

Náhled skimapy areálu Alpe Cermis

Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Alpe Cermis (Val di Fiemme / Obereggen, Włochy)

Jochgrimm

Náhled skimapy areálu Jochgrimm

Alpejski ośrodek narciarski Jochgrimm obiecujący świetną zimową zabawę jest tylko o jedno kliknięcie od Ciebie. Więc na co czekasz?

Ski Center Latemar

Náhled skimapy areálu Ski Center Latemar

W obszarze narciarskim Ski Center Latemar w Val di Fiemme / Obereggen, Włochy czekają starannie przygotowane trasy i nowoczesne wyciągi dla najlepszych doświadczeń na nartach i snowboardzie

Val di Fiemme / Obereggen - informacje dodatkowe o narciarstwie

Val di Fiemme to malowniczy, długi na około 40 km obszar w dolinie rzeki Avisio, w północnych Włoszech. Leży w odległości zaledwie 20 km na południe od Bolzano, na granicy Południowego Tyrolu i Trentino. Dolina Fiemme otoczona jest łańcuchem górskim Lagorai na południu, Pala na wschodzie i masywem górskim Latemar na północy. W kierunku północno-wschodnim prowadzi w kierunku do Val di Fassa a w południowym do Val di Cembra. Wzdłuż całej doliny rozproszone są miasteczka Cavalese, Tesero i Predazzo, które oferują swoim gościom szeroki wybór hoteli, apartamentów, pensjonatów i innych ofert zakwaterowania. Centrum obszaru jest miejscowość Cavalese, która szczyci się kilkoma luksusowymi hotelami, zapewniającymi maksymalny komfort dla wymagających gości.

Lyžařská oblast Val di Fiemme / Obereggen - fotografie

Ośrodki narciarskie obszaru Val di Fiemme oferują fanom narciarstwa alpejskiego i snowboardzistom ponad 110 kilometrów tras o różnym stopniu trudności. Narciarze biegowi mogą skorzystać z szerokiej i wymagającej sieci tras biegowych o światowych parametrach. To właśnie na nich odbywają się najważniejsze wyścigi biegowe we Włoszech. Do obszaru narciarskiego w dolinie Fiemme obok głównych ośrodków narciarskich należą również: Alpe Cermis, Latemar i Lavaze / Jochgrimm, czasami zaliczane są również Bellamonte - Alpe Lusia i przełęcz Passo Rolle.

Obszar Val di Fiemme / Obereggen jest częścią największego regionu narciarskiego Włoch zwanego Dolomiti Superski. Obejmuje on także Alta Badia, Alta Pusteria / Hochpustertal, Arabba / Marmolada, Civetta, Cortina d'Ampezzo, Plan de Corones / Kronplatz, San Martino di Castrozza / Primiero, Tre Valli, Val di Fassa / Fassatal, Val di Fiemme / Obereggen, Val Gardena / Alpe di Siusi i Valle Isarco / Eisacktal. Dolomiti Superski zrzesza 12 doskonałych ośrodków narciarskich w prowincji Trentino i na jeden karnet narciarski Dolomiti Superski narciarze mogą korzystać z 1.200 km świetnych nartostrad i 420 wyciągów i kolejek linowych. Miłośnicy narciarstwa biegowego mają w Dolomiti Superski do dyspozycji 1.200 km tras zarówno dla stylu klasycznego jak i łyżwowego.

Lyžařská oblast Val di Fiemme / Obereggen - fotografie

Centrum administracyjnym obszaru jest miasto Cavalese. Znajduje się na prawym brzegu rzeki Avisio. Bezpośrednio z niego prowadzi kolejka na szczyt Alpe Cermis, na wysokość 2.250 m n.p.m.. Dzięki północnej orientacji, na stokach Alpe Cermis panują bardzo dobre warunki do jazdy na nartach aż do późnej wiosny. Do obszaru narciarskiego zmierzają zarówno początkujący jak i rodziny z małymi dziećmi którzy czują się spokojnie na 25 km tras narciarskich głównie o niskiej trudności. Wyzwaniem dla miłośników stromych nartostrad jest czarna Olympia. Zaczyna się przy schronisku Paion i kontynuuje dalej przez las do stacji kolejki pod Alpe Cermis. Różnica wysokości tej nartostrady wynosi 1.350 m, łączna długość 7,2 km i zanim narciarze wrócą z doliny na szczyt, muszą skorzystać z 2 kolejek linowych oraz jednego wyciągu krzesełkowego.

Głównym obszarem narciarskim jest Ski Center Latemar, który znajduje się około 5 km na północny wschód od Cavalese, a miejscami wjazdów do niego są Pampeago, Obereggen i Predazzo. Największą miejscowością w dolinie Fiemme jest czterotysięczne Predazzo. Ośrodek narciarski Latemar dysponuje około 40 kilometrami tras narciarskich, głównie średniej trudności. Tutejsze stoki są regularnie ratrakowane i w razie potrzeby sztucznie naśnieżane. Miłośnicy adrenaliny mogą spróbować zjazdu ze szczytu Pala di Santa, który mierzy 2.700 metrów. Do doliny przy miejscowości Obereggen prowadzi inna ciekawa czerwona nartostrada.

Lyžařská oblast Val di Fiemme / Obereggen - fotografie

Turyści, którzy zdecydowali się na narciarstwo we Włoszech i preferują przejrzyste i rodzinne trasy, dobrze poczują się w ośrodku narciarskich Jochgrimm / Passo Lavazè. Nartostrady w ośrodku Passo Rolle ze względu na wysokość nad poziomem morza, mają najwyższą gwarancję śniegu w całym regionie. Dla pierwszych kroków narciarskich idealnym miejscem jest teren przy wyciągu Cimon. Doświadczonym narciarzom polecany jest wyciąg krzesełkowy Paradiso, z którego zjeżdżać mogą po stromych północnych stokach.

Dolina Fiemme jest kolebką włoskiego narciarstwa biegowego i należy do jednego z najlepszych miejsc na świecie do uprawiania tego sportu. Stadion w Lago di Tesero, na którym dwukrotnie w 1991 i 2003 roku, zorganizowane zostały Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym, jest sercem sportu biegowego Fiemme. Pięć tras biegowych o długości 20 km przygotowane jest dla jeżdżących stylem klasycznym i łyżwowym. Trasy wyposażone są dodatkowo w armatki śnieżne. Wyżej położone trasy narciarskie w Passo Lavazè, na wysokości 1.800 m n.p.m. należą również do popularnych miejsc szkoleniowych dla zawodników i czynne są aż do wiosny.

Oprócz tras przygotowanych na Mistrzostwa Świata, tras okrężnych lub tras w górnej części przez dolinę Fiemme i Fassa, prowadzi również trasa biegowa Marcialonga. Od 1971 roku na tej długiej na 70 km trasie z Moen i Canazei w Val di Fassa do Cavalese odbywa się najsłynniejszy wyścig długodystansowy we Włoszech. Marcialonga organizowana jest co roku w ostatnią niedzielę stycznia.

Val di Fiemme / Obereggen - informacje dla narciarzy

Ocena

Ocena obszaru Val di Fiemme / Obereggen: ***

 • Wielkość ośrodków narciarskich w obszarze: **
 • Nartostrady: ***
 • Kolejki / wyciągi: ****
 • Gwarancja śniegu: *****
 • Przygotowanie tras: *****
 • Narciarze początkujący: ****
 • Narciarze zaawansowani: ****
 • Snowpark / funpark: ***
 • Narciarstwo biegowe: ****
 • Urlop rodzinny: *****

Podział wysokościowy

 • Najwyższy punkt / szczyt: 2.388 m n.p.m.
 • Najniższy punkt / dolina: 860 m n.p.m.

Nartostrady w Val di Fiemme / Obereggen

 • Lekkie: 23 km
 • Umiarkowane: 43 km
 • Trudne: 13 km

Na 100% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.

Transport (kolejki linowe i wyciągi narciarskie) w Val di Fiemme / Obereggen

 • Gondole: 0
 • Kolejki linowe: 5
 • Wyciągi krzesełkowe: 18
 • Wyciągi: 5

Całkowita liczba wyciągów w Val di Fiemme / Obereggen to 29 o łącznej długości 31.3 km i przepustowości 53.380 osób na godzinę.

Lokalizacja Val di Fiemme / Obereggen

Współrzędne GPS: 46.2833, 11.5834 (46°16'60'', 11°35'0'')